За какво дойдохме в Канада.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Omega3 »

Аз дойдох в Канада, за да не псувам по цял ден по моята Бьлгария. Сега псувам по Канадата на Филипне. Бьлгария от далече ми се струва прекрасна, не сьм я ругал от цели пет години вече. Даже и ми е мьчно за нея от време на време и много често се питам, най вече сутрин в трафика, какьв го диря аз тук, по тоя задрьстен хайуей режейки си ноктите и понякога даже брьснейки се. Бах мааму, какво ми докара тая Канада.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Аз сега ще завърша със една приказка на един мой много добър приятел
"Рано или късно всеки се връща" :beer: :beer: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от IRA »

По добре късно отколкото рано. :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от iliana »

Драго, не се шашкай бе човек.
Че то от Варна в София да се преместиш отнема повече време да си подредиш живота, ти искаш само на месец и половина в канада всичко да е цветя и рози.
Аз за разлика от "доброжелателите" ти вярвам че ако наистина искаш да си пожарникар ще станеш пожарникар.
Другото към което можеш да се ориентираш е парамедик (тези които са в линейките и дават първа помощ). Мисля че такъв се става с колеж. За което обаче трябва език. Така че наблегни на езика. Запиши се непременно на курсове. Изкарай и някакъв курс за охрана - обикновено са ден-два, някои агенции после и работа ти намират, която не е особено тежка, по-добре платена е от автомивката и зимата ще си на топло и сухо.
Важното е че началото е поставено, работата на автомивка може и да е гадна, но поне влизат пари.
А Танчето да не се занимава с разни организации за подпомагане на имигранти (лично мнение - тия единствено отчитат дейност и гледат да изкарат пари покрай имигрантите.) По-добре да ходи в някоя агенция за работа, хората ще и помогнат да си направи резюме, ще и кажат как да се държи на интервю, ще и намерят работа. Също така и тя може да се ориентира за някакви сертификати.
Горе главата и запомни, в канада хубавите неща стават бавно
:beer:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

iliana,Благодаря !
Наистина за момент бях позабравил това,че аз съм живял няколко години в Благоевград и когато се преместих при баща ми във Варна ми трябваше повече от година за да разбера много неща :)
Наистина не може да се очаква нещо "голямо" за такъв период от време.
Много бързо навлязахме в ритъма и живота в Калгари,но на моменти .....
Излязах аз в неплатен отпуск относно автомивката :lol:
Записах се за курсовете за спасител и до нова година вече трябва да съм квалифициран.
Ще си гоня целите и заради теб :P
Някой хора от форумите не ме познават лично и бързо се изказват,но просто бъркат човека.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от calculator »

krimon:
"За мен теми и постове от типа на Файрмен или Савоар-Фер са си чиста проба обида към всички читатели."

Какво сега, беснееш, че темата е за Fireman
и Канадската мечта, а не за теб самата и чутовните ти подвизи?!

П.П.
Харесва ли ти подписа ми?

По темата:
Не съм убеден, че Драго и Таня ще намерят пълното щастие.
Но със сигурност ще престане да им пука за него.
След време.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от iskra »

Виж сега пожарна ли не знам как ти викат отворковците тука. Това, че на първата седмица си се усетил къде си попаднал само значи, че още си с всичкия си и не страдаш от мания за величие, раздвояване на личността сексуална незадоволеност и не знам какво си още, присъщо на клоуните в този форум. Малката ти лична криза е напълно нормална. Особено в каубойската провинция в криза, където си се натресъл. Ако имаш друг изход освен БГ, не си губи времето в тази дупка. Ако нямаш, тогава пий една студена вода ( и бира 10% помага, вЕрвай ми ) и се огледай прагматично от какво се печели добре без да си "знаещ" и "можещ". Така на жена ти ще и остане време да си изкара всички кетапи и да си ги окачи на подходящи места. Пък може и да излезе нещо (ама не вярвам). Както и да е. Тук не се предлага много. Кучешки студ, проливен дъжд, талашитена барака, на която да робуваш, скапана работа, от която да ти остане някоя кинта(не говоря за автомивката, това си е мизерия) за ваканция в някоя бяла държава ( а не по разни острови пълни с мангали ). Толкова. Имаш избора да се зомбираш и да ти "харесва" или да проклинаш всеки ден. Ти си решаваш. Препоръчвам ти да се зомбираш (само че за пет години не разбрах как става този номер).

Успех
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

calculator написа:krimon:
"За мен теми и постове от типа на Файрмен или Савоар-Фер са си чиста проба обида към всички читатели."

Какво сега, беснееш, че темата е за Fireman
и Канадската мечта, а не за теб самата и чутовните ти подвизи?!

П.П.
Харесва ли ти подписа ми?

