Интервюта - пролетна сесия 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

интервюта

Мнение от tora2007 »

Днес явно няма да имаме информация за съжаление.Явно резултатите са положителни и хората поливат сертификатите.Надяваме се утре на batvesko да пише подробностите.Желаем успех и утрешните ни бойци.Стискаме палци . :beer: :beer: :beer:
никога не се отказваме
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Ох,дано!Едните кандидати със сигурност са на 2 часа път от СФ и се надявам да има инфо още тази вечер. :roll: иначе....незнам,какво да мисля,все пак комуникациите са доста напреднали....
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

минахме

Мнение от gdimova74 »

Ами привет от първите минали на сесията. Аз писах в отделна тема , но и тук 6те го постна.
Здравейте всички треперещи. Изпитващият наистина е съвсем млад на около 26-28.Симпатяга , 100% добронамерен, просто е супер добро момчето. Говори обаче доста бързо, но мму се разбира. Пита различни неща, но мен най-вече ме пита за мотивацията. Казах 4е децата са основната причина, мисля, че това искаше да чуе, но това си е и истината. Пита ме дали смятам да работя по специалността си и дали съм на ясно с процедурата и че ще трябва да уча. Сверява предимно документи- паспорти, дипломи, трудови книжки. Нищо не пита в повече, основните не6та. Ако втория кандидат е с 1/1 френски( като мъжа ми)пита за имената, години, деца и след това - какъв цвят е сакото му. Само че така го смотва, че моят мъж въобще не зацепи какво го пита. Същия въпрос бе6е задал и към първите кандидати, така че имайте едно наум за цвета на сакото му - черно .
Но основното беше дали знам процедурата за приравняване на диплома и след тов и наясно ли съм с това , че 6те е трудно и аз казах , 4е ако е трудно и само единият не успява да осигурява пари, аз 6те работя не6то , зада се осигурим. Тогава ме пита дали сам сагласна да работя не6то под нивото ми и да се жертвам. Аз казах 4е заради децата си струва и след това 6те продалжа да у4а , зада полу4а разрешение да работя по специалността си. Мисля, 4е ми даде то4ки за мотивация .
Това е, но пак казвам, много е добронамерен и изслушва, но говори бързо, определено, доста бързо.
Успех на вси4ки и бъдете спокойни, няма страшно.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Честито на gdimova74! :D

Чакаме новини от останалите интервюта днес (08.06) - дидо и elk.

Моля ви, да се постараем да не сме егоистични да търсим само информация от другите, но пишете как е пренимало интервюто ви, независимо от това дали има положителен или неуспешен изход. Ще е полезно за всички да чуят какви пропуски или грешки са направани, за да ги пропуснат евентуално останалите или кое на вас ви е помогнало в дадения момент, може да помогне и на другите.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

Честито на успешно миналите интервюто, нека до края да ни върви така - само със сертификатчета :wink: :thumbsup:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

за интервюто

Мнение от дидо »

Пуснато на: Вто Юни 09, 2009 7:31 am Заглавие: за интервюто

--------------------------------------------------------------------------------

привет и от нас.ние бяхме първите за тази сесия.изпитващия наистина е голям пич и е на 100% добронамерен.нас ни пита за какво ли не от историята на кебек та до съвременното икономическо развитие на провинцията.най много набляга на приравняването на дипломите,дали сте си търсили работа за кокретни предложения от кебек и много за мотивацията.а това за цвета на сакото му май ще стане като крилата фраза.иска точни изчерпателни и кратки отговори и конкретни отговори.на нас не ни стигнаха съвсем малко точки заради възраста-0,затова ни каза че ще пише на своята шефка конкретно за нашия случай евентуално тя да реши този проблем,защото той нямал това право.изрично подчерта че ни е харесал като кандидати и ще се застъпи за нас пред нея,какво означава това не знам.отговор ще получим от 2 до 4 седмици по пощата.та за нас отново чакане,ама какво да се прави
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Информация за интервю от 09.06.2009 - 9:00 часа

Мнение от batvesko »

Здравейте на всички!

Ние имаме сертификат :D

Подробностите довечера.
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
rege
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 8:55 am

Мнение от rege »

здравейте и от мен.
Честито на миналите успешно и успех на тези на които им предстои интервюто, като нас.
Интересува ме колко е минимума точки към момента, щом на вас не са ви стигнали савсем малко?
14.11.2008-Документи Виена
15.12.2008-Accuse
07.05.2009-Покана интервю
11.06.2009-Интервю
02.07.2009-Документи Букурещ
29.07.2009-Баркодове
10.08.2009-Мед. формуляри
01.09.2009-Mедицински
18.09.2009-OK медицински
26.10.2009-Покани визи
13.11.2009-Визи
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Интервю

Мнение от batvesko »

