Медицински за спонсориране на родители или партньори

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Медицински за спонсориране на родители или партньори

Мнение от Val »

Здравейте,

Има ли някой, който е спонсорирал родител или партньор и е направил медицинските в Канада?

Бихте ли споделили опита си къде е за предпочитане да се направят - в БГ или в Канада?

Майка ми живее в провинцията и си мисля, че може да е по-добре да дойде тук да направим медицинските, вместо да се мотае из София, а и не съм сигурна как ще се справи сама в клиниките.

Интересувам се по-скоро за Торонто.
По-строги ли са тук изискванията?
Според инфото, което съм намерила, има оторизирани лекари и те препращат към специалисти за съответното изследване. Така че, интересува ме също за колко време стават всички изследвания.

Благодаря предварително.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
tztania
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 9:04 pm

Re: Медицински за спонсориране на родители или партньори

Мнение от tztania »

Val написа:Здравейте,

Има ли някой, който е спонсорирал родител или партньор и е направил медицинските в Канада?

Бихте ли споделили опита си къде е за предпочитане да се направят - в БГ или в Канада?

Майка ми живее в провинцията и си мисля, че може да е по-добре да дойде тук да направим медицинските, вместо да се мотае из София, а и не съм сигурна как ще се справи сама в клиниките.

Благодаря предварително.
Аз съм спонсорирала родителите си, но преди това съпругът ми ме спонсорира. Изследванята се правят в София, не съм чула за вариант изследвания правени тук.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

На сайта на имигрционните има оторизините лекари и болници по държави.Няма никакво значение къде ще правят медицински,само цената е различна.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Re: Медицински за спонсориране на родители или партньори

Мнение от Alina »

Здравей Val,

Пускам линк към сайта на правителството с оторизираните лекари.
http://www.cic.gc.ca/dmp-md/medicalinfo ... ame=Canada

Намери най-близката до вас клиника и отидете там да прегледат майка ти. Струваше 120 долара преди 4 години. Много по-лесно е тук, без да те разкарват насам-натам и да те карат да доплащаш и правиш същите изследвания наново. Всички изследвания се правят на място, включително рентгена, поне така беше при него. Всичко свърши за минути.

Поздрав.
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 7:44 am, променено общо 1 път.
Alina
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Медицински за спонсориране на родители или партньори

Мнение от Val »

Благодаря ти, Alina!!! :D

Точно мислех да си намеря темата и да добавя тая информация. :D

Значи, за да потвърдя твоите думи, ето как стана при нас:
Избрахме си лекар от списъка на CIC (точно от линка, който Alina е дала) и без никакви проблеми направихме всички изследвания на място, за около час и половина.

Казаха ни, че ако има някакъв проблем, ще ни се обадят. Ако не получим обаждане, ние да се обадим след около 2 седмици да проверим.

За всякакви въпроси и проблеми за резултатите контактувах директно с асистентката на доктора, а не с някой анонимен служител от клиника или комисия. Има ли смисъл да казвам, че получих супер обслужване? :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Публикувай отговор