Искаме да емигрираме в Канада?!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от hadministratora »

Преуспял написа:...Има всякакви начини за всякакви хора.
+1 :!:
Ей това е истината!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от cocose »

Koko написа:
cocose написа:Да добавя нещо което май не се спомена, а то е че 2 дена, прекарани с работна виза се водят за 1 нормален ден, в случай че решите да кандидаствате за гражданство след....на практика 6г непрекъсната работа в Канада.
Няма и как да го спомене, защото това което си написал е непълно и не е добре обяснено.
Първо, за да се кандидатства за канадско гражданство едно от условията е да имаш статут на постоянно пребиваващ в Канада - човек може да живее и работи в Канада с години на база работна виза, но докато не получи първо статут на постоянно пребиваващ, няма как да кандидатства за гражданство.
Второ, при пресмятане на изискваните 1095 дни престой за получаване на гражданство може да вземе и част от времето в което човек е живял в Канада с работна или студентска виза при коефициент 2 към 1, но това важи само за една година - т.е. ако си живял в Канада с работна виза 2 години и след това си получил статут на постоянно пребиваващ, тези 2 години престой ще ги признаят като 1 година за получаване на гражданството.
Може и да си прав, но дори и твоят вариант дава вратичка за по-лесна процедура за имиграция. Чисто и просто човек си урежда трудова виза, бачка една-две години, след което кандидаства за ПР, и оттам нататък лесно, най-много да изгуби една две години....
Както и да е, причината да спомена 6г за варианта с трудовата виза, е че знам за случаи в които някои хора точно така стават граждани, след 6г с трудова виза...... не знам каква е причината да са чакали толкова много но...... най-малкото си струва човек да се поразрови И за такъв вариант за имиграция.
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от 7George »

Павел написа:Вальо, жена ми не държа изпит по език - написа писмо до CIC в което се обоснова, че е завършила в САЩ колеж и университет.
If you claim to have language abilities on your application, you must provide conclusive proof of your level of proficiency. There are two ways to do this. You can:
* take a language test or
* provide other written proof of your abilities.


И аз мисля че тия думички го позволяват, да не идеш на IELTS. Но не пречи и да приложиш документ и от него.
Embrace your climate change!
Аватар
zmeitshe
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:41 am
Местоположение: mississauga, on

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от zmeitshe »

Ако разчиташ на други документи (не на тест) да докажеш твоето езиково ниво рискуваш да те оценяват много субективно - не знаеш в какво настроение ще е оценявашия. Ако туко що се е скарал с жена си или сутринта е намерил колата си одраскана или нещо друго му е скапало настроението, може като нищо да реши че твоите "other written proof of your abilities" не доказват нищо. От друга страна, ако вземеш теста и той покаже ниво X - всемаш точките за това ниво без субективност.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от tonich »

Koprivka написа:искаме да емигрираме в Канада...
Не идвайте в Канада!
Тук много се работи, времето е гадно, негрите са черни, а китайците - жълти!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Milenita la Bonita »

Не идвайте в Канада!
Тук много се работи, времето е гадно, негрите са черни, а китайците - жълти!
:lol: Предполагам че е е така,но все пак положителните качества са,че там законите се спазват и се чувстваш защитен през повечето време от ежедневието си,а за цвета на хората около теб...всички сме хора все пак!Никой не е избирал къде да се роди и как да изглежда!Не можем да променим цвета на кожата си,но тъй ката всеки се ражда свободен,можем да избираме къде да живем! :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от prace »

Milenita la Bonita написа:
Не идвайте в Канада!
Тук много се работи, времето е гадно, негрите са черни, а китайците - жълти!
:lol: Предполагам че е е така,но все пак положителните качества са,че там законите се спазват и се чувстваш защитен през повечето време от ежедневието си,а за цвета на хората около теб...всички сме хора все пак!Никой не е избирал къде да се роди и как да изглежда!Не можем да променим цвета на кожата си,но тъй ката всеки се ражда свободен,можем да избираме къде да живем! :)
От какво точно мислиш, че си защитен тук в Канада?
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Milenita la Bonita »

