1 snimka -kak se stroi kasta w Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

mnogo interesno razlikata mejdu ednoetajna i dvuetajna e 12 000 a plosta e dva pqti poveche. i mojesh da si ia sglodish za 1 sedmica. :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Изглежда много примамливо, китовете за къщи са 40-80 хиляди,
парцел може да се купи за около 20 хиляди. Проблема в Квебек
само е че ти неможеш да си я построиш сам. Доколкото разбрах
трябва да се наеме строителна фирма като подизпълнител, която
има всички разрешителни за строеж, иначе сам можеш да си я
направиш за под 100 000 заедно с закупуване на местото.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мерси Мечо, повечето от моделите са от http://www.drummonddesigns.com, които са според мен номер едно в Квебек.

Сега ако някой ми даде сайт/тарифи на Контрактори ще стане идеално.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Za sajalenie ot ofisa trudno moga da se setia za saita. ima i to niakolko, no po printsip v MOntreal e mnogo trudno sas svobodnata zemia v svestnite raioni. i e adski skapa.
Za stroeja moga samo da vi posavetvam da ne se vrazvate na napisanoto v saita. Kogato se spazarite mojete naprimer da poiskate da vi slojat elektrikata i ViK to no da ne pipat nishto drugo. Vsichko koeto mislite che mojete samo prosto go mahate ot tsenata i si go pravite posle sami. taka izliza oshte po-evtino. i ne se shashkaite tolkova za tia razreshitelni...xexexe i Quebec e kato BG-ia v tova otnoshenie- ako si traesh moje i da ti se razmine. Prosto pravete vsichko gramotno i niama da imate problemi. Za mene kachestvoto na tia kashteta e nai-dobro, zashtoto ako tragnete na proektirane i individualno izpalnenie posle shte vi struva po-skapo a kachestvoto ne e visoko shtoto se opitvat i ot pironite da pestiat...na edin priatel mu napraviha kashtata vmesto s metalni koloni za stalbishteto kam vtoria etaj, s armaturno jeliazo, zakacheno kam pokriva...palni idioti, dobre che toi si razbira ot neshtata ta gi beshe podpukal...i do sad mai stigaha. Abe triabva mnogo da se vnimava :roll:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Проблема в Квебек
само е че ти неможеш да си я построиш сам. Доколкото разбрах
трябва да се наеме строителна фирма като подизпълнител, която
има всички разрешителни за строежПроблема в Квебек
само е че ти неможеш да си я построиш сам. Доколкото разбрах
трябва да се наеме строителна фирма като подизпълнител, която
има всички разрешителни за строеж

moje i da ne sqm dobre s franseto, no vij kvo e napisano

Assemblez vous-mêmes votre maison avec l'aide de notre support technique
Un support technique gratuit
4 cassettes vidéo montrant l'assemblage de votre maison.
Plan de montage informatisé et détaillé.
Service technique par ligne téléphonique.
Plan architectural.
ste se kovat pironi i pushek ste se vdiga :D
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Toshe, ima neshta deto sam nemojesh da si gi pravish. Nai-malkoto kato gi napravish triabva da se podpishe saotvetnia spetsialist. POsle imash building inspector (ama toi e nakraia). Po printsip stroitelstvoto e dobre da go napravi firma. Ti mojesh da si napravish da rechem ViK-to (ako si siguren che razbirash), elektroto (Hydro-Quebec obache shte ti go napravi do elektromerite, shtoto te sa si tehna sobstvenost), boiadisvane, shpaklovane...obache izkopi nemojesh da pravish. Samo obshtinska firma moje i te rasat iako. Be da rechem che ako imash proekt za 200 000 dolara mojesh da svarshish sam rabota za mejdu 10 i 50 000 dolara, no gornata tsifra znachi da se utrepesh ot bachkane i ne se znae koga shte svarshish :nenam:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Sneji написа:... Аз вече свикнах с мисълта, че ще трябва да плащам доста пари за барака, но някакси ми се иска поне пода да не пружинира и пука като се ходи по него.
mirkaa написа: ... pone da ne se chuvstva chovek che jivee s vsichki v edna staia. zabravi za naikakvo privacy izobshto.
Проблема не е в това, че къщите са дървени, а в качеството на строителството. Пода пращи и пука и всичко се чува в съседната стая когато къщата е построена с минимални разходи (каквито са всички триетажни дървени блокчета). В строителството на дървени къщи си има материали и технологии които осугуряват много добра звукоизолация на стените и "тихи" подове, но ... струват повечко. :)
IRA написа:Otoplenieto na tuhlena kushta e skupo,no vse pak ako si napravish izolaciata kato xorata tozi problem se reshava.Za oxlagdaneto obache e to4no obratnoto-durvoto zadurga toplinata v kushtata ,no ne se oxlagda lesno.Mnogo po lesno e da oxledish betona...
Съжалявам, но трябва да те разочаровам - охлаждането на бетона е не по-лесно отколкото отоплението му. Параметрите "топлинен капацитет" и "топлинно съпротивление" са постоянни за даден материал и не зависят от това дали отвътре е топло и отвън студено, или отвътре е студено, а отвън - топло.
Plamen

Мнение от Plamen »

Ето ги и мойте 2 парички :wink:
http://www.industriesbonneville.com/
http://www.firstcorp.ca/
http://www.mls.ca/map.aspx

особено първия ми е любим :oops:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

todor73 написа:mnogo interesno razlikata mejdu ednoetajna i dvuetajna e 12 000 a plosta e dva pqti poveche...
Най-скъпото в една канадска къща са основите и покрива. Етажите които се слагат между тях са срявнително евтини и броят им оказва малко влияние върху цената на цялата къща...
yahoo написа:Изглежда много примамливо, китовете за къщи са 40-80 хиляди, парцел може да се купи за около 20 хиляди...
Не бързай да се радваш толкова. Този кит ти осигурява само грубият строеж. Материали за него се купуват на едро и са сравнително евтини, а трудът за сглобяването му е по-нискоквалифициран (основно включва забиване на гвоздеи :wink: ) и съответно по-евтин. Преди да започнеш да сглобяваш кита, трябва да си направиш фундамента на къщата, което е доста сериозен процент от една къща. След като свършиш грубия строеж (т.е. свършиш със кита) започват "тънките" работи - ВиК, електроинсталации, отопление, вентилация, подове, плочки, кухня (плотове, шкафчета, мивки), баня, боядисване и т.н. Това са все неща които се вършат от "майстори" и струват доста повече. Освен това имаш да купуваш и доста уреди които в момента ги ползуваш като част от квартирата, но в нова къща трябва да си ги купиш - бойлер, парно, пералня/сушилня, печка, хладилник и т.н. Като цяло, колкото похарчиш за кит, още два пъти по толкова ще трябва да похарчиш докато къщата стане годна за обитаване ... и пиене на бира :beer: :beer: !
ad_v_raia
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 8:38 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ad_v_raia »

VanBC, защо убиваш мечтата на българина за свой собствен
дом още в зародиш :wink:
Остави ни поне малко да се порадваме. Ако можехме да си строим
сами както в България, с този кит къщата ми ще е готова до
3 месеца. Мисля че разбирам от всички неща които изброи.
Но за съжаление не е така, трябва да се плаща на всеки за всичко
и май изглежда недобра тази идея. Особено ако след време
къщата "кривне" кой ли ще поеме "гаранцията" :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ето тука още 2 сайта на 2ма билдери, доскоро съдружници, имат в момента проекти на острова и около него:

http://www.voyertremblay.com/
http://www.voyer.qc.ca/
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Lub0, успя ли да разбереш приблизително за колко време
строят някой от моделите които имат и колко би струвало?
Интересувам се доколко е изгодно да се купува земя и да
се строи къща спрямо това да се купи готова такава.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Tuka bqh pisal на дълго и широко обаче по законите на мърфи се прееба!!!
С две думи проучеам още и понатам ще пиша плюсовете и минусите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

yahoo говорих с един от воаьорите от Трембли и например цените в ДДО/Роксбро почват от 385к (таксите и земята включени)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Lub0 написа:yahoo говорих с един от воаьорите от Трембли и например цените в ДДО/Роксбро почват от 385к (таксите и земята включени)
malei
i tam sa vi zahvanali
edno vreme v DDO mojeshe da se kupi v high 100's super detached s ne ogromen dvor
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено