Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Fireman

Мнение от Fireman »

Маринеро ,НЕ СТАВАШ....живей си мизрения живот с мизерния начин на мислене и не го споделяй на всеослушание.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

marinero написа:Хора опитвам се да поддържам добрият тон, и нямам намерение да го нарушавам.
За много емигранти е силно обидно да прочетат това за държавата, или града, които са избрали за да изживеят живота си:
marinero написа:За сажаление Едмонтон е най голямата кочина и такъв град няма никъде по света ....най-отвратителното място на света. Докато не сте затънали до шия в лайната се измъквайте от Канада.
Никаква диплома няма да ви помогне в канада...
Дипломите не отварят всички врати дори и на местните. Всеки се бори за място под слънцето, просто за емигрантите е по-трудно, но само в началото.
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:30 am, променено общо 1 път.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Драго , не е коректно да бълваш така по човека , това че и хабер си нямаш за Канада не е толкова важно! Опитах се да ти обясня още преди да изтрият първият ти бълвоч по marinero , ти явно не си разбрал , ще опитам пак. Това , което той разправя за Едмъмтън и твоята невяра няма да направят града към , който си се запътил по - хубав отколкото е в реалност! Само може да ти помогне преди още да си се нахендрил! Съмнявам се да ме разбереш , защото за теб е типично да си мислиш примерно за черен хляб и след малко да си кажеш - абе много е вкусна тази сметанова торта ...която си представих преди малко.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

е обичам ги аз такива теми!
на тях се крепи форума и заради тях съществува :rotfl:

ако обърна резбата ще почна да си слагам грим и токчета, за да отида до магазина - току виж ми излязъл късмета :D

от всичко най-важно е тва:
да работите като висшисти в канада.?!
абе може ли да ме светнете как се работи кат висшист в канада?
щото не ща да съм все нареден кат поляк на румънска митница искам и аз така висш да се чувствам ако може
дайте джоб дискрипшън на "висшист в канада"
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

THC написа:]
абе може ли да ме светнете как се работи кат висшист в канада?
щото не ща да съм все нареден кат поляк на румънска митница искам и аз така висш да се чувствам ако може
дайте джоб дискрипшън на "висшист в канада"
Ми ето я обявата, проспал си я сигурно:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=35026

marinero е пич :beer: ама много жлъч е събрал. Не можах само да разбера как успяха да те излъжат мошениците да се преселиш в Едмонтън. Какво ти обещаваха да е там като отидеш? Обикновено местата където могат да се правят пари не са от най-приятните за живеене (напр. Fort McMurray) :)
Fireman

Мнение от Fireman »

Маринеро, кажи ми ти с какво помагаш на хората,с какво си полезен с твойте измислени теми :?:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Драго, marinero може и на никой да не помага, ама темата не е измислена от него. Начина по който разсъждава е идеален за нашата държава. Аз си мисля, че той наистина е направил грешка, че е емигрирал.

Изобщо не ми харесва как се изказва и какви ги говори, Като му гледам критериите за оценка си мисля, че или си чеше езика с нас или е ужасно нещастен човек (надавам се да е първото). Тва за анцузите, за стягането на куфарите и за дупката Едмънтън сме го чували поне 3-4 пъти от батето и вече е банално.

Оня с позивите за дефекация върху Канада незнам от къде се е пръкнал и къде е сега, ама смислените му мнения са рядкост, така че не си заслужава да се говори повече за него.

Нито ти, нито аз сме били някога в Канада ама имаме достатъчно приятели и познати там, които ни казват това-онова. И все пак трябва да си оставим розовите очила, че сигурно сериозен гърч ни чака.

И след всичко това Драго, не ти прави чест да сипеш тея вулгаризми. А ако ти прави чест - жалко.
Fireman

Мнение от Fireman »

Не ми прави чест,по-скоро се ядосвам....
този Маринеро много простовато се изразява и това ме дразни,но още малко и ще оставя тези форуми :)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

И от мен 2 цента :D

Канада наистина е голяма страна и да си мислиш, че я познаваш като си живял само в един или два града/провинции, може да се окаже доста подвеждащо.
Никога не съм бил в Едмънтън и не мога да споделя никакви впечатления от града. Имам няколко колеги от Албърта, включително и от споменатия град, и по техни думи наистина е по-студено зимата, но и по-слънчево.
За чехлите, определено си ги обичат и си ги носят с кеф, но с пижами още не съм виждал. Като че ли не държат толкова на облеклото, но има и изключения.
Отностно работата, то е ясно, че колкото по-бурно се развива един град по време на икономически подем, то пак с тоя темп и ще запада по време на криза. С две думи, като се отдръпнат големите фирми, или по-точно като замръзят проектите си, и работата рязко намалява. И така до отминаване на кризата и следващият юруш :lol:
Това са си мои свободни разсъждения, та не им вярвайте много, и все пак проверете два пъти преди да се метнете където и да е , за да няма разочарования.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Marinero написа:На магазин се ходи по анзуг, пижама или джапанки и то през зимата. Това ли са канадците?!
Абе и ти ги дразниш, като се разкарваш костюмиран и с тази неприравняема диплома под мишница, но... :lol: те си траят, не се заяждат. Абе - тактични хора са. :wink: Нали не очакваш сериозни мнения от непознати форумни "канадци", след като всичко ти е ясно вече... 8)

П. П. Завиждаме за жената и кучето... :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Драго, ама ти за Deadmonton ли си се запътил ?
Не съм бил там, но все има защо да му викат така.

Сега благославяш маринеро, защото с мненията си разбива представите ти за града, ама после, когато няма да има представи а само реалност, да не благославяш цяла Канада ?
Fireman

Мнение от Fireman »

Filipne,не отивам за там.
С този тъй наречен Маринеро се разминаваме много за да стана като него.
Лошото е,че такива като него (и не само) успяват по един или друг начин(неговия е с работна виза) да отидат в Канада и после стават едни приказки,едни изказвания,едно плюене ......а други,които по една или друга причина не могат да стигнат до Канада ,всъщност заслужават много повече този ШАНС и биха грабнали тази възможност без да проклинат съдбата си....
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:30 am, променено общо 1 път.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ми аз съм походил из Европа и малко из близка Азия, ама не съм живял в никоя друга "културна, цивилизована страна...бля....бля..." и затова мога само да се радвам - значи в Канада ще ми хареса :dance:

Спорна седмица и на теб и на всички останали.
Публикувай отговор