Студентска кредитна карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Студентска кредитна карта

Мнение от Таня »

Здравейте! Някой може ли да ми каже какъв е начина да се получи студентска кредитна карта. В момента съм на Кофи и бях чула, че има вариант за такава карта. Може ли запитването да се направи онлайн, или само лично в банката. Става въпрос за RBC. Мерси предварително.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от Ascao »

Ако сметката е на твое име ти трябва само твойта студенска карта, ако е на твое и на мъжа ти, трябва и двамата да сте студенти и да отидете на акьойа на банката и първо да си направите сметката ученическа, а след това да аплайвате за кредитна карта (за препоръчване на място). И не е вярно че първия път винаги отказват. Комшиите аплайваха около седем месеца след като си бяха открии сметка и им дадоха от първия път. Зависи от много фактори повечето, от които вече са обяснени в други теми.
Късмет :beer:
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от Vaseto »

Здравей Таня! Мъжът ми получи първата си кредитна карта тук преди години, докато учеше френски в Кофито. Апликацията я направи онлайн в сайта на ТД Канада Тръст. Като част от данните, които се изискваха тогава, беше студентския му номер и името на учебното заведение (има списък с местните колежи и университети, които са утвърдени от банката предварително). Успех.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от teomat.com »

Първите ни кредитни карти бяха ученически от Роял банк, три месеца след пристигането и откриването на банкова сметка при тях. След като получихме писмото че започваме КОФи кандидатствахме по интернет за студентски кредитни карти с лимит по 500$ на всяка карта и след 5 дена картите бяха в пощенската кутия. Нито са се обаждали от банката нито сме подписвали някакви документи. Това за преди няколко години.
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от Vodolei »

Няма никакъв проблем да получите кредитна карта като студенти в кофи.

Ако кандидатствате в банка, в която нямате банкова сметка, трябва да си вземете рандеву, защото искат да видят документи за самоличност, ще питате точно какви са изискванията.

Ако канадидатствате в банка, в която имате банкова сметка, може да кандидатствате за кредитна карта и по интернет. Тогава няма нужда да ходите лично в банката, защото така да се каже вече сте им познати, идетнифицирали са ви.

Ако не получите одобрение или изобщо не ви се обадят ако сте кандидатствали по интернет, не се колебайте, обадете им се да питате защо. Така ще разберете какви са точно изискванията.

Пробвайте RBC или TD. Дежарден изобщо не предлагаха студентска карта преди няколко години, сега може и да се променили нещата.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от Таня »

Ако ти откажат кредитна карта в една банка, може ли веднага да пробваш друга, има ли връзка между банките, отказът лоша кредитна история ли е в досието ти? Мерси на тези, които ще отговорят!
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от teomat.com »

Таня написа:Ако ти откажат кредитна карта в една банка, може ли веднага да пробваш друга, има ли връзка между банките, отказът лоша кредитна история ли е в досието ти? Мерси на тези, които ще отговорят!
Ако са ти отказали, може да пробваш пак. Другият по-сигурен вариант е да ти блокират 500-1000 долара като гаранция за 6 месеца и да ти издадат карта с лимит блокираната сума. След срока ти връщат парите.
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от htris »

Едно време ставаше и със специфичните кредитни карти на големите магазини-да кажем Канадската Гума.Взимаш една такава и после кандидатстваш за банкова,за да видят,че имаш кредитно досие и как се движат работите в него.Друг вариант е да се моли в малка и развиваща се на определения пазар банка-да кажем ТД,Нова Скотия и т.н.,за малка сума до 500 кад. ако не сте имали кредитно досие никога.Като довод може да се пише,че ви трябва за плащане на наема.Другия вариант е от кофито още,когато имате регулярни доходи от него,върху които те имат контрол,защото ако сгафите с парите ще ви ги вземат преди да ви ги е дало правителството,това са в общи линии тънкостите.Пробвайте в малките банки,дебелите играчи ще ви откажат и ще ви го запишат на досието че са ви отказали,което е равносилно на нулев успех винаги при всяка нова молба.Решението се взима автоматично от компютри,не са хора,които ви отказват,това е то матрицата.И последно може да депозирате сума,като в БГ-то,но това го правете само в много краен случай,то това тогава не е кредитна карта,изисквайте да си е по нормалния начин.В БГ като тепърва развиващ се пазар за тези карти има един специален формуляр сам да си напишеш кредитно досие-колко и от къде си взел и колко си върнал,значи и такъв вариант по принцип има,но тук за вас е неприложим ако току що сте дошли.И накрая умната,кредитните карти са голяма пързалка,дано никога да не го разберете!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от pumpy »

