Виза за роднина - въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Виза за роднина - въпрос

Мнение от flyfish »

Имам няколко конкретни въпроса по отношение на молбата за временно пребиваване. Мисля да поканя майка ми да дойде да ми помага за детето в края на лятото. По принцип планираме престой от пове4е от 6 месеца(надяваме се да и удължим визата). Следните 2 въпроса от апликейшъна ме притесняват:

1. Колко дълго възнамерявате да останете и с какви средства разполагате.

Моля споделете опит. Ако примерно пиша престой от 3 месеца, каква сума майка ми следва да представи?

Благодаря на тези, които ще отговорят.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

А, ти си пуснала и отделна тема. Отговорих ти в другата тема.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Виза за роднина - въпрос

Мнение от AnnaR »

flyfish написа: 1. Колко дълго възнамерявате да останете и с какви средства разполагате.

Моля споделете опит. Ако примерно пиша престой от 3 месеца, каква сума майка ми следва да представи?
В поканата винаги пиша, че близките ни идват на наши разноски, даже че и застраховките им плащаме. Така не се налага да показват почти никакви доходи или имоти. Майка ми е пенсионер и показва само пенсионно решение. Никога не съм била съгласна да ги тормозят и да им изискват документи и за кътните им зъби.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

1. Колко дълго възнамерявате да останете и с какви средства разполагате.
Ние писахме за 6 месеца и показа 10000$
Ако примерно пиша престой от 3 месеца, каква сума майка ми следва да представи?
1500$ на месец е ОК.
/за 3м.- 4500$/
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Минималната виза е 6 месеца, а ние в молбата обикновено пишем че бабата-пенсионер иска виза за 1 месец и парите за билета около 1000 долара ги слага в банката за което и издават документ. Вади си бележка от НОИ че е пенсионер. До сега не е имало никакви засечки за визата. Сега сме изпратили документи за многократна виза.
Най-важното е ако я попитат нещо да казва че идва да види децата си и в никакъв случай да не споменава че ще гледа дете, това го приемат като работа на черно.
Публикувай отговор