Acanac

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Acanac

Мнение от kurta007 »

Имам тел. от Белл.Искам да си пусна нет от Аканак.В такъв случаи плащам ли 8$ месечно допълнително за ползване на трасето или си плащам само 19$/месечно или към 230 за годината/без модем.МИсля че не се плаща допълнително щом имам тел на Бел но да си питам :)
Приемем и оферти за реферали ако някои си търси.
Мерси
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

здравейте

Мнение от пухинка »

плащаш си задължението към Аканак и сметката за тел на БЕЛ :) :) :)
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от mborodin »

пухинка написа:плащаш си задължението към Аканак и сметката за тел на БЕЛ :) :) :)
Човека питаше дали плаща драйлуп. Не, не плащаш 96 $ за първата година.
Изображение
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Kurta гледам вече питаш, а не четеш само :wink: (чиста проба заяждане, ама нещо сме се кротнали, така опипвам почвата :lol: )

За какво ти е БЕЛ? Слагаш си драйлуп $8 + телефон (ВОЙП) за $10 и си имаш всички екстри + фри лонг дистанс Северна Америка + ако имаш рутър с два тел изхода можеш да имаш и фри БГ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Мнение от kambanka »

За да се включа и аз към питащите,а не само към четящите, Bgmontreal би ли обяснил на малко по-разбираем език за какво говориш?Очевидно идеята ти е интересна,но аз изобщо не разбирам за какво става въпрос :roll: :oops:
Монреал - юни 2009
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

bgmontreal написа:Kurta гледам вече питаш, а не четеш само :wink: (чиста проба заяждане, ама нещо сме се кротнали, така опипвам почвата :lol: )

За какво ти е БЕЛ? Слагаш си драйлуп $8 + телефон (ВОЙП) за $10 и си имаш всички екстри + фри лонг дистанс Северна Америка + ако имаш рутър с два тел изхода можеш да имаш и фри БГ
bgmontreal,като сложиш и воип модем за 70-80$ става пак колкото тел на Белл без никви екстри,фри лонг дистанс Северна Америка не ми трябва ,а само за Монтреал които са включени в Белския тел.,отделно съм чувал са силни проблеми с воипа на Аканак при някои хора така че засега ще си пусна тва което съм решил пък нататък кои знае :wink:


kambanka,тои говори за Воип телефон от Аканак
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Идеята е, че ако искаш да замениш телефонната линия с ВОИП, трябва да плащаш за кабел. Един от вариантите е драйлуп $8/мес
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

kurta007 написа:
bgmontreal написа:Kurta гледам вече питаш, а не четеш само :wink: (чиста проба заяждане, ама нещо сме се кротнали, така опипвам почвата :lol: )

За какво ти е БЕЛ? Слагаш си драйлуп $8 + телефон (ВОЙП) за $10 и си имаш всички екстри + фри лонг дистанс Северна Америка + ако имаш рутър с два тел изхода можеш да имаш и фри БГ
bgmontreal,като сложиш и воип модем за 70-80$ става пак колкото тел на Белл без никви екстри,фри лонг дистанс Северна Америка не ми трябва ,а само за Монтреал които са включени в Белския тел.,отделно съм чувал са силни проблеми с воипа на Аканак при някои хора така че засега ще си пусна тва което съм решил пък нататък кои знае :wink:


kambanka,тои говори за Воип телефон от Аканак
Bell са над $25 "голи" без екстри, т.е за 5 месеца си изплащаш рутера.
Отделно за тая цена със сигурност взимаш рутер с два порта за телефон и разговорите ти с цивилизования сват + БГ стават без пари.
Както и да е - ти си знаеш ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Малко технически пояснения какво точно помагат 2-та допълнителни телефонни порта за free разговори с Бг? Какво се включва към тях е въпроса ... :?:
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

bgmontreal написа:
kurta007 написа:
bgmontreal написа:Kurta гледам вече питаш, а не четеш само :wink: (чиста проба заяждане, ама нещо сме се кротнали, така опипвам почвата :lol: )

За какво ти е БЕЛ? Слагаш си драйлуп $8 + телефон (ВОЙП) за $10 и си имаш всички екстри + фри лонг дистанс Северна Америка + ако имаш рутър с два тел изхода можеш да имаш и фри БГ
bgmontreal,като сложиш и воип модем за 70-80$ става пак колкото тел на Белл без никви екстри,фри лонг дистанс Северна Америка не ми трябва ,а само за Монтреал които са включени в Белския тел.,отделно съм чувал са силни проблеми с воипа на Аканак при някои хора така че засега ще си пусна тва което съм решил пък нататък кои знае :wink:


kambanka,тои говори за Воип телефон от Аканак
Bell са над $25 "голи" без екстри, т.е за 5 месеца си изплащаш рутера.
Отделно за тая цена със сигурност взимаш рутер с два порта за телефон и разговорите ти с цивилизования сват + БГ стават без пари.
Както и да е - ти си знаеш ;)
Не знам твоя сервиз какъв е, но всичките ми телефонни разговори с хора ползващи телефонните услиги на Аканак са били с лошо качество. Цената наистина е със седем долара по-ниска + клип и извънградските разговори.
Изображение
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Acanac

Мнение от petiov »

Нямам техническа грамотност в сферата на телекомуникациите и термините които се споменават по-горе са ми мъгляви.Реших да сменям Бел с Аканак ,ама не искам да ползвам компютъра си като телефон (все едно, че ползвам скайп) т.е. искам да си ползвам телефонният апарат та да мога да получавам съобщения на телефонния секретар.Гледам на сайта на Аканак има 2 опции.Едната 10,а другата 20 кинта.Някоя от двете отговаря ли на моите изисквания?И какви са тия рутери и безплатни разговори с БГ?
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Acanac

Мнение от JennyAnyDots »

Петиов, това, че телефонните ти разговори минават през интернет, не означава, че говориш през компютъра си. Конфигурацията е следната: получаваш интернет рутер, връзваш го за телефонния изход на стената, за него връзваш рутер за телефонен апарат, и чак на него връзваш от една страна, телефона си, а от друга - компютъра си. Рутер е един вид машинката, която ти осигурява интернет и телефония :) можеш да получаваш съобщения на секретаря си без проблем.

Специално при Аканак получаваш автоматично гласова поща, която се включва по подразбиране вместо секретаря ти :twisted: трябва да я изключиш, в упътванията им пише как, за да си получаваш съобщенията на секретаря.

Лично моето впечатление от Аканак обаче е, че тех съпорта им не е много "удобен" за потребителя, налага се да ровиш по сайта им и да поразбирваш нещо от интренет и компютри, за да се оправиш. Ако се хващаш с тях, намери си някой познат, който е по-в час, ако мислиш че няма да се справиш сам с терминологията. Също бъди готов за това, че качеството на разговора и дори наличността на връзка ще са под въпрос всеки път, когато се опитваш едновременно да говориш по телефона и да даунлоудваш нещо от нета (все пак телефонът и компютърът ще се сместват в един общ трафик с ограничена скорост и капацитет).

И ние сме с тях, понеже са икономичен вариант за първата година, но определено догодина няма да повторим.

За безплатните разговори с Бг за пръв път чувам и много бих искала да питам как изобщо е ввъзможно и какво общо има втория изход на рутера?
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Acanac

Мнение от petiov »

Благодаря Джени. Аз вече си пуснах телефона с Аканак. Тепърва ще установявам дали и доколко са зле в качеството на услугата. А за "съпорта" си права ,от тяхната страница в интернет нищо не мога да разбера :lol:
Публикувай отговор