US стаж и документите за Букурещ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

US стаж и документите за Букурещ?

Мнение от todorovi »

Здравейте,

сега подготвяме документите за Букурещ и възниква такъв въпрос:
Трябва ли да си вадя свидетелство за съдимост за САЩ при положение, че съм била на стаж там в продължение на 1 година от окт 2002 до окт 2003, но този факт не е упоменат в документите изпратени до Виена?

И какъв е реда за издаване на свидетелство за съдимост за САЩ?
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Зная, че за всяко пребиваване извън страната повече от шест месеца, трябва да се извади свидетелство за съдимост от дадената страна, аз самата бях малко повече от 6 месеца в САЩ и ми казаха, че трябва да имам такъв документ, още повече че аз съм декларирала това в документите до Виена. Но какъв е реда за изваждане на такъв документ не зная, може би от полицията могат да дадът информация или най-малко те да направят справката по ЕГН-то на лицето...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

Ето тук го пише реда, но е чакането е доста 16 седмици. А за вземането на пръстовите отпечатъци май трябва и до полицията да се ходи, а как се пращат :? .
Аз затова питам дали мога да си го спестя 8)
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Пръстовите ти отпечатъци би трябвало да фигурират в досието ти за издаване на виза и ако нямаш провинения би трябвало да ти направят само една справка и да ти отговорят, а иначе да трябва да се отиде до полицията, но 16 седмици е много...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

Не мисля, че фигурират пръстовите ми отпечатъци в досието за издаване на виза, защото това изискване го нямаше тогава. Понеже това ми беше второ ходене до Щатите, тогава процедурата беше само drop-box, т.е. дори без явяване на интервю за виза. А първият път беше през 2001, точно преди прословутия 11.09.2001г

Наистина ли няма начин да се пропусне този факт, особено ако визата за САЩ я няма в международния ми паспорт /издаден е 2006г/ :?:
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Ако искаш, можеш да пропуснеш този факт, но ако някак властите на Канада разберат, последствията ще са сериозни за вашата кандидатура. Така, че ти прецени дали да рискуваш и дали си струва. По-добре забавяне от няколко месеца, отколкото да ти откажат виза и да ти наложат забрана да кандидастваш отново в следващите няколко години. При нас поискаха свидетелство за съдимост от Русия за престой под 6 месеца(период 2001/2 година), и нямахме избор освен да им го изпратим, макар, че подготовката му отне 2 месеца (и това при условие, че стандартната им процедура е 6 :shock: месеца). Радвайте се поне, че имате да вадите свидетелство за съдимост за САЩ-знам, че става значително по-бързо. Прегледай стари теми и ще видиш каква точно беше процедурата, мисля, че има доста хора на които им се е налагало да вадят свидетелства за съдимост за САЩ. Успех.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Мнение от todorovi »

И как са разбрали за престоя ви в Русия? Вие бяхте ли го упоменали някъде?
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Разбира се - все пак сме с руска диплома :wink:. Но дори и да нямаше някакъв доказателствен материал, ние поне не бихме го скрили като факт. Просто не ни се рискува за такова нещо.
Публикувай отговор