[/quote]
От какво точно мислиш, че си защитен тук в Канада?[/quote]
Можеш да разчиташ на полицията и държавата през повечето време,повече от колкото тук в България,нали това е главната причина много от нас да се стремим да емигрираме в цивилизовани държави. :) Това е мое мнение,разбира се! :!:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от prace »

Не очаквай много от държавата. Приготви се да разчиташ предимно на себе си тук.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Преуспял »

prace написа:Не очаквай много от държавата. Приготви се да разчиташ предимно на себе си тук.
Чакай, каква трябва да бъде ролята на държавата? Държава-майчица да се грижи за мене от люлка до гроб? Благодаря ама не!!!
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Ninushevi »

Да споделя и аз едно мнение :) Съпоставяйки България с Канада относно ролята на Държавата в живота на хората, човек с просто око може да забележи какъв океан от различия има и то по основните постулати за една държава. Ако ги нямаше тия раличия, на никой нямаше и да му хрумне да заминава за някъде! Естествено е, че всеки разчита на собствените си сили. Но за много неща, които искаш да направиш със собствени сили, се включва като фактор и държавата. В смисъл като правова система, законодателство, бюрокрация и т.н. И лошото е, когато всичко го има написано черно на бяло, например, но не се спазва, заобикаля се или е написано в угода на някои. Хубавото на БЕЛИ държави като Канада е , че не се пречи бюрократично на свободната инициатива, че нещата са предсказуеми, прозрачни, че като направиш каквото и да било, в повечето случаи знаеш какво може да последва, че никой не ти пречи да се трудиш и да получаваш адекватни на труда си резултати. Просто нещата се случват по-лесно, когато правиш така, че да се случват. А тук имаш постоянно спънки за каквото и да било, рушвети, бюрократични спънки, тромави процедури и куп други неща. Много дори предпочетоха да правят бизнес в Румъния, защото там е по-лесно от тук...Какво повече да изреждам, това за много хора е кристално ясно. Това е моето мнение. Мога и още да споделя, но рискувам да стана много досаден. Поздрави на всички и много успехи!!! :)))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Milenita la Bonita »

Ninushevi написа:Да споделя и аз едно мнение :) Съпоставяйки България с Канада относно ролята на Държавата в живота на хората, човек с просто око може да забележи какъв океан от различия има и то по основните постулати за една държава. Ако ги нямаше тия раличия, на никой нямаше и да му хрумне да заминава за някъде! Естествено е, че всеки разчита на собствените си сили. Но за много неща, които искаш да направиш със собствени сили, се включва като фактор и държавата. В смисъл като правова система, законодателство, бюрокрация и т.н. И лошото е, когато всичко го има написано черно на бяло, например, но не се спазва, заобикаля се или е написано в угода на някои. Хубавото на БЕЛИ държави като Канада е , че не се пречи бюрократично на свободната инициатива, че нещата са предсказуеми, прозрачни, че като направиш каквото и да било, в повечето случаи знаеш какво може да последва, че никой не ти пречи да се трудиш и да получаваш адекватни на труда си резултати. Просто нещата се случват по-лесно, когато правиш така, че да се случват. А тук имаш постоянно спънки за каквото и да било, рушвети, бюрократични спънки, тромави процедури и куп други неща. Много дори предпочетоха да правят бизнес в Румъния, защото там е по-лесно от тук...Какво повече да изреждам, това за много хора е кристално ясно. Това е моето мнение. Мога и още да споделя, но рискувам да стана много досаден. Поздрави на всички и много успехи!!! :)))
Това имах и аз в предвид като споменах ролята на държавата,благодаря че си написал моите мисли Ninushevi :) Приятен ден(вечер) на всички,които четат!
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Kirilius »

Както са писали по-горе: прочетете за федералната процедура и вижте дали покривате минималните критерии. Ако и двамата нямате висше образование + стаж свързан с него, вероятно няма да покриете минимума.

