квебек може ли да е само с английски език

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

квебек може ли да е само с английски език

Мнение от kefche1 »

1.Според он-лайн теста излиза , че и без да знаем и грам френски може да си подаваме документите за квебек.
http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en
2.Самото описание свързано с процедурата за квебек е И на английски.
3.Документите които се подават за квебек са И на английски.

В същото време хора които са минали процедурата казват, че са им отказали заради лошо ниво на френския! Това би трябвало да означава, че ако са имали добро ниво на английски са щели да ги одобрят? Така ли е?

Та нека накрая някой да каже може ли или не може да се подават документи за квебек ако кандидата знае английски и не знае грам френски?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от Linko »

Набираш ли точките за селекция и без тези давани за владеене на френски език, значи френският не ти е нужен.
Никой не връщат за език а за недостиг на точки до необходимият минимум за селекция.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от MarinaNik »

здравей, kefche1!

точно това си коментирахме вчера с моя любим - че ако имахме достатъчно точки от факторите образование и трудов стаж, можеше и да не се напъваме да учим French. за съжаление обаче, от френския вземаме 5 жизнено важни точки (за да ги докараме до 65, щото не искаме да сме на минимума)

ако твоето образование е в търсените според табличката и не ти носи само 5 т. за основен и 1 т. за придружаващ (както е при нас, Section C), със сигурност French няма да ти е нужен

тоест, ако area of training ти е в Section A или Section B (виж http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... aining.pdf

и разбира се имаш достатъчно опит в тази насока - то френския не би трябвало да те препъне
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от bp_de »

kefche1 написа:1.Според он-лайн теста излиза , че и без да знаем и грам френски може да си подаваме документите за квебек.
http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en
2.Самото описание свързано с процедурата за квебек е И на английски.
3.Документите които се подават за квебек са И на английски.

В същото време хора които са минали процедурата казват, че са им отказали заради лошо ниво на френския! Това би трябвало да означава, че ако са имали добро ниво на английски са щели да ги одобрят? Така ли е?

Та нека накрая някой да каже може ли или не може да се подават документи за квебек ако кандидата знае английски и не знае грам френски?
Погледанто от страна -има точки- пускат-няма точки -режат е така но замисли се над следния факт:
Един силен фактор че си гостатчно заблуден да се заселиш баш в Квебек за квебексия имиграционен е че знаш франсе.То на него му е ясно че дори и с перфектен френски пак може да духнеш за другаде -ама без хич франсе много трудно ще го убедиш че кат ти дадат визата ще идеш да живееш в Квебекарско.
Незнам дали ти е известен факта че Канада е доре долу- само на книга двуезична- в другите провинции трябва с детектив да търсиш някои дет парле франсе- аз съм имал лице в лице разговори с държавни служители -имиграциони офицери от Б.Колумбия , Алберта, Манитоба ,Саскачуан, Онтарио -на вапроса дали говорят френски - само се подсмихват... а са държавни служители
На летището във Ванкувар един път си направих експеримент да ги пробвам с моя крив френски-леле на имиграциония му стана лошо и въздъхна с облекчение кат му рекох че говря англе.
Та сега кат знаеш тоя факт-естествено и квебекарския имиграционен го знае -сам си помисли как ще изглеждаш без грам франсе за имиг. офицера .....

Сега ще кажеш -абе щом имам точки над лимита -няма начин да не ме пусне....тука в форума има достатчно случаи -деиствително случили се- на книга имат точки и теоретично са бетон - имиграциония по логика трябва да им даде зелена светлина-да да ама не- както се казва в БГ и ноже и сиренето са в ръцете на имиграциония ако че има зададени ясни критерии кое как преценката е на човек и винаги има субективен фактор.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от Linko »

bp_de, няма нито един случай във форума или извън него, в който точките на кандидатите да са "бетон" и да им е бил отказан сертификат за селекция по неясни мотиви. Има обаче стотици случаи обаче, в които кандидатите при самооценката са се самозаблудили, че точките им са бетон а всъщност не отговарят на критериите. И след като получат резонен и обоснован отказ, всичко това си е написано в FEVAL-а, следват обвинения и плюене по имиграционният офицер и кого ли не. В това число включвам и самият себе си, защото аз също имах отказ първият път.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от bp_de »

Linko написа:bp_de, няма нито един случай във форума или извън него, в който точките на кандидатите да са "бетон" и да им е бил отказан сертификат за селекция по неясни мотиви. Има обаче стотици случаи обаче, в които кандидатите при самооценката са се самозаблудили, че точките им са бетон а всъщност не отговарят на критериите. И след като получат резонен и обоснован отказ, всичко това си е написано в FEVAL-а, следват обвинения и плюене по имиграционният офицер и кого ли не. В това число включвам и самият себе си, защото аз също имах отказ първият път.
Лино съгласен съмс теб напълно с една забележка-ние наричаме едно и също нещо с 2 различни имена.На така нареченото самозблуждение аз му казвам субективна оценка на имиграциония.
Дали кандидата се е самозаблудил отсъждането е в ръцете на имграциония.

