Помощ относно попълването на документите за Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от bttm »

Може и да е тъп въпроса, но тъй като ме е много добър английския, има ли избор на какъв език трябва да бъдат попълнени или това е задължително френски?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от Linko »

Няма такова нещо като "задължително", който искаш от двата езика може да използваш. Преобладава мнението, че е препоръчително ако се кандидатства по процедурата за Квебек да се използва френският. Но никой все пак не е дал доказателства, че използването на английски му е навредило. Така че прави както ти е по-удобно.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от MarinaNik »

аз също съм с better English и даже по този повод писах официално запитване на мейла на имиграционните. Отговорът им е тук

Dear Madam,

In response to your message. Yes you can send your application in English.

Best regards,

BIQ VIENNA


Обаче всички, с които се консултирах, ми казаха, че по-добре се гледа на подадени документи на French
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
mimsan
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 10:38 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от mimsan »

Здравейте на всички. Може ли да ми кажете относно попълването на док. до Виена за семейство- и двамата със съпруга ми ли трябва да попълним по една молба и по една декларация за съпрузи, т.е. и аз една и той една. Благодаря ви.
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Re: Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от frankofon »

mimsan написа:Здравейте на всички. Може ли да ми кажете относно попълването на док. до Виена за семейство- и двамата със съпруга ми ли трябва да попълним по една молба и по една декларация за съпрузи, т.е. и аз една и той една. Благодаря ви.
mimsan моят съвет е да прочетеш официалната страница на Квебек http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html , а ако имаш проблем с езика:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=81 . Имай предвид, че в момента актуалните форми DCS са издание февруари 2009.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от Linko »

mimsan написа:Здравейте на всички. Може ли да ми кажете относно попълването на док. до Виена за семейство- и двамата със съпруга ми ли трябва да попълним по една молба и по една декларация за съпрузи, т.е. и аз една и той една. Благодаря ви.
Молба за селекция попълва всеки кандидат, включително и навършилите 22 г. деца. Декларцията за съпрузи или фактически съжители е една, попълва се от придружаващият кандидат и се подписва и от двамата.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mimsan
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 10:38 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Помощ относно попълването на документите за Виена

Мнение от mimsan »

Благодаря на frankofon и Linko. И сега имам още един глупав въпрос и той е относно работата, която трябва да се пише? Имам нужда от съвет и мнения? Тук кое е добре да се пише по специалността или тази по която имаш трудов опит? Може ли да се пише примерно че би започнал каквато и да е работа първоначално? Моля за вашите мнения и ви благодаря?
Публикувай отговор