питане към миналите интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

питане към миналите интервюто

Мнение от tora2007 »

Здравейте и честито на всички който се сдобиха с така заветните сертификати.Имам една молба към Вас моля всеки който може да помага.Интересува ме какво точно трябва да се каже за ордерите на счетоводителите че аз имам разпечатана много информация и толкова започвам да се спичам че чак блокирвам вече и немога да се ориентирам какво точно иска да чуе мосюто за тия професионални ордери.Благодаря на всички отзовали се .Пожелаваме успех на всички.
никога не се отказваме
jordanovas
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 5:03 pm

Мнение от jordanovas »

Здравейте и честито и от мен на всички преминали интервюто. И аз се присъединявам към молбата на tora 2007 за малко повече инфо за този счетоводен орден, както и по въпроса с приравняване на дипломите. Аз поне имам информация, че счетоводителите са търсени като цяло в Квебек, но все пак трябва да има някакво приравнение към техните стандарти. Ако някой знае нещо повече моля да сподели. Благодаря предварително!
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

Здрасти !!!И аз НЕ съм минал още интервюто!

А и аз се чудех какво да говоря за счетоводството,то има толкова работи.............та си подготвих е това:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=62

Та това ще кажа и ще разясна малко за ордера на счетоводителите и какви документи са нужни да ме приемат и така.Моят ордер е Асоциацията на счетоводните мениджъри/счетоводен мениджмънт!

Ти в кой ордер си ?

Виж там в сайта на счетоводните организаций има подробности за изпити,приравняване на дипломи и т.н.

Успех пожелавам !!!

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
jordanovas
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 5:03 pm

Мнение от jordanovas »

Благодаря за бързия отговор, Ванка. Аднах те в скайп ако имаш възможност да се видим там за да обменим опит по въпроса със счетоводството има ли то почва в Квебек :lol:
Galateya
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 11:17 am
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от Galateya »

Здрасти jordanovas,
Виждам, че интервютата са ни на една дата. Аз също работя в областта на счетоводството. Ако искаш можеш да ми оставиш скайпа си да обменим малко счетоводни мисли :) .

Ванка, добавих те в скайпа си.
19.01.2009- Dcs Vienne
3.02.2009- Accuse
19.06.2009- Интервю
14.07.2009- Букурещ
29.07.2009- Баркодове
19.08.2009- Медицински
24.08.2009- Мед. преглед, ОК- 8.09.2009
18.09.2009- Покана за виза
7.10.2009- Виза
jordanovas
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 5:03 pm

Мнение от jordanovas »

разбира се аз съм jordanovas и там и съм на линия почти непрекъснато, до скоро
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

поздрави

Мнение от tora2007 »

И аз благодаря за отговорите може ли и нас да включите в скайпа ето и нашия скайп dgeami Ралица Йорданова
никога не се отказваме
MisterX
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:48 pm

ордер счетоводители

Мнение от MisterX »

Здравейте колеги!
Занимавам се със счетоводство основно, минах успешно интервюто и обясних на мосюто следното:
Желая да стана comptable general licencie, т.е. член на ордера CGA по следния:
1) придобивайки магистърска степен - duxieme cycle de formation,
2) явявайки се на 4 изпита в ордера,
3) събирайки 2 години практически опит в областта на счетоводството
Тъй като мосюто изисква само кратки и точни отговори, това е напълно достатъчно. Няма смисъл от повече локуми.
Желая на всички успех и смел напред![/code]
Аватар
kiss_ynot
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Ное 07, 2008 4:33 pm

Мнение от kiss_ynot »

MisterX здравей, аз също съм счетоводител в БГ и съм завършила бакалавър счетоводство и магистър финанси, въпросът ми е дали трябва да отговоря като теб на интервюто или можеш да ме посъветваш нещо друго, благодаря
09.12.2008-Vienna
30.09.2009 Визи
общо:9м.23д.
MisterX
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:48 pm

Мнение от MisterX »

Здравей kiss_ynot,
според мен не е необходимо, човек да се задълбава в детайли. Мосюто няма да ти проверява образованието дали отговаря на магистърската степен изисквана от ордера. Най-много да пита дали занеш как да си направиш приравняване на дипломата (евалюация) - виж основната тема за интервютата там е описано. Останах с впечатление, че мосюто не е запознат с всички детайли и подробности около всяка професия и ордер от 45-те ордера в Квебек, а и няма как да зане всичко. Предполагам, че зане само най-основните неща, които по-горе написах и тях очаква да чуе. Също така времето е малко, голяма част минава в гледане на документи и практически няма време за подробни обяснения. Освен това мосюто държи на кратки отговори.
Изпратих ти и лично съобщение.
Желая успех на всички!
jordanovas
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 5:03 pm

Мнение от jordanovas »

Много благодаря, за съдействието MisterX, поздравявам Ви за успешното преминаване нататък и Ви желая успешно приключване на процедурата :thumbsup:
MisterX
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:48 pm

Мнение от MisterX »

Много се радвам, ако мога да помогна, а дори още повече на колеги-счетоводители! Доста се рових и четох за ордерите на счетоводителите и ако някой иска може да ми пише лично соъбщение за повече информация. Разбира се най-ценна би била информацията директно от източника - някой колега в Квебек, който вече се е записал в ордера. Приканвам ако има такива да споделят впечатленията и опита си.
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

здравейте,

Мнение от azalia »

искам да попитам всички,които наскоро минаха интервюто :D дали интервюиращия държи кандидатите да имат сертификат за владеене на френски език?
AZALIA
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Мнение от kamentsonev »

На нас не ни е изисквал сертификат за езика;само попита съпруга ми от колко време учим френски и къде-ние му овяснихме и това беше достатъчно!
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: здравейте,

Мнение от Julia&Joro »

azalia написа:искам да попитам всички,които наскоро минаха интервюто :D дали интервюиращия държи кандидатите да имат сертификат за владеене на френски език?
На нас също не ни е искал сертификати. Мен ме пита дали съм завършила френска гимназия и след отрицателен отговор къде съм учила езика.
Публикувай отговор