Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от leaf »

За тези които се интерисуват, това са формите с които даваш персонална информация.

http://www.torontopolice.on.ca/careers/processforms.php

Както споменах, четете официалната информация. Те хората си казват всичко пределно ясно.
Не разбрах защо се учудвате, че проучват кандидатите? Нали трябва да са сигурни, че кандидатите не са свързани с криминалния свят.

Муха, просто говорим за различни неща. Проучването е различно от police check record.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Калгари

Мнение от Aries »

koceto77 написа:Хубаво правиш с кошницата. Ползвай фаянса все пак само да плаща сметките докато направиш пробива с финансите. Ако назнайваш английски и разбираш и от счетоводство все ще се закачиш на колелото по някое време :beer:
Ако поназнайва английски и разбира от счетоводство може направо на топла работа като Accounting clerк да се цани.
Никак не е трудно да пробиеш. Да си подаде документите за приравняване към CGA и да маха смело.
Кинтите не са много (12-17), но се трупа опит и в рамките на 2 години може да се стъпи на 20-25.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Калгари

Мнение от todor73 »

Aries написа:
koceto77 написа:Хубаво правиш с кошницата. Ползвай фаянса все пак само да плаща сметките докато направиш пробива с финансите. Ако назнайваш английски и разбираш и от счетоводство все ще се закачиш на колелото по някое време :beer:
Ако поназнайва английски и разбира от счетоводство може направо на топла работа като Accounting clerк да се цани.
Никак не е трудно да пробиеш. Да си подаде документите за приравняване към CGA и да маха смело.
Кинтите не са много (12-17), но се трупа опит и в рамките на 2 години може да се стъпи на 20-25.
Малко оф от темата, но се стърпях :D , все говорите за високите заплати в Алберта, но от твоя пример излиза, че май няма голяма разлика с Монреал, а наема си е наем, 1000 и кусур отгоре срещу 700 за Монреал. За тези които не знаят какво значи кусур, да сметнат наема на Монреал по 2 и ще получат този в Калгари. :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от ablood »

todor73 написа:Малко оф от темата, но се стърпях :D , все говорите за високите заплати в Алберта, но от твоя пример излиза, че май няма голяма разлика с Монреал, а наема си е наем, 1000 и кусур отгоре срещу 700 за Монреал. За тези които не знаят какво значи кусур, да сметнат наема на Монреал по 2 и ще получат този в Калгари. :D
За повечето ентусиасти този сюрприз идва, когато е вече късно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Калгари

Мнение от Странджата »

Но и не си признават , до гроб :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от 7George »

Странджата написа:Но и не си признават , до гроб :wink:
Животът не е само заплати и наеми. И социал. Даже за новодошлите в Канада. Затова сравнението с Монреал ми е извън жизнения обхват даже.
Embrace your climate change!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

7George написа:
Странджата написа:Но и не си признават , до гроб :wink:
Животът не е само заплати и наеми. И социал. Даже за новодошлите в Канада. Затова сравнението с Монреал ми е извън жизнения обхват даже.
Трудно им е да го проумеят, "Жоре" :wink: :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Калгари

Мнение от Странджата »

Е поне за миг не можете ли да си представите , че в Монреал може да се живее без социал , без да плащаш наеми и да взимаш нормална заплата !С това мисля , че отговарям и на двама ви , като имам предвид гледната точка на Гошо относно парите , а Арми да си плаща наема като горд онтариец и да си реве същевременно от квартали ,съседи , и т.н..
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

Странджата написа:Е поне за миг не можете ли да си представите , че в Монреал може да се живее без социал , без да плащаш наеми и да взимаш нормална заплата !С това мисля , че отговарям и на двама ви , като имам предвид гледната точка на Гошо относно парите , а Арми да си плаща наема като горд онтариец и да си реве същевременно от квартали ,съседи , и т.н..
:D :D :D
Пък ти що си изнервен ?- нямам идея! :wink:
-щот' ние 'тука' -по природа сме си спокойни хора :D
-Отвори си една тема за Монтреал и обясни на 'сънародниците' си от Квебек 'рецептата' ти за успех!

п.с. 'Бай дъ уей', както викаме в Перущица- в Торонто има много прекрасни райони, но никой не е питал за тях, пък и тази тема е за Калгари :wink:
:beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

А по твоето изказване:
Е поне за миг не можете ли да си представите , че в Монреал може да се живее без социал , без да плащаш наеми и да взимаш нормална заплата !...
мисля, че може :wink:
-Ако си 'суперинтендант'
-или ако си разполагал или разполагаш с много пари.
Но предполагам това не значи, че ти си 'събирателният образ' на БГ-имигранта в Монтреал?!...
...или се бъркам?! :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Той се води на преуспелия ,живее на село на чист въздух,до на космонафта къщата и кани другарчета на гости в механата под къщата,ама я го питай по колко часа патува до работата и обратно или по колко време му отделя един шопинг ,всяко нещо има и хубава и лоша страна !!
А че Торонто е огромен и скъп е верно,ама защо 80% от тези които кацнат в Монтреал ,след 6 месеца драпат за Торонто ,явно има защо ! :beer: :wink:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

Ми тва е въпроса/по т.7/? :D
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Калгари

Мнение от Странджата »

Лайнокац 2 , мисля , че ти стана ясно , че не е твоя работа да се занимаваш с личния живот на хората , но явно комплексарската ти главичка не може да се отърве от това единствено за нея удоволствие !Космонавта полетя днес , ред е довечера на пакистанските летящи чинии , грешка, пици , навигирани от командор Лайнокацов :wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Калгари

Мнение от Странджата »

Арми , въобще не ме иинтересуват твоите точки , не знам теб какво те интересува кой къде се преселва , ако това те успокоява ок!В темата за Торонто ( след магарешкото реване за кварталите),,бих искал,, , ,,компромиси,,.....То всеки прави компромиси , но твоите идват в повечко май , но това не е важно , ти си онтарианец !!!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

Странджата написа:Арми , въобще не ме иинтересуват твоите точки , не знам теб какво те интересува кой къде се преселва , ако това те успокоява ок!В темата за Торонто ( след магарешкото реване за кварталите),,бих искал,, , ,,компромиси,,.....То всеки прави компромиси , но твоите идват в повечко май ,но това не е важно , ти си онтарианец !!!
Провокатор си значи-ОК!
Извадих 'есенцията' на мъдрото ти изказване- виж само червеният цвят :D
Нещо смислено видя ли?
-Не за първи път ще подмина обида от теб- щот съм дебелокож! :wink:
Аз няма да ти отвърна...
Голямата разлика м/у мен и теб е- твоето его!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено