Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Linko написа: Щото си просто кофти човек и никой не ще да работи с теб. ;)
Това за виртуалната личност filipne ли се отнася ?

Щото няма как някой да не иска да работи с виртуална личност :shock:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Omega3 написа:Линко е изложил една вьзможност, а не е твьрдял с увереност, че филипне е кофти човек. А то виж какво стана. Е мьдьр е тоз нашият народ - Гузен негонен бяга.
Казваш това защото си кофти човек. Това е само една възможност. Не го твърдя с увереност .... :lol:

Ако го приемеш за обида , значи пак ще важи "Гузен негонен бяга" така, че по-добре го преглътни :D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Linko написа:Тази виртуална личност не ме кефи с мрънкането си, с това че все нещо не й уйдисва и все някой и нещо й пречи. Пък иначе с камара дипломи и канадски стаж, с големи заложби и големи амбиции и т.н. Ма като си голяма работа значи проблемите трябва да ти изглеждат елементарни и да ги нямаш за нищо защото ги решаваш без дори да си напънеш изключителният мозък, ей тка...от раз. А то...
Ако амбиция значи да искаш това дето ти е свръхвъзможностите то аз наистина не съм изобщо амбициозен. :)
Свиквай с мрънкането, крайно време е. Нали канадец ще те правим :lol:
Стига с този имигрантски комплекс :lol:

Дали проблемите ми изглеждат елементарни или не няма абсолютно никакво значение.
Има значение дали тези проблеми съществуват или не.
Това е основното нещо, което ти убягва.
Способността да виждаш по-далече от носа си и от собствените си интереси вероятно е много странна за теб.

В крайна сметка въобще не става дума за мен. Спорим по конкретни въпроси и както обикновено се стига пак до същото : Ти си такъв и такъв и следователно твоето мнение не струва нищо. Колко лесно нали? Далеч по-сложно е да спориш принципно.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Omega3 »

filipne написа:
Omega3 написа:Линко е изложил една вьзможност, а не е твьрдял с увереност, че филипне е кофти човек. А то виж какво стана. Е мьдьр е тоз нашият народ - Гузен негонен бяга.
Казваш това защото си кофти човек. Това е само една възможност. Не го твърдя с увереност .... :lol:

Ако го приемеш за обида , значи пак ще важи "Гузен негонен бяга" така, че по-добре го преглътни :D

Човече, уейк ап. Не ми се спори с теб, защото изход няма.
Но мисля, че мога да ти помогна с нещо. Мисля, че твоята сиберличност е мрьнкало. Виж сега. Ако аз само повтарям, че в Канада е студена зимата, сигурен сьм че доста хора ще ме мислят за мрьнкало, вьпреки че сьм прав за това. Така и с теб за работните места. Това че 80% се дават по вьтрешната линия го знае Сулио и Пулио. Какво толкова само се разгласява този факт. Така е по цял свят, не само тук, филипне. Ако от студа може да се преместя и да се отьрва, от фактьт, че повечето хубави работни места са дават по вьтрешни линих не мога да се отьрва. Така е навсякьде.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

А не. Не е по цял свят така. В грешка си. Както писах по-горе (ама няма кой да чете) в УСА е 40%. Схващаш ли разликата ?
И не мисля, че го знае всеки Омега. Например един куп кандидат имигранти си нямат и на идея за какво става въпрос. А пък "оптимистите" го премълчават за да не ги обвинят в мрънкалство. И не само за това е така.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Omega3 написа:Ако от студа може да се преместя и да се отьрва, от фактьт, че повечето хубави работни места са дават по вьтрешни линих не мога да се отьрва. Така е навсякьде.
Разбра ли сега Линко, че всъщност си е точно така за хубавите места. При това ти го казва един немрънкалник :lol:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Omega3 »

