Успешно интерю при monsieur Pierre Rivard

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Успешно интерю при monsieur Pierre Rivard

Мнение от Lussy »

Привет на всички. :D :)
Днес минахме успешно интервюто при новия ...както му се носи славата.
Нямам време за дълго писане, а и музата ми не е текнала...покрай този френски се изчанчих :wink:
Само да вкарам лаф за новия интервюиращ monsieur Pierre Rivard……много приятен и мил човечец, говори бавно, с умерено висок глас, няма забиващи и подвеждащи въпроси....така че спокойната. :) На мен лично мосюто ми приличаше на развилнял се диригент дирижиращ Виенската филхармония. :wink:
Преводачката, която беше в комплект с него също е адски пекана-прилича на туристка по външен вид и гледа всячески да помогне.
Изненадата беше когато малко след нас около 13:50 дойде още едно семейство ......и тихомълком се разбрахме , че и те са от 14 часа на интервю...А , ха сега де......минаха ми всякакви черни мисли през главата....Постояхме още малко и към 14:10 излезе интервюиращия с преводачката и казаха :” monsieur Petrov”……съпругът ми стана и тръгна към стаята, докато аз се помотах около минутка след него и "рипнах" към стаята, така че изпуснах процеса на запознаване....
Настанихме се и господина започна встъпителното си слово......не мисля , че беше по-дълго от 5 минутки....в такъв момент не беше удачно да си гледам часовника....усмихвахме се любезно и клатихме глави(честно казано лично аз разбрах 90% от казаните думи), след това преводачката започна да превежда за какво става дума......(нали това й е работата)
Разговора започна с въпрос към съпруга ми :”Къде живее” след като чу отговора попита дали Бургас е далече от София. След това поиска да погледне паспортите и свери данните.
От там monsieur Pierre Rivard се отправи към въпроси относно работната кариера - сегашна и предишна месторабота – това са все въпроси отправени към съпруга ми и специалността от висшето образование, като поиска да види дипломите..... когато получи отговор относно специалносттта:” L’automatisation des processus industriels.”...не си остана само с това , а поиска конкретизация на тази специалност...... е получи си и отговора.
Прояви интерес също така към специалността от казармата......а именно “programmeur-operateur”, така че се наложи на съпруга ми да обяснява какво е правил в казармата и на какви езици е програмирал и точно какво......
Ако питате мен...времето летеше, защото съпругът ми е на ти с френския и разтягаше локуми това добре за мен(си казвам аз), но .........дойде момента,в който ме подхвана и мен .......запита ме какво съм правила след Университета , всъщност аз така го разбрах, а то ставаше дума ...къде съм работила след Университета, а аз му разказвах това-онова.... Усети, че си притеснявам, сподели го с преводачката и ми каза ако искам да говоря на български.....е, тогава съвсем блокирах и ни дума ни вопъл ни стон( е не го приемайте буквално)
... ..и какво да прави човечеца подхвана пак мъжа ми с темата за мотивите.
Края му се видя....като скочи да си пуска принтера и междувременно преводачката да ни обяснява за предстоящите такси и ...май това беше голямото шашкане и притеснения.
Това е накратко, ако някой има въпроси - да пита - насреща сме.
P.S. За пояснение....... ниво френски по формулярите на съпруга ми 6-7, а моето 5-6.
Много важно е да не се притеснявате:-)паник бутона просто го изключете за около половин час
Късмет и успех на всички в започналата сесия......няма страшно хората са разбрани.
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Честито! :D :D
Успех и късмет по-нататък, насладете се на моренцето това лято, че следващото сигурно ще сте бая далеч от него... :wink: :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

YEEEEAAAAH, MON AMIE!!!! CONGRATULATIONS!!!! Byah siguren, che shte go razbiete interviewirashtiyat koyto i da e! Az sam ti kazval, che April 19th e velika data! :lol: :lol: :lol: Lavinata ot uspehi kam i v Canada vi pojelavam!!!!!!!!!!! :P :P :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

ПОЗДРАВЛЕНИЯ за успешното интервю!!! Много хубав съвет за изкарване на лятото сте получили!!! :D Много късмет и щастие!!!
div
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 10:06 am

Мнение от div »

Честито!!! :lol: :lol: :lol:
Безпроблемна и успешна процедура и да полеете повода, че така да ви върви до края!!! :beer: :beer: :beer:
Absent
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 3:52 am

Мнение от Absent »

Chestito na vsichki koito sa minali tova intervu uspeshno.Iskronno se radvam za vas,a i imam edin vapros.ako znam frenski,no me nyama v spisaka s profesiite im (ot predvaritelniya test),imam universitetsko obrazovanie dali shte me pusnat oshte parvonachalno-vaprosa mi e kam nyakoi veche prepatil.Blagodarya vi.
nan
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Апр 07, 2004 3:20 pm

Мнение от nan »

e, nie sme semeistvoto ot 19.04. pri LaRue. s'shto priemame pozdravlenia!!!!! :D
izp'lni se jelanieto mi da se padnem pri LaRue, kakto ve4e s'm pisala. za ujas na m'ja mi..e, ama moyata jenska intuicia, a p'k 4istata proba lubopitstvo kakvo mu e tolkova strashno na toz 4ovek ni donese k'smet. shte vi razkaja podrobno!!!!!

neka varnencite, s koito se vidyahme pred konsulata, koito byaha za 20.04. ot 14.00 i 15.00 da pishat 2 reda, shtoto im stiskahme palci cyal den.
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Още малко теми , които бяха засегнати на интервюто ни....

Мнение от Lussy »

Още малко теми , които бяха засегнати на интервюто ни....
*Търсили ли сме работа, как смятаме да търсим когато пристигнем в Квебек и като какви може да работим , преди да ни бъдат признати дипломите, искаше да види дали имаме нещо подготвено на хартиен носител
* Също темата за приятелите- от кога се познаваме, какво правят те там, от кога са там, добри приятели ли са, колко деца имат...
*Мотивите за емиграция също настоя да ги чуе както на френски така и на английски.
*Заинтересува се от къде имаме парите, които декларираме...от продажба на апартамент или са спестени.....
*Също зададе въпрос относно икономиката – нещо от сорта на това кои отрасли са развити......
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
gogo
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:18 pm
Местоположение: Winnipeg

Мнение от gogo »

4estito! Weche nqma pyt nazad! Shte se widim w sybota :).
Zdrawe i kysmet na wsichki!
Заключено