Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

poumpy написа:
filipne написа:
poumpy написа:
filipne написа:
rolyd написа:мерси за инфото ...... май ще се откажа от алкохола за детето за да няма проблеми. Искаше ми се да взема и тази бутилка /вишньовка/ направена от дядо ми ама ще я оставя и ще си взема само ракийката :lol:
Взимай всичко. На новопристигащи имигранти проблеми не правят.
А когато ти направят, им каже да се обадят на филипне от форума и той ще те уреди - иначе си е полицейско, пардон, митническо насилие...
Написаното от мен е съвет. Написаното от poumpy си е чиста проба заяждане.
НЕ е съвет, а е категорично твърдение. Има голяма разлика между:
- не правят проблеми
- аз си мисля, че не правят проблеми

И по-добре заяждане тук, отколкото заяждане на митницата, заради някой и друг "съвет"
Напротив , няма разлика !

След като аз съм написъл "Не правят проблеми" това означава, че аз го мисля нали ? Няма как да означава, че го мисли/твърди poumpy например ?

И категорично твърдение да е, то си остава мое, не заъдлжаващо никого и с нищо твърдение.
Мисля, че всеки има глава на раменете си и може да преценва кое твърдение е вярно и ще следва и кое не.

Не виждам как заяждането с мен тук може да бъде оправдано с хипотетично заяждане на митницата ???

Можеше спокойно да напишеш, че това според теб не е вярно и евентуално да се аргументираш.

Намеци за "уреждане" , някакви алюзии с полицейско насилие и прочие не са нищо повече от заяждане.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ареее още 10 страници.
пумпи откажи се
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

то човек да го е страх да му отговори на филипинеца,а го е направил и отидоха 10 страници тои сам си говори ,кво си искал да кажеш и съответно разбивки точка по точка от негова страна некви глупости където само тои си ги разбира.Много е добър във воденето на монолози ,може да се пробва в некои театър спор няма :lol: :rotfl:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Бандата започна да се събира май ...

Само така момчета .. Само нема а се нервите ..
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

И по колко пуши и фирка дневно малкия/малката? :lol: Земете го откажете отрано, че тука са скъпи тия удоволствия...

Ако сериозно, в декларацията май пише, че се полагат само на възрастен.
Embrace your climate change!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Няма никакви банди, filipne, или каквито и да е организации и сдружения сформирани за борба срещу теб. Просто небивалиците ти предизвикват еднаква реакция в множеството други хора, а ти пригласят единици, имащи твоята нагласа и начин на мислене. Това е всичко. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Майката на една приятелка наскоро плати доста солена глоба за вкарването на 4л акохол. Но тя беше туриска.
Друг е въпросът, дали повечето митничари са толерантни към новопристигащите. Още повече се касае за лична консумация на детенце. :wink:
Колкото и да си чешем езиците, вие си поемате риска.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Още не се разбра какьв е този алкохол и цигари за деца? Поне аз нещо не вдявам. Плийз ако има някой открехнат да поясни.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Правите се на луди. :D Хората питат дали като са 3 -ма могат да внесат разрешеното количество х 3. Третият човек просто е дете. Естествено е , че никой не си тъпче две годишното дете с цигари и алкохол. Просто не са съобразили ,че разрешеното количество е за лична консумация..
Аз лично не познавам никой на който да са му проверявали багажа при първо кацане, но това не пречи вие да сте първите :D . Има риск, но според мен е малак, вие решавате.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Зацепих, мерси. Има риск, но е нищожен. Аз като влезнах за пьрви пьт има декларирах два пьти по малко пари от исканата минималната сума и нямах никакьв проблем.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Linko написа:Няма никакви банди, filipne, или каквито и да е организации и сдружения сформирани за борба срещу теб. Просто небивалиците ти предизвикват еднаква реакция в множеството други хора, а ти пригласят единици, имащи твоята нагласа и начин на мислене. Това е всичко. :)
А, не Линко. Това е неформална група със сходни харектеристки и обща позитивна цел - оплюване навсякъде и по-всякакъв повод на омразния им filipne. Било защото не им харесва никмейма, аватара, подписа или просто не са съгласни с неговите мнения.

За съжаление с генералното си обобщение за "небивалиците" ми (например за някакви си кризи, които никога не ги е имало, няма ги и няма да ги има), ти се присъединяваш към тази група с иначе доста по-скромни възможности от твоите.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

ablood написа:Майката на една приятелка наскоро плати доста солена глоба за вкарването на 4л акохол. Но тя беше туриска.
- пише се "турисТка" :idea: и "аЛкохол"
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

filipne, кое е "небивалици" от твоите приказки не решаваш ти. За теб самият, всичко което казваш е 100-процентова истина и пропито с мъдрост. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Linko написа:filipne, кое е "небивалици" от твоите приказки не решаваш ти.
Преполагам не го решаваш и ти.
Впрочем твърдението, че "небивалиците ти предизвикват еднаква реакция в множеството други хора, а ти пригласят единици, имащи твоята нагласа и начин на мислене." се базира на някакви данни, е твое убеждение или е поредната некоректна манипулация ?

За това се води спор/дискусия в които да се роди истината. Разбира се това може да стане само ако се дават конкретни, аргументирани мнения по конкретния въпрос.

За съжаление както многократно вече е ставало, когато аргументите свършат се започва с личностни надападки, позоваване на предишни теми, даване на генерални категории и окачествявания, като "небивалици", "нещастник", "лузер", "негативист" и прочие, които естествено нямат нищо общо с темата.
Linko написа: За теб самият, всичко което казваш е 100-процентова истина и пропито с мъдрост. :)
Е, едва ли за теб самия е по-различно !
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Хубаво, filipne, добре звучи това за "конкретни, аргументирани мнения", само дето твоите не са такива за другите а техните не са пък за теб. Ей от тука иде и трагизмът в дискутирането ти с останалите. Ама на теб не ти и пука де, та затова няма смисъл да ти се говори на тази тема. Прав си за всичко което си казал, и за което тепърва ще каже, и за неказаното дори. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор