За шофьорската книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

За шофьорската книжка

Мнение от kurta007 »

За Монреал става въпрос.Имаш право да караш 3 месеца с бг книжка преди да си извадиш табарнашка .
Ако съм разбрал правилно значи:
-трябва да докажеш че 2 години/с превода на българската/ си имал книжа при това положение се явяваш за full G
-ако нямаш този стаж се явяваш за изпити G1 (листовки) после на G2 (кормуване) като има пауза 12 месеца между тях

А ако 1 година след стъпването в Канада да речем искаш да си извадиш книжка ,като имаш българска такава с голям стаж по кои вариант работиш 1 или 2 ,понеже си спомянм смътно че имаше нещо да си изкараш книжка възможно наи бързо :roll:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ти направо от Булгаристан - в Табарнашко :shock: :lol:

не си разбрал - в Табарнашко няма фул Джи
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

добре и да не е фулл Г ,говоря за такава с която може да караш кола без големи рестрикции....по подобие на нашата Б категория
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Правиш си ТУК превод на книжката и действаш по късата процедура.
Не отлагайте!
Маса народ са късани поради небрежност, прекалена самоувереност или неприспособеност. Много е опасно да се кара с изтекла книжка - това автоматично анулира застраховката на колата.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Въпроса е че НЯМА да имам възможност да си извадя такава в първите 3 месеца.И няма да шофирам през този период.И от тук идва моето питане
ако след тези 3-4 месеца се стартира процедура по вадене на книжка по бързия вариант ли се минава или не :?:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

kurta007 написа:Въпроса е че НЯМА да имам възможност да си извадя такава в първите 3 месеца.И няма да шофирам през този период.И от тук идва моето питане
ако след тези 3-4 месеца се стартира процедура по вадене на книжка по бързия вариант ли се минава или не :?:
това, което си написал за G1, G2, G се отнася за Онтарио. В Квебек е най-вероятно съвсем различен закона и класификацията на книжките. Най-добре чети директно сайта на тяхното мин. на транспорта, тук във форума 10 човека ще ти дадата 20 различни отговора и половината няма да се отнасят за Квебек ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Аз лично бих отишъл през първите 3 месеца да се регистрирам и да си мина листовките. Тогава получаваш ученическа книжка, с която можеш в следващите 3 години да се явиш на изпит за редовна.
Не вярвам да има проблем и да се явиш на листовки и след първите 3 месеца, когато вече не можеш да караш с българската, но за това е най-добре да се обадиш в СААК и да си питаш, за да няма после " един ми каза...."
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

kurta007 написа:Въпроса е че НЯМА да имам възможност да си извадя такава в първите 3 месеца.И няма да шофирам през този период.И от тук идва моето питане
ако след тези 3-4 месеца се стартира процедура по вадене на книжка по бързия вариант ли се минава или не :?:
http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/driver_li ... _other.php
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

мерси за отговорите ,въпроса се изясни
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

kurta007 написа:Въпроса е че НЯМА да имам възможност да си извадя такава в първите 3 месеца.И няма да шофирам през този период.И от тук идва моето питане
ако след тези 3-4 месеца се стартира процедура по вадене на книжка по бързия вариант ли се минава или не :?:
Малко личен опит на новобранци - запазваш час за листовки, носиш докс, вкл превод на книжката, ако вземеш ти дават за кормуване ... за застраховката, на нас ни издадоха документ от БГ застраховател че нямаме катастрофи и сега на 5-6 ден не знам точно когато имаме кола, имаме и застраховка за която плащаме почти колкото и ако книжката е кебекарска, това писмо върши страхотна работа, та не схванах защо няма да си правиш 3мес застраховка ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Suny
Мнения: 421
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 3:37 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Suny »

Относно превода на книжката -като си записвах час за листовките ме питаха дали книжката е на френски ,казах да .Действително е на 2 та езика бг и фр.Миналия петък минах успешно листовките ,превод не съм правила и не са ми искали.Документите които ми поискаха бяха:
-ПР карта
-Медикал карта
-Документа от летището -формата която ви дават при пристигане
-БГ книжка
Това е ,успех! :wink:
"Global Warming: Point of No Return?".............
http://www.youtube.com/watch?v=7FVZSUsT ... ed&search=
Публикувай отговор