Какви храни могат да се внасят

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от Мими »

Ракия няма да носим (не сме пиячи и двамата, а вино няма смисъл, една бутилка заминава за 3-4 дена :lol: ), за чай ми се иска да взема планински (микс от мащерка, риган, жълт кантарйон и т.н.), който обаче не е фабрично опакован и в пликчето изглежда мноооого съмнително :lol: Иначе ми е любимият чай, майка ми го бере всяка година и цял живот него си пия. За кафето питах, тъй като имам няколко пакета гръцко и кипърско, а пък не ми се остават в БГ, защото много си го харесвам. :wink: Подправки сигурно само чубрица няколко пакета, че вкъщи сме на принципа 'на всяка манджа мерудия/чубрица' в прекия смисъл :)

Благодаря на всички и хубав ден :)
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от kikolilokiko »

намери някъде да ти го опаковат ;) (или ти го залепи с ютията :lol: ) и му лепни някакъв бг етикет :) и ако имаш стари кутии от чай го напъхай вътре :) те ще се смачкат по пътя и ще стане още по-автентично :)
но колкото и чай да пренесеш ще е поне за началото да имаш нещо познато в една много по различна от бг среда :) после ще трябва да решиш проблема като намериш заместител ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от Жени »

Мими написа:...Подправки сигурно само чубрица няколко пакета....
Мими, аз си доставям и червен пипер от БГ - по-вкусен ми е някак родния! :wink:

Ако ползваш лимонтозу в кухнята си, също си вземи. Тук аз не съм виждала, но е много възможно да не съм търсила добре!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от thebull »

На въпроса:

НЕ МОГАТ ДА СЕ ВНАСЯТ ПРЕСНИ ХРАНИ И КАКВИТО И ДА Е БИЛО ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ.

Под пресни храни разбирайте бързо развалящи се и малотрайни. Например това са луканки, суджуци, дебърцини, македонка и каквото се сетите от този сорт.
Може да се внесе шоколад, солети, вафли - примерно.
Растения - НЕ (в случай че някой иска да си донесе мушкато ;)
Подправките - никакъв проблем. Носете каквото искате. ОБАЧЕ подправките да са пакетирани в пакети на които пише и на английски. Не вземайте от тези прозрачни найлонови пакети на които има прикрепен картон на който пише нещо си или изобщо нищо не пише. Знам че те са най-евтини но би могло да се окаже проблем.
Чай - виж подправки.

Сега, знам че веднага ще се намерят хора които да кажат "Аз еди кво, няма проблем - това може", аз казвам как е най-сигурно според мен. Например знам за наши приатели това лято си ходиха до България и въпреки че знаеха, че е забранено си носиха домашни луканки или суджук. Глобиха ги 100$, защото си платиха глобата веднага, иначе е 200$. Глобиха ги защото са жители, иначе на новодошлите само ще им ги вземат.
С една дума - внимавайте.
Поздрави
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от KaloyanR »

А халва и локум намира ли се в Монреал?
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от thebull »

KaloyanR написа:А халва и локум намира ли се в Монреал?
Всичко се намира. Не се притеснявайте. Въпроса е докато научите магазините къде са.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от iliana »

Мими написа:Ракия няма да носим
Ама как няма да носите ракия? Грехота е, дори и вие да не пиете - все ще намерите някой приятел/познат който да се възползва.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от smotan »

iliana написа:
Мими написа:Ракия няма да носим
Ама как няма да носите ракия? Грехота е, дори и вие да не пиете - все ще намерите някой приятел/познат който да се възползва.
Точно така! Ракия винаги и задължително се носи.

Мен мървия път 8 човека ме питаха къде е месото... Накрая решиха да не ми отварят багажа, ама знае ли човек... Според тях чай и кафе също се водят храни, ама махнаха с ръка и ме пуснаха най-накрая.
Nani85
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:04 am

Re: Какви храни могат да се внасят

Мнение от Nani85 »

здравеите, ето че доиде момента на заминаване и възникнаха няколко въпроса относно какво може и какво не може да се носи в багажа. Над 10 000 долара ли се декларират или над 10 000 евро и това за 1 човек ли е сумата или за семеиство? Как стои въпросът със златото- колко грама мога да нося без да се налага да ги декларирам. Благодаря предварително за отговорите, на хората минали по ПЪТЯ.
Публикувай отговор