Избори

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате?

БСП
5
6%
ДПС
2
3%
СДС - ДСБ (ако ги допуснат)
16
21%
ГЕРБ
14
18%
други
5
6%
няма да гласувам - не мога
7
9%
няма да гласувам - не желая
29
37%
 
Общо гласове: 78
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Избори

Мнение от becks »

:D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Навремето Иван Кулеков извади един голям бял лист и натисува 3 големи кръга - БСП, ДПС и СДС.
"Това тука е най-голямото зло, това е по-малко зло, а това е най-малкото зло." Каза той. "Тъй като няма нищо добро, трябва да изберем по-малкото зло."
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Да обърнем внимание на закона:

В съответствие с чл. 46, ал.8 избирателни секции могат да бъдат сформирани в:

1. Дипломатическите представителства при наличие на не по-малко от 20 избиратели, заявили лично желанието си да гласуват и също в:

2. Населени места извън точка 1. при наличие на не по-малко от 100 избиратели.

С решение № ЕП-20 от 8 април 2009 г. на Централната избирателна комисия за избиране на членове на Европейския парламент от Република България “Право да избират”, имат българските граждани, които са:

- навършили 18 години, към изборния ден включително,

- имат най-малко 60 дни от последните 3 месеца към 7 юни 2009 г. постоянен и настоящ адрес на територията на Република България или адрес на пребиваване в друга държава – членка на Европейския съюз и

- не са поставени под запрещение, нито изтърпяват наказание лишаване от свобода.

- за живеене в страната се приема и престоят извън Република България за времето, в което български гражданин е изпратен там от българската държава.


Значи всеки който не е агент на ДС или някакъв друг "изпратен там от българската държава" е отсвирен.
Което принципно е добре.
Въпроса е - а тия дето не сме агенти - не сме ли косвено изпратени от българската държава - кой където му видят очите ???
:shock: :shock: :shock:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
colimacon
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 4:11 pm

Мнение от colimacon »

Така не, трябва да има Атака. Аз мисля че са зло от което страната има нужда.. да има малко баланс... та гласувам за други :roll:
aseto

Мнение от aseto »

Под графата "Други" е ясно кво се разбира. Ние с Мухата сме за ЕвроРома, Кримон е симпатизант на БЗНС, а за Бгмонреал подозирам, че иска да даде мажоритарен вот за Александър Томов :lol: :lol: :lol:
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Аз немога да гласувам, за съжаление, щото немога да ида до Отава. Нямам кола и е кофти. Но като ги гледам комунистите кви ги вършат в последните месеци (а и не само) като нищо ще се вдигна (с рейс или както дойде) да ида да гласувам, против тях естествено.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Чак сега видях резултатите, 4% БСП, значи има още изкукали и заблудени офце.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Само веднъж не гласувах и те избраха царя. Този път ще пропусна пак и се опасявам, че пак ще стане беля.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

optics написа:Да обърнем внимание на закона:

В съответствие с чл. 46, ал.8 избирателни секции могат да бъдат сформирани в:

1. Дипломатическите представителства при наличие на не по-малко от 20 избиратели, заявили лично желанието си да гласуват и също в:

2. Населени места извън точка 1. при наличие на не по-малко от 100 избиратели.

С решение № ЕП-20 от 8 април 2009 г. на Централната избирателна комисия за избиране на членове на Европейския парламент от Република България “Право да избират”, имат българските граждани, които са:

- навършили 18 години, към изборния ден включително,

- имат най-малко 60 дни от последните 3 месеца към 7 юни 2009 г. постоянен и настоящ адрес на територията на Република България или адрес на пребиваване в друга държава – членка на Европейския съюз и

- не са поставени под запрещение, нито изтърпяват наказание лишаване от свобода.

- за живеене в страната се приема и престоят извън Република България за времето, в което български гражданин е изпратен там от българската държава.


Значи всеки който не е агент на ДС или някакъв друг "изпратен там от българската държава" е отсвирен.
Което принципно е добре.
Въпроса е - а тия дето не сме агенти - не сме ли косвено изпратени от българската държава - кой където му видят очите ???
:shock: :shock: :shock:
Мисля, че темата е за националните избори, а не за тези за европейски парламент.
Тези, които са изпратени от канадската държава на работа в чужбина и това им се брои за време за гражданство и те ли са "агенти на ДС", местната разбира се ???
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

optics написа:Само веднъж не гласувах и те избраха царя.
Ти ли беше тоя, дето гласува за тройната коалиция?! :luk:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

mwanza :haplio: Само така!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Белята е, че по време на избори се гледа бройката, а овчите стада са били винаги по-многочислени от всяка глутница вълци, или хиени и чакали, или пък прайд. Колкто и силни, хитри, лукави и кръвожадни да са хищниците. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
aseto

Мнение от aseto »

Белята, Линко е, че демокрацията е толкова добре прикрито зло, че хората са си загубили чувството за тревожност. Мислят си, че могат реално да повлияват върху политическия живот, което е илюзия. Иначе добре познавам една действаща евродепутатка и мога да заявя, че втора такава овца не съм виждал. Освен, че е проста като два г*за, познанията й на чужди езици се свежда до "ползва руски език". Със силата на медиите и пропагандната машина всяко ла*но може да бъде представено като шоколадов диамант и хората вярват. А след 50 години в учебниците по история ще пише глупости като хвалебствията за Чърчил. Аз съм за избирателния абсентизъм, защото обичам абсент. :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Това е всеизвестна истина, aseto, но засега просто по-добро нещо не е измислено. Накараха насила или с лъжи и измами милиони хора да повярват по едно време, че комунизмът е алтернативата ама видяхме какво стана.
Иначе аз съм привърженик на калвадоса или по нашенски плодовицата щото така показвам, че съм чел Ремарк. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:Само веднъж не гласувах и те избраха царя. Този път ще пропусна пак и се опасявам, че пак ще стане беля.
аз пък откакто съм пълнолетен никога не съм гласувал. Сигурно затова все са смотани управляващите и не се оправяме.
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор