Da imigriram li sled kato vzimam v BG nad 1500?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Sneji написа:Нещо не ми е ясно. Как така чужденци купуват недвижими имоти в България, като уж по закон нямат право?
Имат право! Не съм юрист, но по последна информация, чужденец няма право да притежава ЗЕМЯ; има право да притежава недвижима собственост.

Ако греша, моля някой да ме поправи, защото този проблем живо ме интересува! Не че имам кой знае колко земя, но имам къща с дворно място, която бих искала да запазя и искам да зная дали ще мога да я оставя на детето си (ако то не може да стане български гражданин според новия закон).

Лаура
Dimitar Kolev

sobstveno jili6te

Мнение от Dimitar Kolev »

Е, затова пък в България 90% от хората имат собствени жилища, докато в западните държави са около 30 до 40%.

Imat,verno,i roditelite mi imat,6toto komunizma dade,ama na-zagubihme studenata voina i za v bade6te mai ve4e niama da imat.
Az sum ot Varna.Moga kato moriak da stigna 4000 usd 4isto,bez danaci i bez da imam semeistvo,razbira se.Ako puk iskam da sum sas semeistvo i da rabotia na brega,pravih go-kvalificirana rabot sus riza,sako i computer-moge da stigna do 600 leva(v Sofia e druga dargava za tiah ne govoria),
gena mi su6to s universitet 6te stigne da re4em 400(s kasmet) ako ne ragda deca...=1000 lv.Zna4i taka naem okolo 200 lv(az sum bil na po-visok) min v kvartalite,smetka tok-100lv,smetka voda-30lv,smetka televoni(mob+dom=100),hrana=300lv
Ostavat 400-500 ,ako ne boleduva6,niama6 deca,ne izpla6ta6 gili6te,ne kupuva6 drehi,obuvki,mebeli i t.n.-ostavat za barove(ah tezi baaaroovee,baaarooovee i igri na zaaarooovee,zaaroovee)
I taka dokato na 50 te lepva infarkt ili po-dobria variant-pensionira6 se(bez da te sakratiat?),i avtomati4no minava6 na pensia 100+100=200(ne kazvaite-Bulgaria 6te se opravi,6te vlezem v EU i t.n.,6tot niama)i ia pak gi iz4isli,minavaiki na zdravoslovno kiselo mliako(koeto-slava bogu-e po-eftinjos ot Mtrlskoto).
Както кават хората:навсякъде е едно и същто,а в Антарктида(Канада)на всичко отгоре е и студено.:)Късмет на всички,където и да са.
alexiworld
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2003 2:05 am
Обратна връзка:

Мнение от alexiworld »

Chujdencite naistina niamat pravo samo zemia da kupuvat. Za ostanoloto niama problemi. Dori poznavam chujdenci, koito sa si kupili zemia na imeto na tehni priateli balgari i koito chakat da smeniat zakona za da si ia prehvarliat na tiahno ime. Ta chestno kazano neshtata stavat po-zle i po-zle vav stroitelnia sektor: visoki ceni, pokupvatelna nesposobnost na balgarina i obratnoto za chujdeneca. Niama kakvo da se lajem :(

A za tova kak mamiat sas zemite niama da govorim. Az predi vreme imah jelanie pone zemia da si vzema, ta dori i da zamina za Canada da si imame neshto nashe tuk. No se nagledah na magarii. Dobre, che si imah priatel advokat. Inache shtiaha da sa me zavlekli veche :( Ta ako ima takiva, koito mislia da si vzimat neshto v BG, koeto da im ostane sled vreme da badat po-predpazlivi! Da se nadiavame, che v Canada ne e taka! :)
Dimitar Kolev

kak купуват чужденци

Мнение от Dimitar Kolev »

Ми лесно лесно купуват чужденци-регистрираш ООД и готово.Лично съм предлагал услугата още преди да се усетят акулите,но уви не сполучих:( Тук имаше някои от Германия-да кажат кои са рентиери там-евреите.Още 2000-та чакахме да разрешат продажбата и на земята,за да рекламираме в Израел.И цените се очакваше да се увеличат не в пъти,а в десетки пъти.
За справка аз си продадох апарт.(Варна,средно хубав квартал,30годишен,панелка)2002 за 10000 долара,края на 2003 се продаде за 30000.Купих 600кв.м. земя до града за 6000 дол.,
фирмата,която я продаде искаше миналата година да я купи за 12000.
И т.н.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Lub0 написа:Ако някой има излишни 250 хилки, по-добре да погледне тук:

http://www.cata-lagoon.com/UK/frameset_uk.html

Sail on!
:lol: :lol: погледнах ги, но покупката на яхта не е мечтата на моя живот!
Нито пък покупко-продажба на недвижими имоти в България ! :lol: :lol:
Изображение
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

но за източния бряг на Австралия си мечтая:)))))
:lol: :lol: :lol: http://www.coomans.com/marius/
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И с 38 Лагун (около 250к КАД нов) можеш да обиколиш целият свят и да си живееш където ти кефне...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Dimitar Kolev

яхтата

Мнение от Dimitar Kolev »

Ако някой търси екипаж/капитан за ей таквиз яхти,свиркайте и започвам веднага :) мога на четвърт надник:))
MechoPuh

Re: яхтата

Мнение от MechoPuh »

Dimitar Kolev написа:Ако някой търси екипаж/капитан за ей таквиз яхти,свиркайте и започвам веднага :) мога на четвърт надник:))
kakto se kazvashe v "dami kaniat"...."kachi me moriako vav svoiata ladia leka..."
Abe hora ia slezte na zemiata...Lub0, pri vas i iahti li ima parkirani...ti kade jiveesh be chovek :wink:
Az v plavashto korito ne stapvam...mrazia vodata (osven za piene i kapane)...kogato e v po-golemi kolichestva mi se odarvia mozaka...kato dete sam se davil i sega poveche ot edna vana voda ne ponasiam...ama shtom vi se patuva- davaite, te i akulite triabva da iadat neshto :wink: :shock:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Dimitar Kolev, какъв скиперски лиценз имаш?

Мечо, засега няма паркирани, обаче работиме по въпроса ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

laura написа:
Sneji написа:Нещо не ми е ясно. Как така чужденци купуват недвижими имоти в България, като уж по закон нямат право?
Имат право! Не съм юрист, но по последна информация, чужденец няма право да притежава ЗЕМЯ; има право да притежава недвижима собственост.

Ако греша, моля някой да ме поправи, защото този проблем живо ме интересува! Не че имам кой знае колко земя, но имам къща с дворно място, която бих искала да запазя и искам да зная дали ще мога да я оставя на детето си (ако то не може да стане български гражданин според новия закон).

Лаура
не и къщи нямат право да купуват директно но това се избягва по следния начин: регистрира чужденеца едно ООД на свое име с минимален капитал 5000 лева и това ООД е българско Юридическо Лице и то може да купува каквото си поиска в РБългария - това е.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Lub0 написа: Мечо, засега няма паркирани, обаче работиме по въпроса ;)
Taka i trebva...e go kade e staroto pristanishte...kopate edin kanal i parkirate iahtite. kolko mu e :roll:
Dimitar Kolev

knigka za korab

Мнение от Dimitar Kolev »

Dimitar Kolev, какъв скиперски лиценз имаш?

Imam Certificate of competency N31864 Officer in charge of navigational watch vsls over 3000 gross tonnage+ tova sum duly endorced+GMDSS radio operator-General operators' class.According to STCW'95 na international maritime org-Officer Of The Watch-operational level.
Tia raboti se vzemat sled Naval Academy-Varna-master degree-navigation i 6+6 months experience+relevant courses&exams.
Za svedenie na kolegi,koito sa pove4e ot godina-dve tuk-otmeniha izpita za Second officer,az go vzeh 11.2002 i posle otpadna-iadec!
A puk za vetrohodi '97 biah s Kalikra na Cutty Sark-4 meseca-goliama emocia!
I ot togava mnogo haresvam vsi4ko 6to plava pod vetrila...Ama takava iahta-e,moge i s motor :)I o4akvame kolegi da pristigat...
Vsiii4kiii mooriaaaci saa 4aaiki beeeli :)
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: sobstveno jili6te

Мнение от joro »

Dimitar Kolev написа: Az sum ot Varna.Moga kato moriak da stigna 4000 usd 4isto,bez danaci i bez da imam semeistvo,razbira se.Ako puk iskam da sum sas semeistvo i da rabotia na brega,pravih go-kvalificirana rabot sus riza,sako i computer-moge da stigna do 600 leva(v Sofia e druga dargava za tiah ne govoria),
Леле, че то като ви гледам май аз съм най-бедния във форума. Един взима 1500 лева заплата, друг можел да стигне и до 4000 долара. Ами аз бедния инженер от село Банско какво да кажа? Дайте ми някое левче да си купя и аз хлебец и да пийна една ракийка.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Dimitar Kolev

4000 USD

Мнение от Dimitar Kolev »

Zaplatite na moriacite sa gore dolu spored ITF ako si kusmetlia da slu4i6 korab:
Za o.s. okolo 950usd,za a/b 1300usd,bosun-1600usd,3off-1900usd,2off-2200usd,Chief off3200usd,master(so called captain) 4000usd min.Tova za deck crew,za engine su6toto gore dolu
za oficerski pozicii zavarshash VVMU"Vapcarov"Varna kara6 cadetskite reisove i po4va6 ot okolo 1500 i nagore tuk vklu4vam reglamented overtime no ne i seniority i extra overtime,moge6 da ia dokara6 i pove4e
Na passenger vessels tia zaplati oficerskite imam predvid gi umnojava6 x2 ili x3 za realni rezultati.E i za iahtite su6to :)
I taka napred kum sledva6toto vishe obrazovanie!spoko imah edin kolega ot St.Zagora nau4il za tova zavur6il vtoro vishe i zapo4na-na 37god.
Taka 4e ima vazmojnost-
Ti pomni6 li moreto i mashinite...
I trumovete pulni s lepkav mrak
I pesti si zaplatite 6toto triabvat posle za lekari zabolekari...
Ta taka
Заключено