Признава ли се стаж от Катар.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от kill_u »

Темата май много се разгорещи.
Става въпрос за нефтена компания(не искам да и споменавам името), правят проект за премахване определени замърсявания в почви. Ще отида на второто интервю по - другата седмица и ще ви кажа какво предлагат. Аз също съм на мнение че е хубаво и още една годинка стаж да имам там пък и парите не са толкова зле. Но на интервюто ще стане ясно.
Хайде спрете да се обиждате.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от Marto »

Супер. Това, че проектът има връзка с екологията ще излежда доста добре на CV.

Успех!!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от Ivan1007 »

Мисля че е по-добре да идеш в Qatar в сегашния момент. Положението в Canada в нефтената индустрия хич не е розово в момента и до една година едва ли ще има съществено подобрение. Един куп нефтени и сервизни компании изпраскаха съкращения през февруари- май и сега не назначават. Не забравяй, че канадците също ходят на гурбет и Qatar е може би най-доброто място където може да се иде.
Веднъж стъпил там може да се ослушваш за друга работа и това че имаш опит ще ти е от полза. Общо взето момента не е да се изпуска питомното за да се гони дивото.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
poli
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 6:27 am

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от poli »

[quote="kill_u"]Темата май много се разгорещи.
Става въпрос за нефтена компания(не искам да и споменавам името), правят проект за премахване определени замърсявания в почви.


Ако става въпрос за една от петте големи-според мене отивай.Всички от тях имат бизнеси в Канада и това че вече си работил за тях те прави автоматично техен кадър.(личен опит)Ще е много по-лесно за препоръки и прочее.(зависи и как се представиш де),а работа в петрола ще има докато той се изчерпа на земята.Може да е в криза в момента но после пак ще тръгнат нещата и то много.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от kill_u »

Благодаря на всички за мненията. В края на Август ще се разбере какво е що е, както се казва. Шансовете ми не са 100% както казах, аз си ги оценявам на 80% но може и да съм се надценил :lol:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от ivanko13 »

Ако работиш сериозна работа за сериозна компания и на пуст остров да си бил ще ти го признаят... В нашия блок имаше едно семейство българи дошли от Бахрейн и тук не им представляваше трудност да работят това ,което са работили и там...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от bp_de »

kill_u написа:Здравейте,
По принцип съм на края на процедурата за емиграция (минах медицинските) и твърдо съм решил да се установявам в Канада, но онзи ден получих оферта за работа в Катар. Офертата е за проект и е с продължителност една година. Аз без да се замислям много дадох утвърдителен отговор и хората поеха процедурата на сериозно. Има голям шанс(над 80%) да ме вземат на работа там но сега почнах да се замислям има ли смисъл да ходя, и дали тоя стаж който ще натрупам там ще ми го признават като международен в Канада.
Тоест ако отида в Катар шансовете ми да си намеря хубава работа по късно в Канада увеличават ли се?
Разсъждаваш неправилно - каво значи ще ми признаят ли стажа..... цялата тая цигания с признаването или непризнаването е разиграване на карти -така работодателя може да те натиска да ти плаща по малко например.

То и сега директно от Бг ако идеш в Форт Мак сигурно на 2 рия ден ще почнеш та дори и без катарския стаж...
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от petar krastev »

Пич,глей си там ГДР-то и недей да казваш къде може да почнеш или не.Але ела и почни в Форд Мак с твойя гедерейски стаж,особено сега.Аз като не ти казвам кво да прайш там,ти що трябва да ръсиш мозък тука,че и напътсвия да даваш.Да ти плаща по-малко,ей тва като го чуя и умирам от смях.Той да не започва да работи в някоя пицария с 5 работника,че да го прекарват като новобранец.В по-сериозните фирми всичко е уточнено и знаеш с години напред колко ще ти се вдига заплатата и кога точно.Абе отворен ти в ГДР-то къде бачкаш??
Добре е да знаеш също,че в училищата децата ги учат на метричната система,така че едно 10 годишно канадче може много добре да ти обясни какво е един квадратен метър,пък че дядо му е свикнал с футове и инчове...останало му е така от времето.Пак като види някой такъв заблуден като тебе що да не изкара двойно кинти като ти завърти главата.То явно по външният ти вид си личи че си от далече и че си за малко тука.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от Alisa75 »

Преди 3 години във Форт Мак ги събираха от кол и въже.Имаше даже и чуждоземци на контракт-филипинци,индийци,мексиканци и какви ли не.
Там големият проблем за местните /с канадски произход/не е отсъствието на какъвто и да е експирианс в дадената професия,а да се преборят с дръг теста и в последствие да се предпазват от файъри.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от Ivan1007 »

Alisa75 написа:Преди 3 години във Форт Мак ги събираха от кол и въже.Имаше даже и чуждоземци на контракт-филипинци,индийци,мексиканци и какви ли не.
Там големият проблем за местните /с канадски произход/не е отсъствието на какъвто и да е експирианс в дадената професия,а да се преборят с дръг теста и в последствие да се предпазват от файъри.
Адаш това беше, ама вече не е. То Форт Маk беше втория най-голям град в Canada населен с нуфита, ама сега я останал някой я не. Малко е затишие там ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от bp_de »

petar krastev написа:Пич,глей си там ГДР-то и недей да казваш къде може да почнеш или не.Але ела и почни в Форд Мак с твойя гедерейски стаж,особено сега.Аз като не ти казвам кво да прайш там,ти що трябва да ръсиш мозък тука,че и напътсвия да даваш.Да ти плаща по-малко,ей тва като го чуя и умирам от смях.Той да не започва да работи в някоя пицария с 5 работника,че да го прекарват като новобранец.В по-сериозните фирми всичко е уточнено и знаеш с години напред колко ще ти се вдига заплатата и кога точно.Абе отворен ти в ГДР-то къде бачкаш??
Добре е да знаеш също,че в училищата децата ги учат на метричната система,така че едно 10 годишно канадче може много добре да ти обясни какво е един квадратен метър,пък че дядо му е свикнал с футове и инчове...останало му е така от времето.Пак като види някой такъв заблуден като тебе що да не изкара двойно кинти като ти завърти главата.То явно по външният ти вид си личи че си от далече и че си за малко тука.
За твое съжаление в не живея в ГДР -на близко разтояние от Франция и Швеицаия съм.С моя стаж ако съм искал досега да съм почнал 5 пъти работа в Канада .Относно какво ги учат в училище ми е ясно -проблема маи е не че не ги учат ами че не влиза в употреба.
А а на такива кратуни кат тебе дет знаят всичко щот са от близо и са за дълго мога да кажа само -не си ти тоя дет ще ми дава наклон на х*я.

kill_u -сори за спама в тема та ти - просто не се въздържах.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Признава ли се стаж от Катар.

Мнение от kill_u »

bp_de написа: kill_u -сори за спама в тема та ти - просто не се въздържах.
А спорете си не ми пречите..... стига и на админа да не пречите :wink:
Публикувай отговор