Интервюта - пролетна сесия 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

Ейййййй,супер сте беееееееее !!!!!
Поздравления !!!!! :wave2:

Пожелавам всичко най-хубаво на всички и................ЧЕСТИТО !!!!!

:partysmiley: :partytime: :beer2: :tuut: :dance:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
NetiK
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 2:10 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от NetiK »

Честито, честито, kiss_ynot
честито, приятели, :D :D :D :partytime: :beer: :beer: :beer: с картофки и цаца, както обещахте, по една и за нас. Лека процедура до края, :D дано мечтите ви се сбъднат в Канада, чакаме ви отвъд океана :D :wave: !!!
08.07.08 - Док. Б-щ
06.08.08 - Баркодове
20.08.08 - МФ
02.09.08 - Направени
15.10.08 - Покана за визи
06.11.08 - Визи
Общо процедура: 10 м. и 10 дни

Повярвай и ще стане!
Аватар
kiss_ynot
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Ное 07, 2008 4:33 pm

Felicitation

Мнение от kiss_ynot »

Здравейте отново , сега ще ви разкажа как премина нашето интервю.
Изпитващият е наистина много готин, добряк, приветлив и
добронамерен. Влязохме на интервюто някаде към 15:45-15:50,
защото предни нас хората се забавиха доста. Започна с паспортите,
попита за актуалния ни адрес до тук ОК. Започна да ни разяснява
как ще премине интервюто, етапите му и други такива подробности.
След това ми поиска дипломите за висше и средно образование
(гледа само оригиналите) проверява ги и с по няколко думи поиска
да му се разкаже.След това поиска трудовата ми книжка, разгеда я
попита ме още ли работя на същата си работа.После се обърна към
съпругата ми и и поиска дипломите, разгледа ги, по няколко кратки
въпроса.От там започнаха въпроси към съпругата ми за мотивацията, защо в Квебек. За приравняване на дипломите, за университетите, в които ще учим за начина по който ще приравняваме. Въпросите за университетите и приравняването бяха към двамата. След това каза да изчакаме, за да сметне точките които сме събрали. Ние се успокоихме, че нещата приключват и чакахме резултата. НО.... Смята-смята и зададе въпрос, който не можахме да разберем напълно.
....Повторете ако обичате. ........Повторете ако обичате........В този
момент се намеси и преводачката като ни каза въпроса пак на франсе
обаче.... не и не.(част от въпроса го разбрахме още първия път когато го зададе, но не в точния смисъл и му отговорих други неща свързани с въпроса). Преводачката ни го каза на БГ. Е тогава вече му дадохме отговор и то точно този, който той очакваше. Викам си край, тук се изложихме. Но той започна, че сме млади, специалисти, с добро образование и специалности и за да си намерим работа трябва да наблегнем на френския, да го знаем добре и да можем да го пишем.
.....Felicitation.... и от там вече каза - изчакайте да излязат документите от принтера. Започна да ни обяснява процедурата от
тук нататък. Даде ни документите, прегледахме ги и нещата
приключиха. Всичко му се разбираше на мусюто, бързо-бавно
всичко му се разбира. Доволни сме и от преводачката, на 2-3 пъти
ни помогна като напомни на изпитващия за моята специалност, като
му повтори едно мое изречение какво точно имам предвид. Ние сме ДОВОЛНИ от нея, за нас тя си свърши добре работата. По време на интервюто имаше и въпроси на англе ама прости неща. Ами това е за сега от нас, може и да сме пропуснали нещо, но за това се сещам за сега.
Успех на всички и спорна и бърза процедура.
09.12.2008-Vienna
30.09.2009 Визи
общо:9м.23д.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Честито на всички преминали до тук, толкова е хубаво да четеш за сбъднатите мечти на хората, много се радваме за вас, а на тези които не успяха- не губете надежда, човек когато много желае нещо, то няма как да не стане, дано и нашата сесия е така успешна, ние ще сме есента.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
str12
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 2:50 am

Мнение от str12 »

Здравейте отново.Ето как мина нашето интервю-Мусюто започна с това как ще премине интервюто.После както беше казано преди паспортите и актуалния адрес.След това ми поиска дипломата и ме накара да изброя някои от предметите,които съм изучавала.До тук добре :D После ме попита дали имам документ за език-аз казах да.Имам В2 от Алианса в Стара Загора.Господина остана много доволен.След това се обърна към мъжа ми и се почнаха мъките.Моя мъж отговори добре за образованието си,но на въпроса как ще работи професията си като няма стаж и е завършил преди 9 години с помощта на преводачката отговори с доста затруднения.Не можа да каже и има ли институция към,която да се обърне,за да си приравни дипломата.После господина продължи с това какво искам аз да работя в Квебек.Казах му моята си професия и казах за съответния Ордер.Последваха два въпроса на англе-Дали имаме деца и На колко години са.После общия въпрос за история,география,икономика.Това е.Малко ме разпита за здравната карта,какво ще правим докато я получим.И след дълго писане на лаптопа последва заветното Vous etes accepte :D
Искаме да благодарим на семейството,което беше преди нас на интервюто,че ни дадоха малко кураж преди да влезем.Те също имат положителен отговор.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Здравейте!Честито и успех!
kiss_ynot имам малък въпрос,би ли споделил/а/ какви са дипломите ви и млади специалисти как се разбира с малко стаж или....може и на лични.Питам за да изчистим евентуални грешки в хода на следващите си стъпки.
str12 Б2 с изпит ли е придобит и колко нива минахте/учебника/по коя система?
Мерси предварително!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от misirosi »