Калки, аз не знам какво е "Канадска мечта" или "успешен емигрант" ... Никога не съм боравила с такива термини. Ако наложите някаква дефиниция, може и да ти отговоря на въпроса :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от calculator »

Брей iskra как точно го каза.
Съгласен!
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от JoroF »

Отне ми доста време да прочета всичко изписано до тук,но пьк интересно.Дражко ,бате ,какви са тия пораженчески настроения ,какво си се расополявил като цигане пред кебапчииница .Аз очаквах да се похвалиш ,а ти .....срамота .Между другото ще знаеш че такова ссьстояние е сьвсем нормално и да ти минават такива мисли,както и да си го представяш ,не можеш да знаеш как ще е докато не го изпиташ сам .Не сьм ти следил какво си писал преди да пристигнеш и с какви очаквания си бил.Е не е това което си си представял.И ще ти вземе време да си промениш вижданията и кои колко е способен .Колко по бьрзо забравиш кои си и умреш и се преродиш отново /Това метафорично казано/ толко ще ти е по лесно.И това което не тои признават и искат да се учиш по техните стандарти си е правилно,хората искат да се уверят че всички които вьршат дадена работа ,я вьршат по дадени правила .Ми аз ако речем да се давим и доиде да ме спасява некои от Танганаика и не знае как ,ми какво ми остав аосвен да му муунем една и него да го давим.
Хората ти го казаха изкарваи книжка и купуваи кола ,требе да си мобилен и да не зависиш от транспорт ,хващаи се деливари и града ще научиш и с хора ще се срещаш .
Има хора които могат да се приспособяват и такива които не могат ,ти си избери от кои ще си.
И наи важното е да се чустваш УЮТНО в тая страна и да се будиш с кеф всяка сутрин.И ги мани тука кьде само за работа ти говорят ,работа и след тебе .Почиваи си активно и не си даваи много зор .Сьбота лови жената и аиде у наит клубо,неделя некаде навьн ,няма да имаш време да се сравняваш с тоя оня и да мислиш за глупости.А стига ти толко за тая вечер .Я и аз като другите : Подаде ли за книжка ,бе .серсемин?
THE LAST LINE OF DEFENSE
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kill_u »

Мале и аз изчетох всичко и то в 5 сутринта тука.
Имам само един въпрос към пожарникаря: Колко пъти е излизал от България и къде е ходил?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Godis »

Ей Fireman, горе главата. Всичко ще си дойде на мястото. Повечето минаваме през разни гадости тук, но то е като казармата (ако си бил там де) - гадно е докато си там, като излезеш се питаш що си го взимал толкова навътре.
Не знам как е природата около вас, ама използвай последните що-годе хубави седмици и релаксирай навън. Избирай си приятелите внимателно, че мърморковци и комплексари под път и над път, и без това си нов, само ти липсва някой да ти кове непрекъснато колко е гадно в Канада.
А за бачкането - стискам палци. И да си почнал наравно с араби и индийци, важното е че ще ги задминеш за нула време.
Айде, успех, пък дано края на април да си още тук :) тогава пак ще правим разбор ;)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Жени »

iskra написа:.... Имаш избора да се зомбираш и да ти "харесва" или да проклинаш всеки ден. Ти си решаваш. Препоръчвам ти да се зомбираш (само че за пет години не разбрах как става този номер)....
То излиза, че няма как да ти хареса без кавички??? Освен ако не ти харесва да проклинаш всеки ден??? :roll: :?: :wink:
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от iskra »

Жени написа:
iskra написа:.... Имаш избора да се зомбираш и да ти "харесва" или да проклинаш всеки ден. Ти си решаваш. Препоръчвам ти да се зомбираш (само че за пет години не разбрах как става този номер)....
То излиза, че няма как да ти хареса без кавички??? Освен ако не ти харесва да проклинаш всеки ден??? :roll: :?: :wink:
Ами май нещо такова. :roll: :roll: :roll:
Не знам дали има някой който е истински щастлив тук.

Мъчиш се, мъчиш се, живееш с надежди ( що годе хубава работа, почивки и .. абе както съм го описала) и като като те грабне повторението на всеки ден започваш да си задаваш фундаменталния въпрос за смисъла на живота и всичко което правиш започва да губи смисъл. :roll: :roll:
Абе такива ми ти работи - омагьосан кръг.

Ама като гледам новодошлите и на тях не им е леко ама проблема на всички е че щом като Канада ни е искала значи трябва да ни даде всичко на готово.
Да ама не, който оцелее оцелее който не - назад ако си мисли че в Бг е по-лесно.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

radkoT написа:
filipne написа:
filipne написа:radkoT ми звучи почти като курта007 :o
не го знам кои е "курта007" но ти ми звучищ също толкова досадно колкото и учителката ми по химия :lol: :lol:
и защо пишеш 2 поста един след друг а не радактираш един,повече мнения ли гониш ?

Е хубаво е човек да познава себе си :lol: .. или поне неотдавнашните си превъплащения ... :lol:
filipne,
струва ми се че вие се притеснихте от споменаването на името "курта007" и объркахте цитата :lol: :lol: :lol:
разбирам че говоренето на празни приказки ви е силната страна ,но нека се придържаме към темата на автора ....моля
ако все пак толкова много държите да излеете безполезните си и глуповати впечатления,мисли,мнения ..... излезте навън,времето е прекрасно и разхождайки се по улицата, си приказвайте сам на себе си
прави добро впечатление :lol: :lol:
Така си е гусин Радко. Колчем се спомене за курта007 и се стряскам та чак сън не ме хваща :lol:
Жалко, че той потъна дълбоко под водата малко след сблъсъка с реалността и вероятно под влияние на очевидната несъстоятелност на предимигрантските му изяви.

Иначе курта007 е мъж ! :D Той не рИвье по форумите а стиска зъби и позитивно плюе всякакви мрънкачи.
Колкото голяма беше приликата в поведението му с това на Драго преди, толкова сега се различават двамата.

За мен обаче поведението на Драго сега е единственото достойно за уважение !
Публикувай отговор