Мнение за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Ти наистина имаш проблем със смилането на написаното:
Жени написа:
poumpy написа:......по закон не можеш да имаш повече от една валидна в Канада книжка......
....и след като получи канадска, сащ книжката автоматично му става невалидна. Системата им е някак си свързана и веднага им става ясно кой каква книжка е имал и т.н.! :wink:
Аз карах в Колорадо 12 месеца с кебекарска книжка и то съвсем законно. Веднъж сменена, обаче, SAAQ e служебно уведомен и кебекарската ми става невалидна, НО трябва да си я АНУЛИРАМ лично в SAAQ , защото ако не го направя и се появя в Кебек с колорадската книжка ще отнеса глоба при проверка. Ако си я анулирам, мога да карам в Кебек до 90 дни с колорадската и после трябва да я заменя за кебекарска пак.
Личен опит от последната седмица.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

anxeli написа:Бг книжката никога не е била валидна в Канада, валидна е само международната, за 3 месеца. Някой опитвал ли се е да кара с бг книжка първите 3 месеца ? Как ще я прочете полицая?
Абе и от книжки разбираш колко и от кучета :D :D :D

Не си даваите парите за тая глупава тапия от СБА, б канада нчма да ви послужи за нищо!!!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Мнение от Paradisa »

:)
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:38 am, променено общо 1 път.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Paradisa написа:Здравейте,
:D Скоро ми предстой брак с канадо-американец :P :P и евентуално преместване в Канада :roll: и чета тук да се информирам за животеца там...мноого полезна инфо, мерси :wink: , но най-вече ми е много забавно с вас. Големи веселяци сте всички само така.. :beer: че ако е много сериозно..то не е живот..Наздраве и успехи на всичко ви!! :D
А вие двамата, така, на живо видяхте ли се, поживяхте ли заедно? Само питам. Щото си мисля, че е по-важно да познаваш човека, с който ще живееш, отколкото страната, дето ще ходите. Има едно широко коментирано мнение, че Канада разваляла (БГ)семействата, дано вас да ви събере. 8)
Embrace your climate change!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Мнение от Paradisa »

аххх...дано това мнение не ни засегне..но брака е така, както човек си го напрви, и не може да обвинява друг :wink:
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:42 am, променено общо 2 пъти.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
M@ria
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:00 am

Мнение от M@ria »

Има едно широко коментирано мнение, че Канада разваляла (БГ)семействата
Хm. интересно, това май не е коментирано във форума¸Защо пък Канада е виновна за това?
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

M@ria написа:
Има едно широко коментирано мнение, че Канада разваляла (БГ)семействата
Хm. интересно, това май не е коментирано във форума¸Защо пък Канада е виновна за това?
предполагам защото стресът, смяната на начина на живот, новият ритъм изкарват на явно страни от характера на хората, които не са били изявени в БГ.. нападат ви и бабите, които живеят с вас по месеци..:) и изведнъж почват противоречията и т.н... то за това не е виновна канада.. и в щатите имам приятели, които се разведоха 2-3 години след пристигането им там..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Публикувай отговор