От друга страна всичко става доста лесно и безболезнено, ако някой от вас си намери работа и някой (работодател/фирма посредник) се навие да ви осигури work permit. Там отново може да е проблем липсата на висше образование, но предполагам има и не-чак-толкова-легални-начини за взимане на work permit.
http://www.everexplore.com - Explore with a camera!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от jovani »

Ninushevi написа:Да споделя и аз едно мнение :) Съпоставяйки България с Канада относно ролята на Държавата в живота на хората, човек с просто око може да забележи какъв океан от различия има и то по основните постулати за една държава. Ако ги нямаше тия раличия, на никой нямаше и да му хрумне да заминава за някъде! Естествено е, че всеки разчита на собствените си сили. Но за много неща, които искаш да направиш със собствени сили, се включва като фактор и държавата. В смисъл като правова система, законодателство, бюрокрация и т.н. И лошото е, когато всичко го има написано черно на бяло, например, но не се спазва, заобикаля се или е написано в угода на някои. Хубавото на БЕЛИ държави като Канада е , че не се пречи бюрократично на свободната инициатива, че нещата са предсказуеми, прозрачни, че като направиш каквото и да било, в повечето случаи знаеш какво може да последва, че никой не ти пречи да се трудиш и да получаваш адекватни на труда си резултати. Просто нещата се случват по-лесно, когато правиш така, че да се случват. А тук имаш постоянно спънки за каквото и да било, рушвети, бюрократични спънки, тромави процедури и куп други неща. Много дори предпочетоха да правят бизнес в Румъния, защото там е по-лесно от тук...Какво повече да изреждам, това за много хора е кристално ясно. Това е моето мнение. Мога и още да споделя, но рискувам да стана много досаден. Поздрави на всички и много успехи!!! :)))
Съжалявам, че днес съм в настроение да си давам мненията по разни въпроси - наречете го "momentary laps of reason" или както ви е угодно. Обаче ми прави впечатление че най-позитивните мнения за корупцията, бюрокрацията и изобщо държавността в Канада принадлежат на хора, които никога не са стъпвали тук.
Когато дойдете в Канада ще установите, че ще ви трябват доста години преди да бъдете изобщо консидервани за що-годе отговорна държавна служба... Не знам каква е вероятността да стигнете някога до положение да бъдете изпълнител на държавни поръчки в Канада (а и не знам дали има и един човек в подобна позиция, пишещ в настоящият форум). Но когато ги направите упоменатите неща, тогава може би ще бъдете в по-добро положение да коментирате държавността, прозрачността и правилата на играта в Канада и да ги сравнявате с България.

Аз ще кажа за себе си, че въпреки, че имам сериозен стаж (вече близо 7 години) в Канада, доста висок доход, препоръки във връзка с това, че много от проектите по които съм работил се ползват от известни Канадски финансови институции в момента - все още не съм в позицията да упражнявам бизнеса си напълно независимо (и то не само поради финансови причини, а и по ред административни такива, и най-вече по неписаните закони на природата - моят бизнес и регулациите свързани с него се управляват от дъ гууд олд бойс и не е случаен фактът, че на канадският пазар няма сериозно участие на международни финансови институции). Но въпреки това не си губя времето (с изключение на редките случаи в които си давам мненията във форум БГКанада) да коментирам пречките които бюрокрацията е поставила пред мен - просто търся начини да ги решавам или заобикалям, до колкото е във възможностите ми. Мога дори да се обзаложа, че ако се върна в България ще имам същият доход като тук до 2 години след завръщането ми, защото възможностите, които се разкриват там в някои сфери са излкючително добри в момента.

Предпочитам да правя това, отколкото да разсъждавам по въпроса колко по-лесно би било да се лети в космоса, ако не съществуваше земното притегляне.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Преуспял »

Не разбрах за кви обиколки говориш, ама нейсе...
Публикувай отговор