SIN

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

SIN

Мнение от filicon »

Има ли проблем ако попадеш документи за СИН 1-1,5 години след получаването на Пермаент резиденс карите
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: SIN

Мнение от ZanzibarHero »

filicon написа:Има ли проблем ако попадеш документи за СИН 1-1,5 години след получаването на Пермаент резиденс карите
Може! Ако си решил да минаваш в нелегалност! Или да не живееш в Канада!

Знам, че СИН ти трябва за да можеш да работиш легално, да си регистрираш банкова сметка, да си наемеш жилище и да си плащаш данъците, както и да получаваш социални помощи и помощи при безработица. А сигурно и за много други неща!

Ако си решил да опиташ, все пак, остави пост в този форум (ако още съществува) след една година - точно на тази дата, за да знам дали това е възможно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Аз не виждам проблем, особено ако не си в Канада, през това време. Не е нуйно да имаш сметка и наем на твое име. Здравна карта, книжка и данъци не знам
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

Мнение от filicon »

за откриване на банкова сметка не са ни искали СИН.

Въпроса ми беше има ли проблем ако подадеш документите за СИН по-късно както сам написъл 1,5 след получаване на ПР картите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

filicon написа:за откриване на банкова сметка не са ни искали СИН.

Въпроса ми беше има ли проблем ако подадеш документите за СИН по-късно както сам написъл 1,5 след получаване на ПР картите.
Аз ти се чудя :shock: Питаш и като не ти харесват отговорите, защо не се обадиш на О Канада и там ще ти кажат точно какво е положението със СИН-а. По-вярна и точна информациянеможеш да получиш.
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Какво е SIN :?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Канадско ЕГН.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: SIN

Мнение от optics »

ZanzibarHero написа: Знам, че СИН ти трябва за да можеш да работиш легално, да си регистрираш банкова сметка, да си наемеш жилище и да си плащаш данъците, както и да получаваш социални помощи и помощи при безработица. А сигурно и за много други неща!
Отклоняваме се от темата, но е добре да се потрети отново че пристигащите да знаят. SIN не се казва наляво и надясно. Винаги когато е позволено, трябва да НЕ СЕ дава. Иначе казано ако се съмняваш, трябва да попиташ - Това по закон изисква ли се.
На този въпрос те не могат да те излъжат и например ако са хазяи ще си признаят че не се изисква по закон.
Моето емпирично правило е че СИН се дава на който ти дава пари. Работодател, Брокер на борсата, други брокери - примерно на уеб сайт за продажба на фотографии.
Е, ако боядисаш на комшията оградата и ти плати, не следва че трябва да му дадеш СИН-а си :D
Градската библиотека не ти дава пари нито хазяите ти и следователно да си гледат работата.
Банката ти дава лихва, вярно, но факт е, че поне 6 години не са ми знаели СИН-а.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

всички хазяи досега са ми искали SIN и на никой не съм го давала и не са ми отказвали квартира. Само на работодателя и на Revenue Canada за детските и данъциге съм го давала. В банката не си спомням да са ми го искали.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Хора, шегувате ли се, или се забавлявате параноично с правото си на дискретност? На който му трябва, ще намери SIN-а ви за отрицателно време. За това наемодателите не са ти отказали, защото все-пак са си намерили SIN-а ти и са те проверили. Просто си им загубил няколко минути вповече.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Хехе !
Интересно ти ако станеш утре наемодател как ще провериш нечий СИН ?
Не се бъзикам, действително сподели та да знаем и ние параноичните
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ето така:
http://www.toseeka.com/search.php?q=che ... ty_numbers
Повечето от finder-ите не са надеждни, всичките са комерсиални, но хората с опит знаят къде да търсят.
Чувстваш ли се някак си ъъъъъъ.... "предаден"?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

ablood написа:Хора, шегувате ли се, или се забавлявате параноично с правото си на дискретност? На който му трябва, ще намери SIN-а ви за отрицателно време. За това наемодателите не са ти отказали, защото все-пак са си намерили SIN-а ти и са те проверили. Просто си им загубил няколко минути вповече.
Когато пристигнах в Канада, на другият ден в Service Canada ми дадоха SIN номер и ми казаха, че това никой не трябва да го знае с изключение на работодателя ми.
Значи има някаква причина. SIN е като ЕГН. Можеш да направиш много гадости с ЕГН-то на някой ако искаш и можеш. Интересно ми е как ще намериш моя SIN номер. Тази страница е пълна глупост. Американска е и ти иска първите три цифри на SIN и името на човека.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

ablood написа:Ето така:
http://www.toseeka.com/search.php?q=che ... ty_numbers
Повечето от finder-ите не са надеждни, всичките са комерсиални, но хората с опит знаят къде да търсят.
Чувстваш ли се някак си ъъъъъъ.... "предаден"?
А ти чустваш ли че, ъъъъ.... пишеш глупости? Пуснал си някаква американска търсачка, в резултатите на която дори и намек няма, как може "На който му трябва, ще намери SIN-а ви за отрицателно време" :idea: Никой наемодател не може просто ей-така да ти намери SIN номера. Това което може е, ако ти му го дадеш, да пусне сърч за кредитното ти досие използвайки този номер. Резултатите се водят по-верни когато се прави сърч със SIN номер, защото когато е само с име, може да има грешки от повтарящи се имена и т.н.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Пуснал съм ви каквото намерих за 1 минута. Никой от вас не е платил, за да провери дали наистина SIN-finder-ите работят, а безплатните естествено, че са спамърски.
Мислите ли, че канадските са по-секретни от американските?
И наистина ли мислите, че вашия SIN е секретен?
Публикувай отговор