Кой ще подава първи документи - Виена през 2009 г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Мнение от cantare »

Благодаря ви!

Терминът ми е точно по време на зимната сесия ноември-декември.
Божа работа дали ако подадем документите Септември, ще ни викнат тогава за интервю или ще се класираме за догодина?!

demococcus желая от сърце успех и скоро да ви ощастливят двете чертички.
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Мнение от montrelcho »

испратени документи днес. :) конечно след милион неясни неща.

специални благодарности към Линко, демококус, кикимора, галки4, поумпи за помоща . поздрави към всички, сега остава да чакаме :)
:beer: :wink:

само да добавя че парите преведох чрез Уникредит Булбанк. таксите на банките за превода е 17+9+15= 41 евро. и гледам че чрез Уникредит Банк Аустия парите заминават за Royal Bank of Canada, Toronto.
надявам се че всичко ще е наред. Позз
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Мнение от antyk »

Браво montrelcho!
Успех в цялата процедура!

Като спомена милион неясни неща, и аз искам да попитам нещо:

- в Международния ми паспорт имам три печата с отказ за виза UK от 2006. Явно трябва да ксерокопирам всички страници от паспорта ми, но въпроса ми е дали това ще се окаже проблем за властите във Виена и на интервюто?

не съм криминално проявен :D, но просто ми отказаха 2 командировки и 1 опит за туристическо посещение; при това на следващата 2007-ма си влязох в UK като пич 8)

Благодаря ви за помощта!
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Мнение от montrelcho »

antyk написа:Като спомена милион неясни неща, и аз искам да попитам нещо:

- в Международния ми паспорт имам три печата с отказ за виза UK от 2006. Явно трябва да ксерокопирам всички страници от паспорта ми, но въпроса ми е дали това ще се окаже проблем за властите във Виена и на интервюто?

не съм криминално проявен :D, но просто ми отказаха 2 командировки и 1 опит за туристическо посещение; при това на следващата 2007-ма си влязох в UK като пич 8)

Благодаря ви за помощта!
не трябва всички страници. Само страна 2 кадето е снимката и данните за теб.
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Мнение от antyk »

Мерси montrelcho, и още един въпрос - за доказателство за преведената сума какво приложи към документите за Виена? Payment order-a ли - т.е. разписката дето ти дават в банката при извършване на банковия превод?
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Мнение от montrelcho »

antyk написа:Мерси montrelcho, и още един въпрос - за доказателство за преведената сума какво приложи към документите за Виена? Payment order-a ли - т.е. разписката дето ти дават в банката при извършване на банковия превод?
Unicredit bank Bulbank. дават два документа и тях испратих за Виена, аз си направих копии за мен.
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Мнение от antyk »

Супер, мерси много! И аз мисля да направя същото. :beer:
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

За плащане на сумата за Документите-Виена
НАЙ-ЛЕСНО, НАЙ-ИЗГОДНО, НАЙ-СИГУРНО е използването на "ЧЕК" на Централна Кооперативна Банка - много е писано по темата:

********************************
http://www.ccbank.bg/bg/cheques

********************************

ЦЕНАТА НА ЧЕКА Е "15 ЛЕВА", КОЕТО РЕСПЕКТИВНО Е РАВНОСТОЙНО НА ЦЕНАТА НА ПРЕВОДА В ДРУГИТЕ СЛУЧАИ НА ПЛАЩАНЕ НА СУМАТА ЗА ВИЕНА.
Къде са 15 лева - къде са 40 евро.

Издава се по-принцип на момента, но понеже това не е често срещана услуга и служителите са "компетентни", назначени по бащина или майчина линия- затова в зависимост от случия започват да се питат един-друг и накрая до максимум 2-3 дена ЧЕКА е готов, в който има да се попълнят два,три реда.

