Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

survivor написа:Така си и мислех :D Между другото на моята работа тези, които според шефовете се справят най-добре, са двете единствени жени с деца :D Ако съм шеф, само такива ще наемам. :D
Айде сега пък вие. :) Само туй остава. Допълнителен натиск да правим деца.

Тук да имаш деца не е проблем. Така и така не може да си вземеш платен болничен, защото детето е болно, толкова лесно като в БГ.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

survivor написа:Така си и мислех :D Между другото на моята работа тези, които според шефовете се справят най-добре, са двете единствени жени с деца :D Ако съм шеф, само такива ще наемам. :D
Нормално е. Семейните са по-мотивирани да са справят на всяка цена с работата. Щото паричният поток за семейството не трябва да секва. На сингълите - само фън им е в главата, може да решат да изпушват, да сменят попрището и тнт., по-непредвидими са. И това се знае от шефовете, щото са минали по тоя път и имат опит с ред успешни и не толкова успешни назначения.
Embrace your climate change!
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

демек на женения вилата (моргиджи ала-бала) му е на врата и няма къде да мърда и за тва се избира ;) ... аз така го чета между редовете
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

mwanza написа:демек на женения вилата (моргиджи ала-бала) му е на врата и няма къде да мърда и за тва се избира ;) ... аз така го чета между редовете
Горе долу. Но това може да е вярно за едни професии и напротив за други. Да кажат тия, дето са правили интервюта.
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

ами аз, като давал интервюта мога да ти кажа, че това зависи. От какво зависи?

Ако му даваш малко кинти, тогава по-добре да е сам, за да му стигат. Ако е семеен няма да му стигат, и или иска работата за временно, или ще работи и друго, и няма да е така ефективен при тебе, или ще прави някакви други шашми, дето не са гот.

А ако ще му даваш много кинти, по-добре да е семеен, за да е по-стабилен.

А за жените вече казах :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Ако е семеен няма да му стигат
Прав си, :lol: никога не ми стигат!
А ако ще му даваш много кинти, по-добре да е семеен, за да е по-стабилен.
:lol: И тук си прав!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Браво! Доста подредено описание на интервютата.

Искам само да добавя да не си мислят читателите че е винаги така и ако спазват препоръките имат мнооого големи шансове.
До голяма степен зависи и вие кои сте ама и кои са тия дето ше ва наемат.
Че съм бил свидетел на доводи от типа "ми не го харесахме щот не ма кефи прическата му". И в същото време взимат някакви дето се учат а човека с кофтито прическа е професор в сравнение с тях.
Или друго.
Кви ли не "научни" подходи прилагат да преценят кандидата дали им се "мачва" на тима.
И супер доволни отхвърлили 10 тина класни кандидата взимат некакав идиот, дето на 2-рия месец не си харесва вече работата въпреки че е бил супер ентусиаст на интервюто, взима си шапката и си тръгва.
аИ професорите интервюиращи почват пак харч на пари и време да търсят нов кандидат.

Най-важно е да се проучат според мен предварително тия дето ще ви интервюират, било чрез познати, било чрез други средства.
И после, лъжете на поразия ако искате работа, казвайте им само каквото искат да чуват.
Ако са наистина на место ше ва хванат в лъжа и нема да има работа.

В 80 % от случаите обаче ше ви са радват доволно и требва само некои местен дето ше са направи на 2 пъти по-голема работа от вас да дойде та да не ва наемат.

В никой случай не казвайте тва не мога. Вие можете сичко, штот местния дето ше доде след вас на интервю ше може неща дето и господ не ги може.

уф, колко още може да се напише ама нямам тиа сили нито мерак за сега
:)

Хайде успех!
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

попитах аз в началото ,ама не ми се отговори ,аджеба ,за каква точно работа са тия свирки ,които сьветвате да се правят ,кажете конкретно за каква работа ,общи приказки и локуми .разтягате само .то и тия кьдето интервюирет не са много с акьла си и са субективни ама неисе .та.....за каква работа точно
THE LAST LINE OF DEFENSE
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

за свирки бе брато,свирчовците ги търсят за свирки ,толкова ли ти е трудно да вденеш. :lol:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

7George написа:
survivor написа:Така си и мислех :D Между другото на моята работа тези, които според шефовете се справят най-добре, са двете единствени жени с деца :D Ако съм шеф, само такива ще наемам. :D
Нормално е. Семейните са по-мотивирани да са справят на всяка цена с работата. Щото паричният поток за семейството не трябва да секва. На сингълите - само фън им е в главата, може да решат да изпушват, да сменят попрището и тнт., по-непредвидими са. И това се знае от шефовете, щото са минали по тоя път и имат опит с ред успешни и не толкова успешни назначения.
джорджа, тука нещо си се объркал :wink: и за фъна, и за сингълите и за семейните и тн.. много може да се спори :D
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ninka83 написа: джорджа, тука нещо си се объркал :wink: и за фъна, и за сингълите и за семейните и тн.. много може да се спори :D
:beer: :D
Нинка - с теб няма да споря. Наемай ги както искаш. Някои гледали прическата най-вече. :wink:
Embrace your climate change!
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Аз четох някъде един вид ръководство за кандидатстване в гейм компанийте на Сони. Та там се каза ясно и точно - ако отидеш на интервю с костюм и прилично сресан, директно си отсвирен.
Причината е, че изглеждаш задръстен, а такива хора немогат да направат свястна игра.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

ми естественно.все едно аз на следващото секс парти да се явя по костюм и вратовръзка и да очаквам да ме върже след като мадамите се оглеждат да видят някоя небрежно прикрита татоировка и някой и друг неприкрит бицепс и трицепс. :lol:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

7George написа:
ninka83 написа: джорджа, тука нещо си се объркал :wink: и за фъна, и за сингълите и за семейните и тн.. много може да се спори :D
:beer: :D
Нинка - с теб няма да споря. Наемай ги както искаш. Някои гледали прическата най-вече. :wink:
:lol: :beer: Джордж :lol:
незнам кво гледат другите , ама аз гледам кво има под сакото . и вземи ги светни тия тука как се носи сако /не ги бъркай с тоя аватар/ , че до другото лето няма кой да им върже :lol: като ходят такива загащени ..после се чудят колко либрови са ги отгащвали :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ninka83 написа:
:lol: :beer: Джордж :lol:
незнам кво гледат другите , ама аз гледам кво има под сакото . и вземи ги светни тия тука как се носи сако /не ги бъркай с тоя аватар/ , че до другото лето няма кой да им върже :lol: като ходят такива загащени ..после се чудят колко либрови са ги отгащвали :wink:
Мани го сакото - как ще си покажем бицепсите... :lol: Вий, кожите :lol: под панталона гледате повече... Ще си сложа тесен, вече знам :D
Embrace your climate change!
Публикувай отговор