filipne написа:А не. Не е по цял свят така. В грешка си. Както писах по-горе (ама няма кой да чете) в УСА е 40%. Схващаш ли разликата ?
И не мисля, че го знае всеки Омега. Например един куп кандидат имигранти си нямат и на идея за какво става въпрос. А пък "оптимистите" го премълчават за да не ги обвинят в мрънкалство. И не само за това е така.
Аз не го премьлчавам, вьпреки че нямам лични поводи да подкрепям това предположение.Но знам един друг факт сьс сигурност. Работя в голяма компания. Вече два индивида сьм завел там в следствие на "публични" (на едно табло в компанията) работни обяви. Единият е доста "по напред с материала" в компанията от мен вече, вьпреки че е доста по млад от мен в нея. Аз сьм назад "с материала" защото или сьм неамбициозен или имам други дьлгосрочни планове и сегашната позиция ми е идеална за постигането им ( това си е мой проблем). А и сьм свидетел на повече случаи на хора, издигнали се на добри работни места за сравнително кратко време.
Така че, моето мнение е, че тук в Канада, който иска и може, ще си постигне целта, независимо от предполочението, че 80% от работните места се дават дискретно.
Даже и да се дават дискретно, ангажираните хора са компетентни. Дай ми пример за некомпетентни хира на добре платени работни места.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Linko »

Абе ти само собственото си мрънкане май обичаш да слушаш, опиянява те някак си...като наркотик ти действа. Никой и нищо друго не щеш да чуеш и от девет дерета вода носиш за да се изкараш прав. Думите въртиш както ти скимне, намираш в тях смисъл дето не е вложен, виеш и сучеш всякак та чак забравяш от къде си тръгнал и какво всъщност искаш да кажеш.
И Омега3 ти го каза, че и Сульо и Пульо знаят как стават нещата с обявяването на работни позиции ама само ти го виждаш като проблем и мрънкаш. Не е проблем това бе, filipne, не е проблем защото си е жива реалност която не зависи от теб, от мен или който и да било другиго. Така е откак свят светува и така ще е до края на света. Ти не разбираш ли, че твойто е все едно да мрънкаш че Земята е кръгла а не плоска? :)
Мен не ме изненадва, че те има, изненадан съм, че не искаш да приемеш оценката на хората, че си именно такъв - мрънкало. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Linko написа:Абе ти само собственото си мрънкане май обичаш да слушаш, опиянява те някак си...като наркотик ти действа. Никой и нищо друго не щеш да чуеш и от девет дерета вода носиш за да се изкараш прав. Думите въртиш както ти скимне, намираш в тях смисъл дето не е вложен, виеш и сучеш всякак та чак забравяш от къде си тръгнал и какво всъщност искаш да кажеш.
И Омега3 ти го каза, че и Сульо и Пульо знаят как стават нещата с обявяването на работни позиции ама само ти го виждаш като проблем и мрънкаш. Не е проблем това бе, filipne, не е проблем защото си е жива реалност която не зависи от теб, от мен или който и да било другиго. Така е откак свят светува и така ще е до края на света. Ти не разбираш ли, че твойто е все едно да мрънкаш че Земята е кръгла а не плоска? :)
Мен не ме изненадва, че те има, изненадан съм, че не искаш да приемеш оценката на хората, че си именно такъв - мрънкало. :)
А ОК. Значи се разпределят дискретно (както каза Омега) ама това не било проблем, щото било така по цял свят. Ми нека всеки сам да си преценява дали е проблем или не. Важно е да е знае, защото е ФАКТ.

Е сега да зема и да изчезна ли щото теб те изненадвало?

Много ти слаби нервичките началство :lol:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Omega3 »