Таня написа:Ако ти откажат кредитна карта в една банка, може ли веднага да пробваш друга, има ли връзка между банките, отказът лоша кредитна история ли е в досието ти? Мерси на тези, които ще отговорят!
записа в досиято се прави преди да са ти отказали, тоест първо те проверяват и после взимат решение.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от miteto »

poumpy написа:
Таня написа:Ако ти откажат кредитна карта в една банка, може ли веднага да пробваш друга, има ли връзка между банките, отказът лоша кредитна история ли е в досието ти? Мерси на тези, които ще отговорят!
записа в досиято се прави преди да са ти отказали, тоест първо те проверяват и после взимат решение.
Всъщност, в досието не се записва такова нещо като "отказ". Записва се само че еди-си-коя институция е правила проверка на досието ти. Всяка проверка намалява credit score с по няколко точки. Следващата институция, която погледне досието, няма как да знае предишната която е проверявала дали е отказала или е дала кредит. Отказа е обикновено защото кредитната история е прекалено къса или credit score прекалено нисък или пък направо няма кредитно досие в Equifax TransUnion, което обикновено се създава когато някоя финансова институция рапортува на горните че Бай Пешо вече има кредитна карта.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от Independent »

miteto написа:
poumpy написа:
Таня написа:Ако ти откажат кредитна карта в една банка, може ли веднага да пробваш друга, има ли връзка между банките, отказът лоша кредитна история ли е в досието ти? Мерси на тези, които ще отговорят!
записа в досиято се прави преди да са ти отказали, тоест първо те проверяват и после взимат решение.
Всъщност, в досието не се записва такова нещо като "отказ". Записва се само че еди-си-коя институция е правила проверка на досието ти. Всяка проверка намалява credit score с по няколко точки. Следващата институция, която погледне досието, няма как да знае предишната която е проверявала дали е отказала или е дала кредит. Отказа е обикновено защото кредитната история е прекалено къса или credit score прекалено нисък или пък направо няма кредитно досие в Equifax TransUnion, което обикновено се създава когато някоя финансова институция рапортува на горните че Бай Пешо вече има кредитна карта.
Ми не е точно така. В кредитното досие има информация за ВСИЧКИ кредити, които са активни към момента. Много лесно може да се види кой е проверявал досието и кой е дал кредит в последствие. Съответно лесно може да се заключи кой от проверявалите НЕ Е дал кредит.
Кредитния рейтинг се изчислява доста сложно, има много фактори, които му влияят. Броят на проверките е само един от тях.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от miteto »

Independent написа:Ми не е точно така. В кредитното досие има информация за ВСИЧКИ кредити, които са активни към момента. Много лесно може да се види кой е проверявал досието и кой е дал кредит в последствие. Съответно лесно може да се заключи кой от проверявалите НЕ Е дал кредит.
Не може лесно да се заключи кой от проверяващите е дал кредит и кой не (както ти мислиш), понеже аз може утре да кандидатствам за лайн ъв кредит при BMO, RBC и Scotia. Тогава със сигурност ще имам 3 проверки на кредитното досие. Ако и трите ме одобрят мога да избера да си отворя линия само в банката, която ми е дала най-добрия процент. Тогава имам 3 проверки и 1 активен кредит. Значи ли това че имам 2 отказа?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от pumpy »

miteto написа: Тогава имам 3 проверки и 1 активен кредит. Значи ли това че имам 2 отказа?
значи, че имаш 3 проверки и едно одобрение - това вижда чиновника или машината, когато ти проверят досието. Всичко останало са вариации на тема и ако има кой да те изслуша, можеш и да му обясниш. Иначе обясненията ти са логични, но Канада е страната на лъжата, не на логиката ;)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Студентска кредитна карта

Мнение от ZanzibarHero »

poumpy написа:... Иначе обясненията ти са логични, но Канада е страната на лъжата, не на логиката ;)
Хареса ми този израз. Напомни ми на историята с Pinocchio, котйто вместо да стане момче, бяга в страната на играчките със своя приятел. След което става магаре ... :) :) :)
Публикувай отговор