Здравейте отново! Първо искам да благодаря на всички за подкрепата! Ние също ви стискаме палци да получите така желаните сертификати!
Сега фактите:
Интервюиращият се казва Charles-Antoine Sevigny. Около 30-годишен е. Многословен е, на моменти на мен ми бягаше какво точно казва, хващах смисъла. Съпругът ми /водещ кандидат/ каза, че го е разбирал перфектно. Интервюто беше много динамично и по същество. Първо сверява паспортите, дипломите, трудовите книжки. Тук вмъкна и въпрос за трудовите задължения на съпруга ми, но на 4-5 изречение каза, че това е достатъчно. После отбеляза, че образованието му не отговаря на професията, която упражнява, ние показахме съответните сертификати и въпроса приключи. Изненадващо много време и внимание отдели на моята екзотична специалност от университета /работа с криминално проявени малолетни и непълнолетни/. Защо съм я учила, защо не я работя, мога ли да я работя в Канада, какво ще трябва да направя, каква е разликата между подобен пост в България и Канада. Тук връчихме подписани декларации за професионалните ордери. Също тук е момента да благодаря на Sliven за безценната информация, която ми прати по въпроса. Последва въпрос за мотивацията на.... английски, към съпруга ми. Обаче от интензивното учене на френски, английските думи просто не идват. Отговорът беше на френски, последваха няколко по-кратки въпроса на английски. Мосю много държи на мотивацията и да стане ясно, че това е ново начало, може би и като образование, и като трудов стаж и че ще бъде трудно. Ние обаче се бяхме подковали стабилно с обяви за работа и апартаменти под наем. Определено това му хареса. Пита и какви трудности очакваме да срещнем. Също така се интересува какво знаем за Квебек и Шербрук /посочили сме го като желан град/. Пита и за дъщеря ни - на колко години е, учи ли френски. На 46-та минута мосю започна да попълва нещо на лаптопа, на 48-та продължи със заветното Vous etes accepter! Стана, поздрави ни, даде ни брошурка за безплатен он-лайн курс по френски, подчерта, че трябва да продължим да учим, иначе ще ни е много трудно. Помоли да погледнем точно ли са попълнени данните в сертификатите, подари ни и книга с информация за стъпките, които трябва да предприемем на квебекска земя. Даде и инструкции за процедурата за Букурещ. С две думи - последваха обобщения и наставления, които имахме информация, че ще бъдат преведени от преводачката, но уви. За цялото интервю тя се включи 2 пъти след молба за помощ за две думи. Лошо впечатление ми направи, че не ни подаде думите а директно пита какво искаш да кажеш и превежда на мосю. Но пък изненадващо в къщи се оказа, че мосюто ме е писал мен /придружаващия кандидат/ франкофон. В общи линии е това! Ако имате конкретни въпроси сме на разположение! Стискаме палци на всички! Напрежението е голямо, но и емоцията след това - също
:D :D :D
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
veselataa
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 2:41 pm

Мнение от veselataa »

Здравейте, ние сме на интервю на 12.06.2009 също и искаме да попитаме за някаква информация за въпроса относно приравняването на дипломите, че не може да намерим и от кой сайт си намерихте и свалихте обяви за работа и жилище.

Благодаря много за инфото и честито на всички успешно преминали и успех на останалите.
29.10.2008 пуснати док. до Виена
09.10.2009 Летим за Торонто
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

4eстито

Мнение от gdimova74 »

4естито на бат жеско! Радвам се 4е успявате, стискаме палци и на следващите!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Честито на преминалите интервю! Успех на дидо с пожелание да получи положителен отговор. Поздравления за това, че въпреки изхода на интервюто сподели с всички как е преминало.

veselataa, може ли да ви включа в таблицата със статистиката?

Ако си съгласна, напиши данните ви:

- Кога сте получили Accusé de réception?
- Кога сте получили поканата за интервю?
- По пощата или по e-mail получихте поканата за интервю?
- В колко часа ви беше интервюто?
Последно промяна от milla на Вто Юни 09, 2009 3:18 pm, променено общо 1 път.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

честито batvesko!!!! :)
успех и на следващите стъпки :)

ще ни кажете ли какви нива на френски бяхте заявили?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
kiss_ynot
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Ное 07, 2008 4:33 pm

Мнение от kiss_ynot »

batvesko честито за успешно преминалото интервю.
Дано и за напред да сте все "АКСЕПТЕ". Аз искам да попитам
какви нива бяхте писали на френски и англииски, какво му
отговорихте на въпроса какви трудности очаквате да срещнете.
Ако изкочи някой друг въпрос пак ще питаме.
Благодаря предварително.
09.12.2008-Vienna
30.09.2009 Визи
общо:9м.23д.
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Мнение от Julia&Joro »

Честито на всички преминали! :beer: А на дидо пожелаваме успех и положителен отговор!
Утре идва и нашият ред. :wink: Рано сутринта тръгваме за София. Дано да се отчетем и ние със сертификати.
Успехи на всички!!!
Публикувай отговор