Кой и защо трябва да имигрира - моята версия!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Posledniat pat kato vleznah v BG prez Ruse mitnichariat me popita : " Ti kav si , be ? Az go popitah : "ako ne biah balgarin kak bih razbral vaprosa vi" , a v otgovor na tova poluchih po obstoina proverka na bagajite ...Iavno e che zaplatite im sa malki ... No mislia , che parvo triabva da se promeni mantaliteta , a sled tova zaplatite ... Uspeh ...
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

Май бай Ганя беШе каЗал " ВИЙЙ САМО СОЛУНСКАТА МИТНИЦА МИ ДАЙТЕ ДРУГО НЕ МИ ТРЕБВА"
АЗ навремето бях вьв ВьтреШни войски , тогава беШе подраzделение на МВР , иzкарах Школа zа МладШи сержант , давахме Заедно с полицаите патрули иz РаЗград , та имах предпоставките и предложението да ме направят митниЧар иz Варненско , мисля 4е беШе 97 или 98 , но гордо откаzах и до сега не сьжелявам. Дори ми смятаха колко мога да ИЗКАРАМ, беШе кьм 50$мин. на ден. ТАЗИ работа не е zа всеки и не е толкова БЕЗопасна колкото другите си мислят. Звьнкат ти по тел. и ти каzват Ще доидат дове4ера 2 тира , ти си удари пе4ата , ама гледай да ЗабравиШ да ги провериШ. Такива работи.
С две рьце стоя Зад СВЕН.
ПОЧТИ ВСИЧКИ ДАВАТ НА ГРАНИЦАТА , ЗАЩОТО 90% вкарват или иzкарват неЗаконни стоки , неЗависимо от колиЧеството, и мога да кажа Че на Калотина митниЧарите масово си Затварят оЧите , За бьлгарите който пьтуваме За Европа. Евалла
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

[quote="Dimitar Kolev"
Az kato sum bil malko voenen moga za voennite takiva da gi naredia,4e da mi iztriat mnenieto,6toto po-tupa institucia ot BG armiata napravo ne moga da se setia...Glasuvam s dve race za zakrivaneto na tazi bezmislena gulta4ka na pari ot budjeta!!![/quote]

Напълно съм съгласен, да има 4-5000 армия, вече сме в НАТО защо са ни десетки хиляди въоръжени сили? нали си имаме Батко Бойко и МВР пък да ни пазят от престъпниците. :lol: Също като Свен през 2001 г. изкарах 6 месеца казарма и там се върнах в детската градина, даже и по-зле.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: mitnitza idva ot mit

Мнение от KolioBalkanski »

valeria написа:zdravejte!
Otdavna ne bijh vijdala tolkova intersna tema.
Kojto tvarvi 4e ne moje6 da stane6 mitni4ar v CA - ne e vijrno. Drug e vaprosa kakav e job description na canadski mitnit4ar.
Ne e redno da davam primeri - na horata nijma da im prijtno de si vidijt jitejsskite istorii v internet.
Na avtora na temata - pozdravlenij za re6enieto. Istorijta ti e mnogo istinska ......... i na men mi e ..........poznata. :wink: :wink: :wink:

Ti ne si parvij ot tazi grupa - nacionalen konkurs na Agencij Mitnitza, kojto napuska sisitemata, a s nej i darjavata.

A az ne sam parvata :oops: :oops: :oops:
Sled kato si idarjahme izpitite ni nazna4iha na vremenni dogovori kato ni izte4e sroka - na nijkoj ne im gi podnoviha / na 4 ot ob6to 12 /.

Edin mesetz sled tova bijh v Montreal.

Hajde idvaj - 6te napravim club /sdrujenie/ na immigriralite mitni4ari az znam o6te pone 2. Ti 6te si sekretar, az stavam kasierka. ot vreme na vreme 6te pravim darenij za balgarskata carkva - Otez Dimitar 6te e mnogo dovolen.

Za lubitelite na podrobnosti - kogato noseh mitni4arskata uniforma v men be6e klij4a za kasata na punkta, no tam ima6e samo alkohol :beer: i prazni formulijri.

