Мнение за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Bobar
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 3:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Bobar »

Това за книжките е вярно - ако някой още си държи бг книжката дайте я на мен и ще ви я унищожа безплатно :D л

Страшна измишльотина е това с унищожените книжки.

Правило номер 1 - никога, никога не се дава оригинален документ никъде, когато става въпрос за рефененция. Как ще си дадеш книжката или бг паспорта да ти го заменят с канадски документ ?????
:shock: :roll:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Ако имаш американска книжка, задължително я показваш и ти я взимат, защото нямаш право да имаш книжки от две провинции (щати, щат + провинция).
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Bobar написа: Как ще си дадеш книжката или бг паспорта да ти го заменят с канадски документ ?????
:shock: :roll:
по закон не можеш да имаш повече от една валидна в Канада книжка. Опитай се да вземеш книжка от една провинция, ползвайки книжка от друга такава и виж какво ще ти дадат ако не си предадеш първата книжка ;)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

"по закон не можеш да имаш повече от една валидна в Канада книжка"

E именно де а бг книжката става невалидна след 90 дни от влизането в Канада. Тоест на никой не си давайте българските документи!!!
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Rall написа:"по закон не можеш да имаш повече от една валидна в Канада книжка"
E именно де а бг книжката става невалидна след 90 дни от влизането в Канада. Тоест на никой не си давайте българските документи!!!
Става, ако те устройва да си започнеш шофьорския стаж от нула, без доказване на опит от другаде.
Embrace your climate change!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Имам си българското свидетелство за правоуправлемие на МПС вече повече от 8 години и почти 8 и Алберта driver license. Никoй не може да ми пипа българското, ако не се опитвам да го използвам в Canada. Стои си в къщи и го ползвам само в БГ.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа:Имам си българското свидетелство за правоуправлемие на МПС вече повече от 8 години и почти 8 и Алберта driver license. Никoй не може да ми пипа българското, ако не се опитвам да го използвам в Canada. Стои си в къщи и го ползвам само в БГ.
точно така, но българското НЕ Е ВАЛИДНО в Канада. Ето за това иде реч, тоест все едно го нямаш .....
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

IFF написа:Трябва ли да си вадя онова приложение за чужбина на ш. книжка или стига и само книжката?
Сигурно питаш за международна шофьорска книжка. Да, ако ще караш кола през първите 3 месеца тук, преди да си изкараш канадска книжка.
Embrace your climate change!
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Абе явно зависи от провинцията у Кебек никои не ми е искал международна книжка и слава богу, че щех да умра от срам с тая гадна бумага оцапана с кафево лепило дето ми я издадоха от СБА :oops:
Също така не са ми искали да си предам бг книжката нито познавам некой на който да са му я взели.
Ако по другите провинций верно има такива самоволия направо си плачат за скандал ,съд, и вой до небето за защита на човешките права :evil:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

poumpy написа:......по закон не можеш да имаш повече от една валидна в Канада книжка......
Това не знам къде го пише, но примерно моят мъж имаше и валидна БГ книжка, и валидна САЩ книжка и можеше да си показва която си поиска! 8)

Разбира се и двете, ако човек ги има са валидни само първите 2 месеца и после си аплайваш за канадска книжка като да ти вземат БГ книжката нямат право! Да ти вземат Сащ книжката със сигурност имат право и си длъжен да я предадеш, ако желаеш да не се явяваш на изпит, а само да ти я заменят за канадска!

Ако толкова много човек държи да си задържи САЩ книжката просто ще трябва да се яви на изпит и след като получи канадска, сащ книжката автоматично му става невалидна. Системата им е някак си свързана и веднага им става ясно кой каква книжка е имал и т.н.! :wink:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Бг книжката никога не е била валидна в Канада, валидна е само международната, за 3 месеца. Някой опитвал ли се е да кара с бг книжка първите 3 месеца :) ? Как ще я прочете полицая?
Но както във всяка професия и поприще, може би пропълзява някаква умора от извънземни мучащи същества, та възможно е някой полицай вместо да ви глоби и закопчае за липса на документи, просто с думи и знаци да обясни, че това не е валиден документ и трябва да се ходи на тест :roll:.
Защо изобщо я носите бг книжка тук не мога да разбера :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

anxeli написа:Бг книжката никога не е била валидна в Канада, валидна е само международната, за 3 месеца. Някой опитвал ли се е да кара с бг книжка първите 3 месеца :) ? Как ще я прочете полицая?
Но както във всяка професия и поприще, може би пропълзява някаква умора от извънземни мучащи същества, та възможно е някой полицай вместо да ви глоби и закопчае за липса на документи, просто с думи и знаци да обясни, че това не е валиден документ и трябва да се ходи на тест :roll:.
Защо изобщо я носите бг книжка тук не мога да разбера :) ...
Да, мъжът ми кара с БГ книжка тук - то си пише и на английски. В ICBC му казаха, че може да кара с нея 3 месеца тук, дори му сложиха стикер на книжката.
Международните книжки от България са абсолютно ненужни - като им ги показахме само ги погледнаха странно. Те приличаха преди на дипломи - огромни книжки от 2 листа плътна хартия с найлонче. Голям смях :lol: . Аз пък бих казала не си вадете такива само да си давате парите.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

anxeli написа:Бг книжката никога не е била валидна в Канада, валидна е само международната, за 3 месеца. Някой опитвал ли се е да кара с бг книжка първите 3 месеца :) ? Как ще я прочете полицая?.....
.......Защо изобщо я носите бг книжка тук не мога да разбера :) ...
Как пък реши, че не е валидна? :roll:
На мен в министрито друго ми казаха! :lol:
С БГ книжка - (розовата на която пише на английски и френски, че това е шофьорска книжка, после имената на кирилица и на латиница и отзад са картинките) ; може да се шофира на територията на Онтарио точно 60 дни от влизането (това го пише и в ръководството за шофьори).

Аз лично съм шофирала с БГ книжката, но в момента в който вземеш примерно G1 вече нямаш право да караш с БГ книжка, а те третират като шофьор с G1, независимо, че срока ти от 2 месеца с БГ книжка още не е изтекъл.

И за тези, на които не им е ясно какво пък толкова като те третират като с G1, ще разясня, че с този лайсънс си неплноцене шофьор - т.е. не можеш да караш освен, ако не си придружаван от шофьор с Full G и то със стаж повече от 4 години! :wink:
Публикувай отговор