Как добихте представа за Канада от България ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Мнение от Sliven »

Преди да дойда в Канада четях главно този форум и разпитвах свои познати, които имаха приятели вече установили се в Канада.
Някак си успявах да не се впрягам на постингите, които се опитват да предупредят такива като мен ,че е по-добре да си стоя в България, защото намерих и много полезна инфомрация във форума, която ми послужи.
Малкото 'познати' , които имаха приятелите ми установени в Отава (двама софтуеър инжинери), Монреал (двама счетоводители и един банкер) и Торонто (учителка) даваха изцяло положителни отзиви , защото те бяха дошли година или повече преди мен, всички работеха в сферата на това, за което са учили в България, а когато човек е професионално удоволетворен и доволен от заплащането е нормлано да се чувства добре като цяло.
Първата си квартира в центъра на Монреал намерих през обява именно от форума , отговорих на обявата на човек, който не познавах. И до днес смятам, че това си беше Божи дар за мен, защото сградата беше чудесна, мястото отговаряше точно на предпочитанията ми, на всичко отгоре и наемат (540 месечно за bachelor, края на 2005 година) напълно ме усторйваше, противно на твърденията колко е скъпо навсякъде в центъра.
Сега работя в голяма правителствена организация и всеки ден съм благодарен на не лесно взетото решение да дойда в Канада, защото тук мечтите ми се сбъдват.
Благодаря на Линко за този полезен сайт и на съфорумци като Аlexa и Canuck, които с разказите си за Канада ме вдъхновяваха и окуражаваха, че поетият път води към една прекрасна страна.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Браво,Sliven,точно така,наистина си попаднал в една прекрасна страна,който го може го може.Тук има хиляди българи,които са реализирали мечтите си,работят по това,за което са учили в БГ,и аз съм един от тях,хубаво е да работиш по професията си и нещата се опрайват.Мрънкачи и недоволни винаги е имало и ще има.Сега се сещам за един филм преди много време и човекът в филма,бегайки от САЩ отива в Канада и влиза в една къща,която беше отключена и заварва стопанина и му вика защо не се заключвате тук в Канада,а той му отвръща защо бе тука е Канада никй не краде,не убива.... и това ми направи силно впечатление и запомних тая страна като спокойна и мирна...ама вднешно време не може да се каже така,но е много по добре отколкото в БГ.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

YES!!! И аз реализирам Канадската си мечта а именно - да НЕ работя по специалността си. :D :D :D :D
Mr_Threepwood
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 9:48 am

Мнение от Mr_Threepwood »

filipne написа:
valioiko написа:filipne, ти като си написал тея истини за Канада, що стоиш още там?
Това е култов за Форума въпрос, отговорът на който се научава малко по-късно, обикновено след запознаване с нещата на място :D

отговорът на този толкова култов въпрос е гениално прост - при алтернативата -България, дори Канада е приемлива дестинация:)
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Mr_Threepwood написа:
filipne написа:
valioiko написа:filipne, ти като си написал тея истини за Канада, що стоиш още там?
Това е култов за Форума въпрос, отговорът на който се научава малко по-късно, обикновено след запознаване с нещата на място :D

отговорът на този толкова култов въпрос е гениално прост - при алтернативата -България, дори Канада е приемлива дестинация:)
не е така ,алтернативи има много .. цяла Европа,Америка и т.н. .Въпроса е култов и е много точен но винаги се бяга от него по доста балъшки начин.Като не ти харесва някъде не стоиш тва е ! Обратното означава че или си някъв хард мазохист или по вероятно спадащ към групата на мрънкачите на които все някои друг им бил виновен ..... :wink:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

почти никаква представа нямах за Канада. присъствах на една от срещите във ВМА, покъсно се изнамери на познати познат, който живеел в канада, и същият беше замалко в БГ. накратко получих информация най вече за наеми , жилища и тн.. не и реална апредстава. как не се намери някой да каже каква скапана история е тука. е до днешен ден си задавам този въпрос. продължавам да мисля че тези индивиди тук (дори не ги наричам ) хора нито знаят да живеят, нито се опитват. има един много малък процент все пак.
Та за Канада разбрах като дойдох :roll: :lol:
n.nik

Мнение от n.nik »

От форумите, но много от това, което се пише в тях, се разминава с действителността. Изглежда, че на някого им е удобно да пишат измислици. :?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Не са непременно измислици. На всеки може да му се случат разни неща, а дори за едни и същи факти различни хора може да имат различни мнения.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

kurta007 написа:
Mr_Threepwood написа:
filipne написа:
valioiko написа:filipne, ти като си написал тея истини за Канада, що стоиш още там?
Това е култов за Форума въпрос, отговорът на който се научава малко по-късно, обикновено след запознаване с нещата на място :D

отговорът на този толкова култов въпрос е гениално прост - при алтернативата -България, дори Канада е приемлива дестинация:)
не е така ,алтернативи има много .. цяла Европа,Америка и т.н. .Въпроса е култов и е много точен но винаги се бяга от него по доста балъшки начин.Като не ти харесва някъде не стоиш тва е ! Обратното означава че или си някъв хард мазохист или по вероятно спадащ към групата на мрънкачите на които все някои друг им бил виновен ..... :wink:

Някои неща се разбират само на място. Ти кога пристигаш ?
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re

Мнение от calculator »

Последно промяна от calculator на Чет Юли 22, 2010 10:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Re

Мнение от 7George »

calculator написа:Speedy:
"Не са непременно измислици. На всеки може да му се случат разни неща, а дори за едни и същи факти различни хора може да имат различни мнения."
Точно така е.
Но какво да правим с хора, които не си измислят писаниците, но пък имат толкова занижени критерии, че всичко, което за тях е розово, за други е убийствено сиво? Как да установим разликата в "летвата", разбирай гледната точка? Почти невъзможно ми се струва. Още повече от далече.
Най-успешните емигранти въобще не четат форуми. Действат, стараят се, намират решения и успяват.
не е така ,алтернативи има много .. цяла Европа,Америка и т.н. .Въпроса е култов и е много точен но винаги се бяга от него по доста балъшки начин.
Отговорът е прост. В другите "възможни" страни, като зафане криза, изтече ти договора или визата, променят някой закон, те изритват от страната като мръсно коте. Или оставаш нелегален. Или отиваш в поредната примамлива страна. Даже в Европата за хората с европейски паспорти. И това в най-добрия случай е приличен гурбет. И няма връзка с имиграцията, за която си приказваме. Затова - Канада.
Embrace your climate change!
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Re

Мнение от calculator »

Последно промяна от calculator на Чет Юли 22, 2010 10:21 pm, променено общо 1 път.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Един хубав виц:

Вуте:
- Знаеш ли че сега, при капитализма вече нема ала-бала.
По-рано, каквото само приказвахме сега че требе и да го праиме.
- Еба го. Я толкова пцувах сега дали че моем толкова да ебем. . .


Не че има връзка с темата... :D
Embrace your climate change!
n.nik

Re: Re

Мнение от n.nik »

7George написа: Най-успешните емигранти въобще не четат форуми. Действат, стараят се, намират решения и успяват.
7George, това е най-умното изказване до сега :wink: мойте почитания :beer:
Публикувай отговор