:wink:
az predlagam vmesto da pravite sdrujenie da si zaformim nie edin biznes a=la Bai Ganio
za edna godina shte im postroime nov church tuk ako imate oshte vrazki na BG mitnicite...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
mitev
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 9:08 am
Местоположение: Sofia

Мнение от mitev »

Vie mom4eta da ne ste bili gadjeta na nekoi v kazarmata.Mnogo nejno mi zvu4ite.Takiva luv4eta sam gi sre6tal ne vednaj,niakoi dori si brasnat krakata
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

mitev написа:Vie mom4eta da ne ste bili gadjeta na nekoi v kazarmata.Mnogo nejno mi zvu4ite.Takiva luv4eta sam gi sre6tal ne vednaj,niakoi dori si brasnat krakata
Mitev , Много грешно си ме разбрал. Явно ти в казармата си станал голям мъж, или си намерил първото си гадже някъде по плаца.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Pichove, ema da se plashite. Tuka v Montreal ima miasto pod slantseto za vsichki...maje, po-malko maje, jeni, detsa startsi...daje i voenni. Samo spokoino. :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ей новобранци, я бегом от мене до другото дърво...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Pepon написа:
Tochno zashtoto ia znam sluchaia na Radka mnogo dobre, ti kazvam, che mitnichar NIKOGA niama da moje da stane i toi. Pod tova si iziavlenie se podpisvam otnovo sobstvenorachno.
A ti po-dobre ne spori s hora, koito sa tuk mnooogo po-otdavna ot teb, poznavat mnogo poveche BG i mestni i sa i opitali na Canada i meda i jiloto.
Aman ot novoizliupeni BG Canadski patrioti.
Ti se podpisvay kolkoto iskash pod dumite si, no i az nyama da si promenya mnenieto, nito shte spra da sporya s hora kato tebe. I az kato Agaton se chudya kolko vreme kato si bil v Canada tryabva da ti priemam mnenieto za beton. :idea: :P Az sam kanadski patriot ot bg proizhod, absolyutno si prav za tova. :lol: A, ti prodaljavay da plyuesh Canada, ne si mi omrznal, shtoto nali znaesh na vsyaka izcepka za Canada az moga da ti otgovorya s tri komplimenta za bg. :lol:
Sven, brato, ne obrshtay vnimanie na teya deto se zayajdat s tebe, prosto si sledvay patya, koyto si nachertal i shte pojanesh uspehi v Canada for sure! Ako iskash tova i mitnichar shte stanesh! tuk dumata nikoga shte ya chuvash samo ot bg pesimisti, s koito ne te savetvam dori HI da si kazvash!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
mitaka
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 12:44 am
Местоположение: Chicago USA
Обратна връзка:

Мнение от mitaka »

...a spored men vseki bivsh, nastoiasht i badesht :lol: balgarski mitnichar traibva da bade vkaran v satvora pone sa pet godini...garantiram vi, che vav 100% ot sluchaite shte ima sashto... :lol:
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Pepon написа:
Canuck написа: Nishto lichno, no tova e tipichno bugarsko negativno mislene! Shto da ne moje da stane mitnichar Sven v Canada i to NIKOGA?! Ti znaesh li, che na letishteno v Ottawa raboti mitnicharka, koyato e doshla kato imigrantka ot bg prez 1990s?! Ako ne vyarvash, idi da proverish, kazva se Radka!

Tochno zashtoto ia znam sluchaia na Radka mnogo dobre, ti kazvam, che mitnichar NIKOGA niama da moje da stane i toi. Pod tova si iziavlenie se podpisvam otnovo sobstvenorachno.
A ti po-dobre ne spori s hora, koito sa tuk mnooogo po-otdavna ot teb, poznavat mnogo poveche BG i mestni i sa i opitali na Canada i meda i jiloto.
Aman ot novoizliupeni BG Canadski patrioti.
Pepon,

Като оставим настрана меродавността на мнението ти, би ли ни обяснил и привел доказателства защо българин не може да стане НИКОГА митничар в Канада?

Някакви законови препятствия ли има???

Забранено ли е на българи да стават митничари???

Светни ни, ако обичаш. :wink:
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

A smuggler v Canada moje6 li da stane6 :)
Koi depilatoar 6te mi prepora4ate mujeeee?
grubianite da ne mi otgovariat ;)
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Заключено