Втора имиграция, този път от Монреал към Ванкувър :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Втора имиграция, този път от Монреал към Ванкувър :)

Мнение от Rall »

:D :D :D Ако намеря долар на улицата пред краката си ще го взема (въпреки, че не е мой :D )
Ако обаче го забележа от колата, няма да търся място за спиране в квартала и нема да пусна 2 долара на паркомата само за удоволствието да спринтирам обратно и да прибера безценната находка. То и без това сигурно poumpy го е прибрал вече... :D :beer: :beer: :beer:
Dead Eyes See No Future
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Втора имиграция, този път от Монреал към Ванкувър :)

Мнение от Optimist Creed »

Rall написа::D :D :D Ако намеря долар на улицата пред краката си ще го взема (въпреки, че не е мой :D )
Ако обаче го забележа от колата, няма да търся място за спиране в квартала и нема да пусна 2 долара на паркомата само за удоволствието да спринтирам обратно и да прибера безценната находка. То и без това сигурно poumpy го е прибрал вече... :D :beer: :beer: :beer:
Аз пък ако забележа долар от хеликоптера не бих кацнал. То повече гориво ще изгоря после за да се въздигна. :D :D :D .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Втора имиграция, този път от Монреал към Ванкувър :)

Мнение от 7George »

Гледам, искат да въвеждат HST данък и при съседите на Запад. Та по това няма да имате стрес и различия, местещите се. :wink:
Embrace your climate change!
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Втора имиграция, този път от Монреал към Ванкувър :)

Мнение от Ninushevi »

Може ли, от любопитство, да задам едно въпросче? Каква е идеята на тази миграция и заслужавала ли си е за тези, които са предприели подобна стъпка? Тук може би е уместно и да попитам( разбира се тези, които имат повече поглед върху нещата) за някаква съпоставка между Монреал и другите места, където сте отишли. Благодаря предварително за отделеното внимание. Надявам се да не съм досаден! :))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втора имиграция, този път от Монреал към Ванкувър :)

Мнение от ablood »

Ninushevi написа:Може ли, от любопитство, да задам едно въпросче? Каква е идеята на тази миграция и заслужавала ли си е за тези, които са предприели подобна стъпка? Тук може би е уместно и да попитам( разбира се тези, които имат повече поглед върху нещата) за някаква съпоставка между Монреал и другите места, където сте отишли. Благодаря предварително за отделеното внимание. Надявам се да не съм досаден! :))
Определено си заслужава за някой. Когато отидат в град с по-висок стандарт им се налага да спрат да мрънкат и да запретнат ръкавите. Като резулат - просперират. Заради този житейски натиск се носят легенди, че емигриралите на запад преуспяват.

За други няма нужда от такава мотивация. Те и тук бачкат и просперират, макар и да могат само да седят и да мрънкат, че са недооценени.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор