Сателит

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Сателит

Мнение от myhata II »

ablood написа:Кой краде? Излъчването на сигнала е безплатно, пиратските кодове, макар и трудни не са нелегални!
Те са съвсем наясно, че тези, които ползват пиратски ресивъри и без това не биха плащали, така, че не им дреме много. Просто правят кодировките все по-гадни за да стеснят кръга.

Това да не ти е като да крадеш ток, или да сложиш сплитер на кабелната, сваляйки нивото на сигнала?
А какви са ?!? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Сателит

Мнение от Преуспял »

ablood написа:Кой краде? Излъчването на сигнала е безплатно, пиратските кодове, макар и трудни не са нелегални!

Те са съвсем наясно, че тези, които ползват пиратски ресивъри и без това не биха плащали, така, че не им дреме много. Просто правят кодировките все по-гадни за да стеснят кръга.

Това да не ти е като да крадеш ток, или да сложиш сплитер на кабелната, сваляйки нивото на сигнала?
Важното е сам да си вярваш.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

И най-долните и мръсни деяния могата да се обосноват с най-висши подбуди, а и собствената съвест най-лесно се прилъгва. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Сателит

Мнение от delisted_2 »

Освен абонамент за 2-та канадски сателитни доставчика всичко друго е нелегално според Канадските закони. Дори и да плащатате за да гледате Диш или Директ (Щатски доставчици) то това също се счита за нелегално защото те нямат право да продават услугите си в Канада.

До преди години тестинг-ът беше само за тези които имаха поне малко познание и техническо умение да програмират карти и приемници. Това си беше чисто и просто хоби подобно на хакерството и целта беше да се пребори защитата за да се докаже че е възможно. За съжаление много търговци видяха огромните суми които могат да се спечелят и започнаха да бълват така наречените ФТА приемници на които се инсталира модифициран фърмуеар за приемане на иначе кодирани програми. Сами по себе си, като предназначение и ползване не-модифицираните ФТА са легални. Друг е въпросът че имат много малко приложение в Америка, главно да приемат етнически програми от Африка, източна Европа (включително БНТ от скоро) и Азия. Проблемът е че те дадоха достъп до безплатна телевизия на всеки реднек който реши да се бръкне с 200-300 долара. Това никак не се хареса на доставчиците и те предприеха доста крайни мерки да ограничат пиратството. В последно време започнаха дори да съдят компанийте които дистрибутират различните ФТА приемници. Поне за сега иглежда че скоро няма да бъде публикуван общодостъпен хак дори и да има такъв. Само времето ще покаже.

Ако офертата на ирра е валидна, не е лошо предложение, поне за момента. Алернативата е кабел от Видеотрон който е с по-ниско качество и предлага само смотани програми за много пари.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Сателит

Мнение от bp_de »

Ами то човек да си плати абонамента -лошо няма но проблема е че цена -качество, според менне отговарят.
Уж платено а тряскано с реклами........ те такова нещо например в Европа няма..... само маи на северноамериканския континант явно клиента е готов да си плати и да гледа реклами.
Няколко години мои хора гледат гювеч и кат ида на гости имам възможноста да гледам по за месец - бе то за без пари е отварат а камо ли да си плащаш....

А иначе ще осъдят производителите на ФТА проемници кат цъфнат налъмите..... тва е все едно да съдят прозиводитл на оръжие щото с оръжието можело да се убива.....В мига в които ФТА приемника се продава тои е ОК - нарушението е когато се ползва с модифициран софт -ама да изловят някои баш в тоя момент.... пак клони към нула.

