Сателит

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

Linko написа:Не зная голяма или малка работа са партииците и кой на какъв се маскира, filipne, но аз маски не съм слагал никога. А моето членство бе обусловено от статута ми на офицер. До деполитизирането на армията не можеше да си офицер ако не си партиен член а след това пак същото но ако си партиен член. Горе долу същата работа е било и в туската армия само дето Ататюрк направил деполитизацията още 1924 или 25-та година, а не както у нас през 92-ра.

Пък ако ме имаш за комунист и партиен кадър по идеи и убеждения само заради възрастта и бившата ми професия то това си е твоя работа, аз вина че съм се родил по-отдавна от теб и съм служил в армията не мисля, че трябва да нося.
Ами вина. И дума не може да става. Малко си се навел на комунистите ама това е било от любов към професията, а не към Партията :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

E, по онова време нямаше начин да не се наведеш иначе ти резваха главата. Аз не съм герой но за теб съм сигурен, че щеше да си готов да умреш в Белене но не и да предадеш вярата си в демокрацията. ;)

Абе то както много партизани и ятаци са се появили едва след 09.09.1944 г. така и дисиденти и антикомунисти също много взеха да се множат ама след 10.11.1989 г. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

Linko написа:E, по онова време нямаше начин да не се наведеш иначе ти резваха главата. Аз не съм герой но за теб съм сигурен, че щеше да си готов да умреш в Белене но не и да предадеш вярата си в демокрацията. ;)

Абе то както много партизани и ятаци са се появили едва след 09.09.1944 г. така и дисиденти и антикомунисти също много взеха да се множат ама след 10.11.1989 г. :)
Малко бъркаш по комунистически Линко :D
Едно е да се наведеш за да не ти резнат главата, друго е да се наведеш заради някаква облага.

В твоя случай навеждането не е било абсолютно необходимо за оцеляването ти.
Спокойно си могъл да избереш друга професия например.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

Е, ако за тебе да си офицер от БНА-то е като да си член на Политбюро или на ЦК на БКП то си много далеч от истината ама няма смисъл да ти обяснявам.
Пък какво съм можел или не можел да направя сега е толкова глупаво и безпредметно да обсъжда, че няма накъде повече. Приемам, че съм виновен пред теб за това, че съм се родил, че съм бил алчен страхливец, който заради облаги е станал офицер и т.н. и т.н., майната му. И аз не си мисля хубави неща за теб. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

Linko написа:Е, ако за тебе да си офицер от БНА-то е като да си член на Политбюро или на ЦК на БКП то си много далеч от истината ама няма смисъл да ти обяснявам.
Пък какво съм можел или не можел да направя сега е толкова глупаво и безпредметно да обсъжда, че няма накъде повече. Приемам, че съм виновен пред теб за това, че съм се родил, че съм бил алчен страхливец, който заради облаги е станал офицер и т.н. и т.н., майната му. И аз не си мисля хубави неща за теб. :)
Само последното изречение от горното е вярно.

Няма защо да приемаш, че си виновен пред мен или когото и да е било. Ама недей да се изкарваш и принудителен член на Партията, че ставаш смешен.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

Ще се изкарвам какъвто ми е кеф, пък който ще да вярва а който не иска да не вярва. :)
И ми е все тая смешен ли съм ти или друг някакъв.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Сателит

Мнение от myhata II »

Едно време за да взимаш една шапка пари от армията или милицията ,трябваше да си член на ОФ или БКП,другото са бож лаф работи !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

Linko написа:Ще се изкарвам какъвто ми е кеф, пък който ще да вярва а който не иска да не вярва. :)
И ми е все тая смешен ли съм ти или друг някакъв.
Бе то само на мен да си ми смешен не е big deal. Ама ставаш смешен на цялата аудитория.

Е, винаги можеш да позатриеш конфузните моменти :roll:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

За отношенията ми с аудиторията ти недей да береш грижа, по-добре обърни внимание на собственият си имидж на вечен мрънкалник.
Аз и смешен пак нямам проблеми с никой и никъде, на теб все нещо ти пречат да се изявиш. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от iliana »

Бе темата не беше ли за сателити?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: Сателит

Мнение от THC »

iliana написа:Бе темата не беше ли за сателити?
именно и затва как ми затриха мнението :idea:

пък за последвалата дискусия: както обикновенно филипинеца не е в час и не знае за кво говори, ма сигурно е пишлеменце по-малко и от мене, добре че не ми е бил в поделението щеше да застъпва наряд от вторник за понеделник :metro:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
HP
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:57 pm
Местоположение: Pincourt

Re: Сателит

Мнение от HP »

iliana написа:Бе темата не беше ли за сателити?
:idea:

Много Ви моля,бъдете ясни и точни по темата "Сателит" :beer:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

THC написа:
iliana написа:Бе темата не беше ли за сателити?
именно и затва как ми затриха мнението :idea:

пък за последвалата дискусия: както обикновенно филипинеца не е в час и не знае за кво говори, ма сигурно е пишлеменце по-малко и от мене, добре че не ми е бил в поделението щеше да застъпва наряд от вторник за понеделник :metro:
Личи си кой за пореден път не е в час, защото когато "филипинеца" е започвал службата си в армията, THC е ходил прав под масата. Така, че много вероятно е "пишлягарчето" да е THC. Ама то гузен не гонен бяга :lol:

И добре, че отмениха задължителната военна служба та да не могат самозабравили се фуражки да юркат когото и когато им кефне.

Нали така старши ?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

Казаха ти хората, че не искат повече спам в тая тема ама кой ти слуша...
Трябва да си покажем магарията.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Сателит

Мнение от myhata II »

Линко ,обаче за некой работи Филипине е прав, нали ! :beer:
А по темата за Сателити вече забравете,яко са ги почнали с тея кодове а и нещата вече стават по интернет ,аз гледам всички тези сателитни програми и български телевизии от там ,може спокойно да ги изхвърлите тези китуци :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор