Да ми препоръчате алтернатива на Bell?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Да ми препоръчате алтернатива на Bell?

Мнение от survivor »

За телефон и Интернет, а и евентуално за телевизия?
Доволни ли сте от Видеотрон?
Да знаете за други алтернативи?

Ако ми остане време мога да ви разкажа за неотдавнашните ни премеждия с Белл, ама ще ми донесе много стрес :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

аз съм бил 12 месеца с Videotron. Телефон и интернет. Инаше даже оферта ако се преместиш от белл при тях. НЕ съм имам оплаквания, ковето не гарантира нищо. Тук видимо всяка голяма компания може да те забатачва колкото си иска.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Моля сървайвър поне да намекне за премеждията си с белл, и прекъсва ли договора си с тях, минавайки към друг доставчик. Или по-скоро искам да питам - може ли да се прекъсне договор и кои са основателните причини от страна на клиента. Мерси!!!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами ще разкажа колкото мога по-накратко :) В понеделник се появява силен шум на телефона ни, по-късно същия ден линията беше напълно прекъсната, а с нея и Интернета, който е също към Белл. Същата вечер се обадихме в Белл, казаха ни че на другия ден ще дойде техник между 8 и 5, ако повредата е у нас ще платим май 70 долара. На другия ден осигурихме целия ден човек. Техникът дойде в 5 без 15, първо проверяваше телефоните и жиците вкъщи, каза че повредата не е у нас, но трябваше да види кутията на блока, която била заключена, а се оказа че администрацията вече не работи и няма кой да даде ключа. При всички случаи 5 часа вече отдавна беше минало. Техникът каза че на следващия ден (във вторник) ще дойде негов колега. Ние още същата вечер по-късно се обадихме пак в Белл (поне имат 24-часово присъствие), за да ги помолим да изпратят техник преди да изтече работното време на нашата администрация. Обаждайки се, с изненада установихме че техникът който дойде не е поръчал на другия ден да дойде негов колега, не им е казал какво е установил (че повредата не е у нас), написал само че срещата се е провалила. Няма значение, поръчахме пак посещение, пак ни казаха да има човек вкъщи през целия ден. На другия ден чакаме, вече малко по-нетърпеливо. Първо им се обадихме в ранния следобед. Казаха ни че по нашия проблем се работи от разстояние и ни обещаха че същия ден линията ще бъде възстановена. Втория път се обадихме малко преди 5 часа, казаха че работата от разстояние продължава и пак потвърдиха че линията ще бъде възстановена същия ден. Третия път се обадихме в 10 без 15 вечерта. Казаха ни че до 10 часа линията ще бъде възстановена, и ако случайно не е, да се обадим пак в 10 (като се обадиш, обикновено попадаш на друг човек, те са екип). След като в 10 и 5 пак нямахме телефон, се обадихме за четвърти път. И каква беше изненадата когато мадамата която ни отговори тогава, каза че техник е иидвал в 11 часа, но ние не сме били там :shock: Казваме че не е възможно, там сме били целия ден. Тя ни отговаря че са оставили съобщение на телефонния секретар на джи ес ем-а (бяхме им дали номерата и на двата ни Джи ес ем-а и не се отделяхме от тях). Да, обаче там телефонен секретар нямаме. После ни каза че техникът дошъл в 11 и потъърсил консиержа, ама него го нямало. Само човек, който изобщо не е припарвал до нашия блок може да каже такова нещо. Защото ние сме в голям комплекс с голяма администрация и на вратата ще ти извади очите списък с телефоните на целия екип, занимаващ се с администрацията и поддръъжката на блока. Ако случайно някой не може да бъде намерен, останалите със сигурност ще бъдат намерени. Попитахме защо целия ден са ни лъгали че работят от разстояние и линията ще е готова същия ден, че последния път когато са ни уверили в това е било само 20-ина минути по-рано, оная изобщо не отговаряше на въпросите ни, повтаряше като грамофонна плоча заучени фрази. Пихме една студена вода и след 15-ина минути пак се обадихме. Падна се пичът който ни беше пратил за зелен хайвер в 10 без 15. Познахме го, питахме го защо така ни е казал, отговорът беше само "Явно линията ви не е възстановена". Не можело да се мине без ново рандеву с техник. За какво бяха тези приказки за работата от разстояние така и не разбрахме, ама карай. Поръчахме среща с техник и за следващия ден, трябваше да осигурим присъствие вкъщи трети пореден ден. Помолихме да дойде преди 4, за да е сигурно че администрацията ще е в работното си време, каза чакайте няколко минути за да го запиша това в досието ви. На другия ден чакаме пак и пак нищо. Обаждам се към 3 следобед и се оказва че не е записано никакво рандеву. Ние вече пред нервна криза, какво ти пред, направо във. Накрая се разбраахме че на другия, четвърти ден ще дойдат между 12 и 5, накарах я да го повтори няколко пъти, и вече със силно съмнение в сърцето затворих телефона. Тогава мъжът ми обаче смени тактиката. Обади се отново и направо поиска разговор със супервайзър. Свързаха го, обясни случая, супървайзърът каза че лично ще се ангажира с нашия случай и на другата сутрин между 8 и 1 ще дойде човек. (Между другото предишната мадама която няколко пъти я накарах да потвърди че техникът е записан за между 1 и 5, в крайна сметка беше записала в досието ни между 8 и 5 :) .) На другата сутринние вече силно невярващи че изобщо са поръчали техник да дойде у нас, в 11 часа се обадихме пак и направо поискахме разговор със супервайзор. Той ни каза че е записано че техникът вече е у нас от 10 часа и работи :) Казахме че никой няма, лека смутена пауза, след което ни увериха че всеки момент ще дойде. В действителност дойде в 12 и 10. Както и да е, до вечерта оправи телефонната линия, но не и Интернета и каза за Интернета да си се обаждаме отделно, той бил само по телефоните. Мъжът ми същата вече прекара час и 10 минути в тъпи разговори с индийци и кебекари да доказва че си е включил компйтъра (въпреки че и телефона и Интернета са под шапката на Белл, естествено никой не си е направил труда да каже на другите какъв е бил проблема че да се ускори работата). Симпатико вече бяха точни и на другия ден изпратиха човек и ни тръгна и Интернета. Цялата тази история освен четири работни дни ни костваше и много нерви. Искаме да се отървем от Белл на всяка цена, дори ако трябва да плащаме неустойки. Естествено, не искаме да се хвърляме на първия попаднал ни.
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Бел никога и за нищо на света. Като новобранци се записахме при тях и цели 3 месеца си плащахме както си е редът. Да, ама у дома позвънила някаква чернилка, с костюм и бръснат, представил се от Роджър и оферирал на жената 15 кинта месечно за телефон. Тя се подписала без да гледа и в един момент взе да преплита езика, че май е сгафила. Та така се получи, че 1/2 от месеца бяхме при бел, 1/2 при роджърите. Бел така и не ни върнаха таксата за останалата част от месеца, дори при обаждания само машини и никога не уцелваш вярното копче. Та тихо и мирно договорът с роджър изтече и ние им се обадихме, да питаме какво следва. Ми договорът ви е изтекът и следващата ви такса ще е близо 30 кинта. Ние им благодарихме за всичко и най любезно им обяснихме, че се отказваме от техните услуги. Подписахме за кабел и телефон с видеотрон и сега сме с тях. За момент нямаме проблеми. Странното е, че роджърите дори изпратиха фактура, че им дължим 30 кинта за първия месец след договора - наглеци. Да, ама не знаят лафа, че мъжко дупе се оправя само веднъж :wink:
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

KVS написа:Бел никога и за нищо на света. Като новобранци се записахме при тях и цели 3 месеца си плащахме както си е редът. Да, ама у дома позвънила някаква чернилка, с костюм и бръснат, представил се от Роджър и оферирал на жената 15 кинта месечно за телефон. Тя се подписала без да гледа и в един момент взе да преплита езика, че май е сгафила. Та така се получи, че 1/2 от месеца бяхме при бел, 1/2 при роджърите. Бел така и не ни върнаха таксата за останалата част от месеца, дори при обаждания само машини и никога не уцелваш вярното копче. Та тихо и мирно договорът с роджър изтече и ние им се обадихме, да питаме какво следва. Ми договорът ви е изтекът и следващата ви такса ще е близо 30 кинта. Ние им благодарихме за всичко и най любезно им обяснихме, че се отказваме от техните услуги. Подписахме за кабел и телефон с видеотрон и сега сме с тях. За момент нямаме проблеми. Странното е, че роджърите дори изпратиха фактура, че им дължим 30 кинта за първия месец след договора - наглеци. Да, ама не знаят лафа, че мъжко дупе се оправя само веднъж :wink:
Аз не виждам къде Белл са сгрешили ?
Очаквам скоро да имате мнение и за Видеотрон :wink:
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

Доколкото си спомням с Bell нямаше договор ( поне за телефон), така че лесно става отказването при тях. Аз самата никак не бях доволна от услугите им и ги разкарах още преди 3 години.
Ползвала съм Видеотрон около 2 години (когато имаше неограничен интернет + телефон) и бях много доволна, но пък станаха много скъпи и вече интернета им не е неограничен. Разкарах ги преди изтичането на договора без да плащам неустойки за моя сметка, защото те са го нарушили .
От 1 година и няколко месеца сме с Colba net. Плащам за суха линия към 8$, защото вече нямах телефон с Бел. Voip телефон + интернет (неограничен достъп) ми излиза около 61$/мес с включени такси. Качеството, подозирам че е подобно на Аканак. Намаляват скоростта за теглене след 16ч. През деня е около 200 кб/с. Може да не са с качеството на Видеотрон, но определено стават.
Има още един +, запазих си Монреалския номер на телефона, въпреки че вече живея в Лавал.
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Мнение от el Tabernaco »

От два дена съм с колба.нет. Пратиха ми модем като няколко пъти казах че не го искам щото вече имам. Опитах се да оправя нещата по телефона но само си прехвърляха топката. Та се наложи да отида до офиса им(живея наблизо) да го върна. Казаха че ще ми пратят фактурите за следващите 2 месеца на имейла преди 4 дни(не можели да връщат пари по кредитна карта и аз избрах да останат като плащания за следващите месеци), още чакам, може пак да ги посетя. Като скорост е 1:1 с аканак, но като че ли сайтовете се отварят по бързо. А аканак го натирих защото за 14 месеца с тях сумарно над 2 месеца съм без връзка. И много удобно връзката се губи в събота и неделя, а по време на снеговалеж е закон да зяпам пред празен екран. Когато беше 20 на месец се търпеше ама за 35$ месечно ша ма ивиняат :beer:
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

Големите са много опасни

Мнение от etda »

Аз ще се опитам да бъда много кратък:
Видеотрон-никога.Близо една година разправии за нереални фацтури въз основата на подправен от тях! договор.Стигнахме до рапорт в полицията и търсене на адвокат - нямам даже и намерение да си спомням, ама като си нов и зелен и непредупреден ...
Белл - ползвам ги само да имам телефон и линия за интернет
Интернет доставчик - AEI и съм доволен(5Г,без лимит,не си спомням кога е спирал за последно и то по вина на БЕЛЛ)
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Yahoo! написа:
Аз не виждам къде Белл са сгрешили ?
Очаквам скоро да имате мнение и за Видеотрон :wink:
Aз очаквам да напишеш мнение, без да се заяждаш с някого. Явно според теб е нормално да ползваш една услуга 15 дни, а да заплатиш за 30. Но може би така са те учили в еврейското училище.
etda написа:
Интернет доставчик - AEI и съм доволен(5Г,без лимит,не си спомням кога е спирал за последно и то по вина на БЕЛЛ)
Потвърждавам, и аз съм им абонат за интернет.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Това, което аз избрах, макар и от разстояние,

http://www.distributel.ca/en/residential-home-page.htm

Телефон с безплатни разговори в САЩ и Канада, и доста добри цени до БГ, интернет - първите 3 месеца 50$ а след това 66...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
blqsy4ko
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:36 am
Местоположение: Montreal

Мнение от blqsy4ko »

аз не съм доволна от видеотрон, и за радост бързо и безпроблемно ги разкарахме, не харесвам и аканак, по това което слушам/чета за тях. за интернет ползвам www.vif.com, а за телефон - skype, евтино и удобно. но преди да си избирате каквото и да е , вижте какво е положението с вашия район, щот и аз се бях спряла на колба, ама се оказа, че тука са скъпи пък за нищо.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

KVS даже е повече от нормално да те таксуват за 30 дни даже е трябвало да платиш за 45 дни ако си имал 15 дни през които си ползвал услугата
Всяко компаниа има 30 днебно предупреждение преди да прекъснеш услугата и това независимо дали си с договор или не
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

За телефон не мога да препоръчам, защото ние сме на БЕЛ все още, от време на време се опитват да ни пробутат в сметката услуги, които не сме искали, но след намеса от наша страна до този момент нещата са били поправими. Неприатно е обаче, че първо си плащаш, а в следващите месеци чак ти връщат парите.

За интернет обаче мога да препоръчам Вандервелт

Ползваме този доставчик от около 3 год и сме много доволни

- Неограничен достъп
- Без договор - когато искаш обаждаш се до 15 число на месеца и от следващия ти го спират, но доколкото разбрах си чакаш писменото потвърждение за това
- Отново пускане на Нет - безплатно
- 35 дол с таксите, ако имаш тел на БЕЛ или 40 дол с таксите, ако нямаш тел на БЕЛ
- 100 дол еднократно се дават като депозит за модем, които пари ти се връщат, когато върнеш модема. Ако имаш твой модем, тази цифра отпада
- Скорост - 5 мб
- Преместване на Интернета от един адрес на друг - безплатно
- Предлага Интернет в Монреал и Торонто със същите условия описани по-горе, за други градове - не зная. Който се интересува може да пита лично.

Тел за връзка: 514 956 54 42
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Бе те да ме таксуват и за 450 дни ако искат. Ние им се обадихме и те ни казаха, че ще има промяна в цената. Благодарихме им и любезно се отказахме от сервиза им. От друга страна, по коя логика могат да ме чарджат за телефон, при условие че номерът е дори към друг оператор? Та аз получавам две фактури от два оператора за един и същи номер. Още повече, там не пише нещо от сорта на неустойки или каквото и да е, а сметка за телефон за срок от 30 дни. И още повече това става седмици след като съм се отказал от тях. Явно някой не си е свършил работата, но това не съм аз. А отделно има правила при продължаване на срочни договори. И никъде в тези правила не пише, че могат да ти вдигат цената два пъти и ти да си длъжен да я плащаш. Още повече, че си се обадил преди изтичането на този договор и си декларирал отказ от продължаването му.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Публикувай отговор