В случай на загуба, ЧЕКА не може да бъде осребрен от друг, освен от получателя, парите си остават в сметка и ви се издава нов (изгубения се канцелира).
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Мнение от anibani »

И ние подадохме документи. След около едномесечно събиране. превеждане и прочие на 03.07.2009 изпратихме документите с български пощи.
Започнахме и с уроците по френски. Ама как ми пречи английския, само ако знаете?
Ама трябва да се справя.
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Мнение от m.m. »

и ние подадохме докс :)

получени днес с подпис от F.Rehor - използвахме FedEx, 1 kg, 130 лв.
изпратихме го с чек на ЦКБ, надявам се всичко да е наред.

Успех и на останалите!

P.s. anibani - и на мен в началото ми пречеше много английския, но сега ми помага, защото доста думи се изписват по същия начин :) Само трябва да свикнеш с произношението...
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Кой ще подава първи документи - Виена през 2009 г.

Мнение от KASTA7372 »

Така като гледам се заформя не малка група за следващата сесия, дано да има дати преди декември
А относно англииския, той пречи като произношение, но като набор от думи по-скоро помага, аз вече съм си създала навика говорейки на единия език да си направя превода и на другия, на мен лично ми е от полза- но при всеки е индивидуално.
Успех в подготовката.
документи Виена- 09.02.2009г.
акюзе- 26.02.2009г.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Vlamos
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 8:53 am

Re: Кой ще подава първи документи - Виена през 2009 г.

Мнение от Vlamos »

Здравейте, нашите далечни планове са да подаваме през 2010год. Но бих искала да ви попитам за някои чисто практични неща в първите стъпки. При познати ли отивате в СА или разчитате на собствени сили? Колко време преди подаването на документите започнахте с френския - ние сме на ниво 0 :| Агенция ли ползвате, или сами си подготвяте документите?
Ще се радвам на отговорите ви и на всякакви други съвети, за които в момента не се сещам да попитам :wink:
Fireman

Re: Кой ще подава първи документи - Виена през 2009 г.

Мнение от Fireman »

Vlamos,
Ние използвахме услугите на посредник,за което сме благодарни.Въпроса е,че имахме финансовите възможности и затова прибягнахме до посредник.
Има много хора,със също толкова много различни мнения ЗА или ПРОТИВ използването на посредник.За мен лично си струваше...
Относно това дали човек може да се справи сам или да разчита на познати...сигурен съм,че човек може и сам да се справи,но осезаемо по-трудно,с повече разходи и повече грешки.
Радвам,се че нас ще ни посрещнат сериозни хора и ,че познаваме такива хора.
Има и такива,които предлагат услугите си,но срещу заплащане.Съвета ми е да не прибягвате до такива "мечешки услуги"....
Ние лично започнахме по-отдалече с френския.Всъщност приятелката ми започна с френския 1 година преди да подадем документи към Виена,като мина първо през Алианс за някой и друг месец,и след това на частни уроци до интервюто.
Не подценявайте езика,който на интервюто си остава най-важния елемент.
Аз подцених това и можеше да ни струва много ,ако не беше Приятелката ми като Водещ кандидат и пое целия товар и за двама ни,за което ще й бъда винаги Благодарен!!!
Успех!
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Кой ще подава първи документи - Виена през 2009 г.

Мнение от vaniliq »

видяхте ли ,че са сменили инфото за мисиите и са дадени само за юли и август
за зимата не пише сигурно до последно ще ни държат в невидение
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... sions.html
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Кой ще подава първи документи - Виена през 2009 г.

Мнение от m.m. »

ние заминаваме при близки - брат ми и семейството му живеят в Канада от 7 години :)

иначе за френския - започнахме с уроците в края на миналата година (2-3 пъти седмично при частен учител), а подадохме документите този месец. Тоест до интервюто ще сме направили почти година уроци и се надявам едно добро ниво. Писали сме ниво 6 - писмено и говоримо.

документите си подготвихме сами - имахме предостатъчно време (6 месеца) да прочетем всичко написано в този форум, сайтове и т.н. Мисля, че не е особено трудно благодарение на всички, които са се погрижили за този сайт - огромни благодарности!
На финала само учителката ни по френски ги прегледа, за да провери дали всичко е ок.
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Публикувай отговор