Относно отказ с неясни мотиви е ясно че не може да има -имиграциония не е паднал от луната- за отказа трябва да е написано нещо което е ясно и обосновано и да не може да се атакува в съда.
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от kefche1 »

0
Последно промяна от kefche1 на Пон Авг 16, 2010 4:24 am, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от hadministratora »

bp_de написа:...На така нареченото самозблуждение аз му казвам субективна оценка на имиграциония.
Дали кандидата се е самозаблудил отсъждането е в ръцете на имграциония...
Тук нещо си се объркал! Без значение по коя процедура е поел човек, работата на имиграционните е да оценяват кандидатите по едни или други киртерии (пък били те и субективни), а не да преценяват дали самооценката на кандидата е ОК. Всъщност едва ли някой се интересува от самооценката освен самият кандидат.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от Linko »

Най-точно би било да се каже, че и двете оценки са субективни - и на имиграционният офицер и на кандидат-имигрантът, направени на основата на едни същи, обективни фактори и критерии за селекция. Проблем възникава когато двете оценки се разминават и то само в случаите когато оценката на имиграционният офицер е по-ниска от самооценката на кандидатът. Обратният случай е добър за последният. :) И проблемът идва от това, че миродавна е все пак оценката на имиграционният офицер. За кандидатът остава само да се ядосва и псува чиновника до девето коляно. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от zigi »

Аз пък съм сигурен (сметнете сами, ако искате), че по Квебекарската процедура не можете да съберете точките с нула точки за френски. Просто точките за знаене на английски са прекалено малко, за да стигнат, а за придружаващият кандидат даже не се дават. Изключение е да речем, ако имате две висши по различни специалности и то ако и двете са по търсени професии ( а ако можете и да летите, ще е добре :))....такъв случай не съм чувал :) Много съм любопитен да видя как става иначе номера да се съберат достатъчно точки, без грам френски, за да ви вземат кебекарите. И дори да приемем, че имате две висши по търсени професии, пак имате едни 8 точки май бяха, които офицера дава за "адаптивност" и които са точно този субективен критерий, който може както да ви донесе сертификат, така и да не успеете, заради него....и бъдете сигурни, отказът ще бъде достатъчно добре обоснован, има си готови езикови формули даже ;)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от Linko »

Сигурен си, zigi , защото априори приемаш и отхвърляш определени условия на които би могла да отговаря една кандидатура.
За какво му е френски на един млад биохимик с отличен английски и две години стаж по специалността, който е дете от предишен брак на родител-имигрант в Квебек и е гостувал 3 м. на родителя си с временна виза. Нищо не пречи същият да има и втора специалност било от средното, било от някоя специализация с продължителност 1 г. Хайде сметни му точките и кажи минава ли минималният праг или не?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от zigi »

Напротив, Линко, приемам, че има и такива възможности (една такава съм споменал и аз), но те са твърде хипотетични, не мислиш ли? Само виж в твоя пример колко съвпадения трябва да се случат, за да достигнеш необходимите точки и ще се сетиш, че квебекарската процедура НЕ Е направена по презумпция за хора БЕЗ френски и ти го знаеш по-добре и от мен. Нека всички го разберат добре и нека не си правят илюзии.....няма смисъл да обсъждаме изключенията, тях дори и да ги има, са прекалено малко, за да си струва да им обръщате внимание. С една дума, за да отговоря на пусналия темата - да, има вероятност да се случи това да ви дадат сертификат за Квебек без грам френски, НО условията, на които трябва да отговаряте са доста и е малко вероятно да ги притежавате в комбинация. Учете френски! Ако ви мързи, има и федерална процедура. Малко повече време, малко повече пари, но що пък да се "мъчите" с френски ;)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от Linko »

Аз съм последният човек, който ще започне да омаловажава важността на владеенето на френски език по отношение процедурата за селекция от провинция Квебек. Това е факторът за който се дават най-много точки - 16 т. след факторът "Възраст", за който максимумът е 18 т. Сам по себе си този факт говори каква е тежестта на факторът "владеене на френски език" при формиране на крайната оценка за съответствие с критериите за селекция.
Но темата е дали е възможно да се събере необходимият минимум за селекция и без тези 16 т. за владеене на френски и отговорът е "да, възможно е". А какъв е процентът на случаите, в които това е възможно или колко кандидати са минали интервюта и без грам френски е друга тема.
И аз като отговарям на конкретният въпрос на конкретният потребител съм съвсем наясно, че даденият случай би могъл да касае само питащият и никой друг на този свят.
Пък и ако някой няма с какво да покрие липсата на цели 16 т. едва ли ще подаде молба за селекция единствено на основание на написаното от мен, че става и без френски. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от hadministratora »

zigi написа:...Учете френски! Ако ви мързи, има и федерална процедура. Малко повече време, малко повече пари, но що пък да се "мъчите" с френски ;)
Всъщност федералната процедура вече дава признаци, че е значително ускорена. Има дори един съфорумец който получи виза за около 6 мес., което мисля че бие дори процедурата за Кебек
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: квебек може ли да е само с английски език

Мнение от kefche1 »

0
Последно промяна от kefche1 на Пон Авг 16, 2010 4:25 am, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор