Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Той говори за Канада и канадците - обобщава. Аз по принцип не виждам никакъв смисъл да се сравняват градове, щото всеки град си има предимствата и недостатъците. Имам познати в Едмънтън, на които града много има харесва и не се оплакват от нищо, а напротив. Имам много познати в Раднево, които също си харесват града и за тях това е мястото за живот.

Като не му харесва да си мята дисагите на магарето и да си се премести, а не да пише за Канада, щото утре ще отвори форума някой за първи път и ще му прочете глупостите.

Човека е ясно, че има комплекси и вътрешно-личностни противоречия, ама не е тук мястото. Има си специалисти за тази работа.

Канада не е рай на земята, ама няма алтернатива за англоезична страна с по-позитивна насоченост към приемането на емигранти и в същото време с добър стандарт на живот при нормална работа. В България за живот не става и така ще е още поне 2 десетилетия. Жалко е ама е факт.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

valioiko написа: Канада не е рай на земята, ама няма алтернатива за англоезична страна с по-позитивна насоченост към приемането на емигранти и в същото време с добър стандарт на живот при нормална работа.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :dent: :crying: :dent: :crying: :dent: :crying: :dent: :crying: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :dent: :crying: :dent: :rotfl: :rotfl: :partysmiley: :partysmiley: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ти от колко години живееш в Канада :shock: :shock: :shock: :shock:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Няма проблеми, нека да си обобщават хората и нека си вярват, че спасяват от същите разочарования бъдещи имигранти. В края на краищата може и наистина да ги спестят на някой, който е със същият манталитет и начин на мислене.
Но пък на който не му пука как са облечени хората в магазина и още повече ако точно това му харесва - да си ходи в магазина по анцунг или джапанки насред зима, то той пък обратното - ще се затърчи към Едмънтън. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:29 am, променено общо 1 път.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Неделя е най-кривият ден от седмицата поне за мен. В този ден по принцип това правя, а и много много хора - не само аз.

Гинес, не съм живял в Канада, ама чувам какво казват 90% от хората (не само от този форум). Теб те съветвам да ходиш да си poop-ваш някъде другаде.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

marinero, няма да се пуашиш ножа е дървен :wink: Не искам да ти се бъркам в нещата, но ако може да споделиш какво точно очакваше да намериш в Канада като дойде? По какъв начин трябваше да се наредят нещата че да си кажеш "ей паднах си на *** тук!". Има една тема за канадската мечта не знам дали си писал там, ако си се извинявам че та питам пак. Хайде и успехи в новите начинания, дано да са по-успешни :beer:

Къде са тия реклами за Канада да ги видя как лъжат те наивните имигранти. Да не ви пускат някакви снимките от Карибите + Манхатън нещо и да ви казват че това е Канада?

И тази аналогия със Стара Загора и Калгари не става защото нямат планина там. Номинирам Враца (Калгари) и Криводол (Едмонтън) :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

marinero написа:Добре господа виждам че сте Ентелегентни хора които сте оговорили. :lol: :lol: :lol:
Обаче едно ще ви попитам само. Как ще обясните на другите защо в този хубав слънчев почивен ден (Неделя)
сте стояли в къщи пред компютрите си и сте се ровили в форума и нета и сте отговаряли на поредния глупак,
който явно ви е подразнил с нещо? Всичките ви отговори са в най-хубавата част на деня, когато се предполага,
че всеки нормален човек е на разходка, пикник или барбекю в природата или парка със семейството си или приятели.

Както ти казах по-горе, последното нещо, за което живея е за да давам обяснения на другите и да плащам данък "обществено мнение", но все пак ще ти отговоря:

За мен неделята е работен ден, понеже е първия ден от седмицата. В офис съм, където имам интернет. Върша си работата по начин, който ми оставя достатъчно лично време. В част от това лично време съм писал във форума.
Влизам ли в категорията на загубеняк според теб ? И може ли да ходя да пазаря по джапанки или трябва да си слагам токчетата :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Всъщност нещата стават все по-ясни: Канада е скапано място, начело със скапания Едмънтън и неговите скапани жители, подобно на нас скапаните съфорумници, със скапани професии и скапано бъдеще.

Всичко е скапано освен Marinero, а? :wink:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

ablood написа:Всъщност нещата стават все по-ясни: Канада е скапано място, начело със скапания Едмънтън и неговите скапани жители, подобно на нас скапаните съфорумници, със скапани професии и скапано бъдеще.

Всичко е скапано освен Marinero, а? :wink:
и кочина :):):):):):)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

...вече се продават парцели на Луната, който не му изнася тук :wave:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Добре де, някой изразява някакво мнение, различно от нашето и вместо да го питаме защо така мисли, да му дадем шанс да се аргументира и да ни разкаже защо точно така се чувства, ние скачаме като ощипана ученичка, нападаме го и му се подиграваме! :(

Това поведение прилича като че ли на страх някой да не би да разконспирира истината за Канада и да се окаже, че реалността, в която си мислем, че живеем всъщност е силно украсено с розави тапети! :wink:

Ей затова във форума темите се изкревяват грозно! Не разбирате ли, че истината е субективна и защо не приемате, че просто има хора с по-различни критерии за живота си? :?:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Човекът се е аргументирал доста нашироко, изразавяйки ясно чувствата си. :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Жени написа:Добре де, някой изразява някакво мнение, различно от нашето и вместо да го питаме защо така мисли, да му дадем шанс да се аргументира и да ни разкаже защо точно така се чувства,
А ти да го виждаш да има желание да се аргументира ?
Най-многото, на което беше способен, бе да ни обясни какви сме кретени, пишейки във форума в Неделя. Аз с голямо удоволствие бих чул аргументи, но такива няма......
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Нека Жени обясни вместо него. Очевидно тя смята, че е с розови очила и може би вижда нещо, което ние не ...
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:29 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор