Пропаганда или другата страна на монетата?
Абе, остави ги да си трошат главите по онази пустош. Те онези в Канадата си мислят, че от Платото на Монтреал по-високо нема и от Сен Лоран по-дълбоко нема .
Аз имам две много близки познати, които в момента работят като лекарки - едната като психиатър в Германия, а другата като кожен лекар във Франция. И двете не са учили медицина в съответните страни. Едната само държа приравнителен изпит, но докато вече работеше в болницата с междинен статус /но в никакъв случай като мед. сестра или санитарка/.
Аз имам две много близки познати, които в момента работят като лекарки - едната като психиатър в Германия, а другата като кожен лекар във Франция. И двете не са учили медицина в съответните страни. Едната само държа приравнителен изпит, но докато вече работеше в болницата с междинен статус /но в никакъв случай като мед. сестра или санитарка/.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."
Winston Churchill
Winston Churchill
Добре де, а не минават ли поне някакъв изпит за владеене на език?bp_de написа:... Преди 2 ден я срещам и беше ходила на 5-6 интервюта за очен лекар и на 2 места и бяха казли -от коя дата може да почваш - жената ми показа договорите от местата дето и бяха казали че може да почне .
Тя е далече от съвършенство с немския език.
Ако аз съм германец, бих искал лекарят да ме разбира напълно какво му обяснявам за проблемите си, както и бих искал аз да разбирам какво лекарят ми говори.
За приравняването на лекарите в Канада съм съгласен че изглежда много тромаво, но не мисля, че трябва да става автоматично. Все пак няма да работят като специалисти по бродиране на гоблени, а ще се занимават с болестите на хората.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
В Англия за да започнеш като лекар минаваш езиков тест ,но само това.Никакви други изпити,приравнявания и тем подобни дивотии.speedy написа:Добре де, а не минават ли поне някакъв изпит за владеене на език?bp_de написа:... Преди 2 ден я срещам и беше ходила на 5-6 интервюта за очен лекар и на 2 места и бяха казли -от коя дата може да почваш - жената ми показа договорите от местата дето и бяха казали че може да почне .
Тя е далече от съвършенство с немския език.
Моя позната зъболекарка,след като и писна да се бори с канадската система за да може да практикува ,тегли една майна на всичката простотия и табарнащина,развъртя се и замина за Лондон с уредена работа като зъболекар.
Няма какво да му мисля, на мен Англия няма да ми избяга. Не съм поискал не съм заминал за там, проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам. Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят. Аз имам двама познати "борили се " в Канада и САЩ и заминали за Англия.Hullman написа:Пумпи да му мисли щото 2010 година наближава.
Абе тя тая стоматология в америките някаква тайна ли е ? Щото аз съм правил зъб в Англията и в Америката,пък с просто око не открих разликаpoumpy написа:Няма какво да му мисля, на мен Англия няма да ми избяга. Не съм поискал не съм заминал за там, проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам. Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят. Аз имам двама познати "борили се " в Канада и САЩ и заминали за Англия.Hullman написа:Пумпи да му мисли щото 2010 година наближава.
добре, че аз не лекувам "с просто око" . Прост пример:Sunny boy написа:Абе тя тая стоматология в америките някаква тайна ли е ? Щото аз съм правил зъб в Англията и в Америката,пък с просто око не открих разлика
1. В Англия държавата заплаща почти една и съща сума за root canal и extraction. Познай колко си мотивиран да правиш първото и колко това е "медицина" ?
2. В Канада едното е 672, второто 118.
Tова ли е стоматологията ,която искашpoumpy написа: проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам.
Но нали не ставаше въпос за париpoumpy написа:2. В Канада едното е 672, второто 118.
И щом не са най важното ,как така стана,че цената на дадена манипулация определя качеството.poumpy написа: Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят.
Между другото до колко подобни манипулации те допуснаха в Канада.
сега ще ти обясня:Guinness написа:Tова ли е стоматологията ,която искашpoumpy написа: проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам.Но нали не ставаше въпос за париpoumpy написа:2. В Канада едното е 672, второто 118.И щом не са най важното ,как така стана,че цената на дадена манипулация определя качеството.Между другото до колко подобни манипулации те допуснаха в Канада.poumpy написа: Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят.
1. вадене на зъб - инвестиция на време от 20-30 минути, упойка, една рентгенография, стерилизиране на няколко инструмента. Удоволетворение от вадене на зъб, който може да стои в устата след кореново лечение - нула....
2. кореново лечение - инвестиция на време от 2-3 часа, инструменти за еднократна употреба - 80 долара, заплата на сестра, няколко рентгенографии, материали за обработка на канала - 20-30 долара, стерилизация.
Удоволетворение от запазване на годен зъб в устата на пациента....
За времето на едно кореново лечение, може да се извадят 5-6 зъба. Нека хълбой да ти сметне, кое е по-изгодно, той е по-парите. Аз съм по удоволствието от работата. Аз ще ти кажа, че натоварването при кореново лечение е в пъти по-голямо от ваденето и на 10 зъба.
Сега разбираш ли защо кореновото лечение в Англия не доставя удоволствие и защо там колегите са по-склонни да вадят зъби? Защото или трябва да работя безплатно за да е както може да е в Северна Америка или трябва да правя компромис с професията си, нещо което съм правил достатъчно в БГ и не искам да правя повече., ако и цената да е повече да не правя коренови лечения изобщо.
Може би не съм се изразил правилно -парите са важни, всеки от нас работи и заради парите, но не може те да определят лечебния план за толкова елементарни неща като вадене и кореново лечение.
Относно последния ти въпрос. Аз съм на 32 и имам вече 4 години трудов стаж като зъболекар в БГ. Ако ще и още 10 да не практикувам тук, то пак ми остават някакви си 20 години да работя стоматологията, която искам и да си доставям удоволетворение от свършената работа. Все едно Англия и ЕС няма да ми избягат, тоест струва си опита тук
Последно промяна от pumpy на Сря Дек 03, 2008 11:23 pm, променено общо 1 път.
Пумпи ми то срамота бе. Да си на 42 години и да имаш практика само 4 години от някакво село близо до Радомир от преди 16 години в БГ.Аз съм на 32 и имам вече 4 години трудов стаж като зъболекар в БГ. Ако ще и още 10 да не практикувам тук, то пак ми остават някакви си 20 години да работя
Не те ли е срам дори да си мечтаеш да взимаш 630 долара за лечение на зъб при тази ти лична реализация.
Ме те децата ти ще имат нужда от пари за университет, ще станат за женене ти още кабинет не си оборудвал, и студентския заем не си изплатил? Кога ще отделиш за университета им, кога ще отделиш за сватбата? Кога ще изплащаш моргиджа или ще живееш под наем. Ми то срамота зъболекаря под наем.
Аз при такъв зъболекар не отивам който е на 42 години и последно е ранботил преди 16 години и то на село в БГ.
Да не говорим да му платя 630 долара:lol:
Последно промяна от Anonymous на Чет Дек 04, 2008 1:11 am, променено общо 1 път.