filipne написа:А не. Не е по цял свят така. В грешка си. Както писах по-горе (ама няма кой да чете) в УСА е 40%. Схващаш ли разликата ?
И не мисля, че го знае всеки Омега. Например един куп кандидат имигранти си нямат и на идея за какво става въпрос. А пък "оптимистите" го премълчават за да не ги обвинят в мрънкалство. И не само за това е така.
Заемам се да те коментирам не защото искам да те променя (ти си се вече оформил тук в канада), защото мисля, че заблуждаваш кандидат имигрантите с собствените ти виждания за нещата, определяки ги като всеобщо валидни.
1. Ако един ново-дошьл няма добра професионална подготовка и едва фьфли английски или френски си е лично негов проблем. Единственото нещо с което може да се бламира Канада, че е приела такьв имигрант и че му е дала повод да мечтае.
2. Ако един индивид е имал мозькьт да стане доктор или адвокат и не е проверил как се става такьв в Канада преди да дойде, значи толкова му е и мозька. Вьпреки, че не е невьзможно, си трябват доста нерви за да практикуваш тука професията си от дьржавата майка.
3. Ако нямаш добра професионална подготовка, но владееш добре английски или френски не виждам какьв е проблемьт, освен 80% дискретни работни места (което не е много сигурно, че е така). Явно зависи и доста от личните качества относно опредлянето на реалният процент на скрити работни места.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Linko »

Що реши пък, че искам да изчезнеш? И на каква база направи извода, че са ми слаби нервичките? Напротив, нервите са ми дебели като волски жили и калявани в продължение на 20 г. от от най-разнообразни екземпляри, според които ти си вакло агънце. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Omega3 написа:
filipne написа:А не. Не е по цял свят така. В грешка си. Както писах по-горе (ама няма кой да чете) в УСА е 40%. Схващаш ли разликата ?
И не мисля, че го знае всеки Омега. Например един куп кандидат имигранти си нямат и на идея за какво става въпрос. А пък "оптимистите" го премълчават за да не ги обвинят в мрънкалство. И не само за това е така.
Заемам се да те коментирам не защото искам да те променя (ти си се вече оформил тук в канада), защото мисля, че заблуждаваш кандидат имигрантите с собствените ти виждания за нещата, определяки ги като всеобщо валидни.
1. Ако един ново-дошьл няма добра професионална подготовка и едва фьфли английски или френски си е лично негов проблем. Единственото нещо с което може да се бламира Канада, че е приела такьв имигрант и че му е дала повод да мечтае.
2. Ако един индивид е имал мозькьт да стане доктор или адвокат и не е проверил как се става такьв в Канада преди да дойде, значи толкова му е и мозька. Вьпреки, че не е невьзможно, си трябват доста нерви за да практикуваш тука професията си от дьржавата майка.
3. Ако нямаш добра професионална подготовка, но владееш добре английски или френски не виждам какьв е проблемьт, освен 80% дискретни работни места (което не е много сигурно, че е така). Явно зависи и доста от личните качества относно опредлянето на реалният процент на скрити работни места.
Точка 1: Никъде не съм твърдял, че не е така. И наистина виновни са имиграционните в случая.
Точка 2: И по тази точка не съм изразявал противоположно мнение.
Точка 3: Как така да не е ясно? Това са статистически данни, не съм ги измислил аз. Те са валидни за всички, независимо от качествата им. Значи все пак признаваш, че проблем?

И така, ако си искал с тези 3 точки да покажеш как заблуждавам кандидат имигрантите, то излиза, че по две от тях нямам различна позиция а по третата почти признаваш, че е проблем. И как ги заблуждавам питам аз ?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

Linko написа:Що реши пък, че искам да изчезнеш? И на каква база направи извода, че са ми слаби нервичките? Напротив, нервите са ми дебели като волски жили и калявани в продължение на 20 г. от от най-разнообразни екземпляри, според които ти си вакло агънце. ;)
Вярвам ти. То в армията какви екземпляри се срещат. не е истина :lol:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от valioiko »

filipne написа:Точка 3: Как така да не е ясно? Това са статистически данни, не съм ги измислил аз. Те са валидни за всички, независимо от качествата им. Значи все пак признаваш, че проблем?
Не твърдя, че не е така, но ще ти бъда благодарен ако цитираш източник.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от calculator »

Omega3:
"Даже и да се дават дискретно, ангажираните хора са компетентни."
-Впечатляващо. Я дай пример/и.

"Дай ми пример за некомпетентни хора на добре платени работни места."
А стига,бе. Наистина ли не ги виждаш?
Ти си един от всички онези, които плащат заплатата на въпросните. Я пак помисли...
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Публикувай отговор