Развод преди Букурещ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Какво се случва с моя случай

Мнение от sabina »

Здравейте

Извинявам се на всички, които следят моя казус, че не пиша редовно.

Изпратих пакета с документи до Букурещ на 21.04.2009. На 22.04.2009 са завели досието ми, а на 18.05.2009 баркодовете бяха в пощата ми. На 22.06.2009 получих поканата за медицински плюс искане на още един документ - Свидетелство за съдимост на името, което съм носил докато съм бил женен. От Районнен съд София ме изпратиха към Общината за Декларация за идентичност на имената. Адвоката ми каза същото. Другата седмица съм на медицински и в Общината, като към тази декларация ще прикрепа разяснителен текст, че е България ЕГН е основен и Свидетелство за съдимост се издава само на името, което е в паспорта.

УСПЕХ!

Поздрави, Петър
Fireman

Мнение от Fireman »

Късмет и занапред и хайде вече и ти идваш :)
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Курс по френски

Мнение от sabina »

Преди няколко дена получих покана да се запиша на курс по френски. Интересно защо ми го прещат сега (след като минах медицинските), а не веднага след интервюто (06.06.2008)... :?:

Адреса е следния https://www.francisationenligne.gouv.qc.ca и в курса могат се запишат само хора, преминали интервюто, т.е. за записване в курса е нужен Numéro de référence individuel (точка 3 от Certificat de sélection)

В началото се назначава титуляр (получих Е-писмо със "...аз съм тук за да ти помагам"), след това се преминава тест за определяне на кое ниво сте, а след това започвате от където ви е изпратил резултата от теста.

Курса е изключително професионално направен и дава безценна информация за това как стоят нещата в Кебек.

Съветвам ви ако получите това писмо с покана за курса и имате време, да го запишете :-)

Поздрави
Петър Каменов
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Re: Развод преди Букурещ

Мнение от kiko-01 »

Мога да потвърдя, че курса наистина е много добър.

Само искам да допълня, че не е необходимо да чакате покана по мейл. Достатъчно е да имате сертификат.На нашето интервю, което беше Декември'08 ни дадоха лист с информация за курса и интервюиращият също ни даде допълнителна информация. Важно е да знаете, че в момента няма ниво начинаещи т.е. трябва да сте поне ниво 4 ( при скала 1-12), за да ви допуснат.

Успех!
Документи Виена - 19.01.2008
Интервю - 11.12.2008
Документи Букурещ - 19.02.2009
Баркодове - 10.03.2009
Медицински - 20.04.2009
Публикувай отговор