Нашето интервю беше на 18.06. Всичко протече както го описват всички, но при мен/ като водеща/ нещо не му стана ясно за фирмата, където работя, взе ми документите за проверка във Виена, поиска ми завършен В2, а аз имах според него В1 и затова ако всичко е наред според Виена с моя стаж, ще ми даде / само на мен/ срок от 1год. на вдигна нивото си на френски на В2, за да мога да започна веднага работа в Канада, а не да ходя по курсове и да чакам на социал. Но ние сме доволни и смятам, че ако не се бях шашнала с тези негови съмнение относно моята работа, щях да отговоря добре и да минем, но и нашата възраст, според мен, е по-голяма и от това събираме по-малко точки. Сега чакаме писмото от Виена.
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Мнение от montrelcho »

добре! В кой случай търсат завршени нива на френски като не се изискват от начало???

Колкото разбрах до сега Не се изискват обаче какво става ако нямаме.
Аз съм учил 4 години френски в гимназията като втор език,след англиския.
И сега какво да правя????
Все нещо объркващо става . незнам
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Мнение от lonly wolf »

Здравейте misirosi,като ви чета постинга май че вашия случай е като моя само че на мене ми поиска по ниски нива да ви питам атестат за ниво ли ви поиска или резултатите от изпита за това ниво?Вие от кой град сте и къде смятате да държите изпита понеже на мене в Пловдивския алианс любезно ми обясниха че не мога да държа изпит без курсове при тях демек трябва да ги мина тия 60 часа за да ме пуснат на изпит за ниво не мога да се подготвям индивидуално.Вие как смятате да процедирате по-нататък?
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Мнение от lonly wolf »

добре! В кой случай търсат завршени нива на френски като не се изискват от начало???

Колкото разбрах до сега Не се изискват обаче какво става ако нямаме.
Аз съм учил 4 години френски в гимназията като втор език,след англиския.
И сега какво да правя????
Все нещо объркващо става . незнам.......montrelcho, нали имаш завършена фр.гимназия и съответно диплома от там предполагам и знанията ти по френч са доста добри така че тебе тия атестати дето ги дъвчем тука не те касаят изобщо мон ами.Искат ги тогава когато те отложат за подобряване на нивото на езика което мисля че при тебе няма да стои на дневен ред щом си с фр.гимназия
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Мнение от montrelcho »

Не съм с френска гимназия. Води се Lycee Generale.
Първ чужд език беше Английки и Втор Френски.
Аватар
bella_ross
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:20 am
Местоположение: Asenovgrad

Мнение от bella_ross »

thesaint написа:Поздравявам Всички съмишленици със следната песен

http://www.youtube.com/watch?v=KUXGVfmr ... re=related

Песенента е с Гару(много известен канадски/квебекарски певец) по мюзикала на Нотр Дам дю Пари(не ми се пише на френски). Който иска повече може да го изтегли от Замундата.
Светецо, тази песен е страхотна, настръхвам като я слушам, ама с хубавия френски, не квебекарския, макар и той да ме кефи:-)
Мерси и успех!
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Мнение от nini »

но с голяма охота заобяснявах, че заместниците на учители са широко търсени, щото там учителите имат 3 почивни дни на месецл. Както и да е, измъкнах се от ситуацията, като му дадох фермани за образователната ситема в Квебек...
Абсолютно невярно-6 дни за цялата година
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Последно искат или не сертификат за език, аз съм водеща с нива 7/8, минала съм Кампюс 1 и сега сам на Кампюс 2, първият учебник го минах на курс на Алианс 130 часа- двете части, сега мисля само на частни уроци, това В2 на кое ниво отговаря и нужно ли е да се явявам на изпит, при условие че досега на интервютата те не искат сертификат, а просто да си защитиш нивата...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
jordanovas
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 5:03 pm

Мнение от jordanovas »

Здравейте и от мен, ако аз съм била последната за тази сесия, смея да твърдя, че я приключих успешноооооо. Дано така продължи и следващата :D :D И при мен нещата протекоха по познатия до момента начин....около 30-40 минути. Започнахме със стандартната проверка на документите, дипломите, по няколко думи за специалностите, за мотивацията въпроса беше на английски, попита ме дали уча в момента френски и след положителен отговор, че ходя при частен учител му показах и дипломата за взети 300 часа в ИЧС и за езика не ме попита друго. След, което последваха стандартните въпроси за работата в момента, какво възнамерявам да работя ако замина там(тук използвам да изкажа специалните си благодарности на Vankata, MisterX i Galatea за безценната информация, с която много ми помогнаха по въпроса за професионалния ордер на счетоводителите....МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ :wave: ). И така имах малко затруднение, по точно не разбрах добре един от въпросите, на което преводачката се намеси на френски и всичко мина добре. Попита ме какво ме е привлекло към Квебек и какви ще са първите ми стъпки там, в кой град възнамерявам да отида - Монреал и няколко думички какво знам за него...града. И така чух заветната фраза и чаткането на принтера и оттам нататък :krila: човека ми обяснява аз да, да ама не го чувам реално.
Искам да благодаря на всички Вас за безценните съвети, информацията и куража, който ми дадохте....много ми помогнахте. БЛАГОДАРЯ и желая на всички попътен вятър и мнооооого успехи за напред.
Поздрави,
Публикувай отговор