Предните 2 пъти когато беха гювеч кодировките - Награ1 и после Награ 2 - разбиването доиде пак от Европа - и 2 та случая беха хора от Испания -ама сега стана сложно и много комерсиално отгоре на тва в Европа има бая алтернативи - с кард шеринга за 5 евро човек може да гледа поне 10 пълни пакета ,или да кажем в Англия или където да е в европа не е проблем да си купиш абонамент за албански проваидер които е смешен но затова пък дават всички мачове от преиършип +поне 5 фимови канали без реклами + няколко канала на пълно ХД.
Та по тая причина тоз път ако тия прозиводителите на ФТА приемници несе напънат да направят нещо аз прогнозирам бая време черен екран в Америка.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Сателит

Мнение от delisted_2 »

Напълно съм съгласен с това което казваш бп_де. Не си заслужава качество-цена. Особено сега когато има алтернатива. Колкото до ФТА компанийте, може и да не успеят да осъдят нито една от тях а само определени хора, но това определено внася смут и страх в общността и изглежда никой не е готов да си сложи главата на дръвника като пусне пъблик крак. Пъблик ИКС също не е решение обаче.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

Всъщност провайдърите кой продукт продават? Сигнала или кодовете? Защото сигналът е навсякъде, над всяка къща във всеки двор, искаш или не. Тя антената не се протяга към спътника за да го гепи, а само го приема.

До сега проблема им беше, че техния продукт (кодовете) макар и по-качествен, не беше единствен на пазара. Имаше безплатен, макар и ненадежден конкурент. Сега, преборили този конкурент съвсем ще се самозабравят. Очакваме реклами/предаване в съотношение 3/1
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Сателит

Мнение от ivanko13 »

THC написа: иванко - въпроса е принципен и андрешко е положителен герой!
диспайт дъ шифтинг ъв дъ валююс лейтли
тея да не притежават спейса? за кви се мислят за фъкин нейса?
аз имам легален кабел, но само да излязат кодовете ....
:D Недей му духа сега под крилцата на Аблууд бе ,Митак, тъкмо го засякохме... Иначе сериозно и аз се бях замислил да си взема FTA receiver ей този долу –
Изображение
Ама се отказах и заложих на Роджерс... Засега.... После не знам ... Ако се появи Андрешко или Робин Худ ще му мисля... :) :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: Сателит

Мнение от THC »

къде ми е мнението бе ботове?
абе как така изчезват безследно мнения?
за кво се хабя - кат най-стойностните псувни биват изтривани а?

кой е ся шефа тука линко ти ли си?

какво не се прие от комсомола толкоз?
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

Шефа е Коко а аз съм шерпа, ТНС, не видиш ли. :)
Пък с комсомола скъсах точно преди 27 г. и от тогаз не знам какво става там. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

Linko написа:Шефа е Коко а аз съм шерпа, ТНС, не видиш ли. :)
Пък с комсомола скъсах точно преди 27 г. и от тогаз не знам какво става там. ;)
В Партията ли те приеха ? :lol:

То май шерпа трие най-много, нали за това е шерп да върши мръсната работа. :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

Бравос, filipne, уцели десятката! :)
За мръсната работа също хора трябват, не може всички да са началници. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от filipne »

Linko написа:Бравос, filipne, уцели десятката! :)
За мръсната работа също хора трябват, не може всички да са началници. ;)
Ей тва партийците сте голяма работа ... В Канада дойдохте и на шерпи се маскирахте :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

Знаете ли, току що осъзнах, че аз все още съм комсомолец.
Ми така де - никога не съм напускал официално. Поне не помня такова нещо.
Представям си какъв дълг от членски внос съм натрупал. :?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от Linko »

Не зная голяма или малка работа са партииците и кой на какъв се маскира, filipne, но аз маски не съм слагал никога. А моето членство бе обусловено от статута ми на офицер. До деполитизирането на армията не можеше да си офицер ако не си партиен член а след това пак същото но ако си партиен член. Горе долу същата работа е било и в туската армия само дето Ататюрк направил деполитизацията още 1924 или 25-та година, а не както у нас през 92-ра.

Пък ако ме имаш за комунист и партиен кадър по идеи и убеждения само заради възрастта и бившата ми професия то това си е твоя работа, аз вина че съм се родил по-отдавна от теб и съм служил в армията не мисля, че трябва да нося.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор