Пропаганда или другата страна на монетата?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
D&K
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 2:36 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от D&K »

Благодарим на всички за мненията!

7George написа:
Отдавна сме го минали това. Даже всеки един емигрант сигурно може да добави по 1 ред от себе си в оня сайт. Ако сте подходящи, това не трябва да ви демотивира. Нормално е не на всеки да му харесва, много от емигрантите не са имали точна информация за тука. Вие от тях ли сте, с розови очила? И въобще чели ли сте и други теми в тоя форум, те почти всички са За и Против Канада...
Ние сме на път да го минем и затова се опитваме да погледнем без розови или черни очила. Все още нямаме точна информация въпреки, че сме чели и други теми /разбира се не всички/, но продължаваме да се информираме.

Надяваме се всички, които са се запътили към Канада да успеят своевременно да се ориентират правилно.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

бе навсекъде си има проблеми.. рай на земята нема.. а пък ако имаше и можеше да се върне човек от там, сигурно щеше да има и сайт: www.notheaven.com
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Като си наумя нещо, най-обичам да ми се обяснява как няма да стане. :)
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Лошото на българина е че много пие!Че и учи другите да пият!Повръщането е нормално , а за осирането - случва се!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

taki_f написа:Лошото на българина е че много пие!Че и учи другите да пият!Повръщането е нормално , а за осирането - случва се!
Тва па кво общо имаше с темата не разбрах (още не съм почнал да пия за днес) ???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Marginal39 написа:
Lub0 написа:Абе айде стига с тези, дето друг им е виновен, мачкали ги били, незнам какво си...
Мачкали са ги, та са ги мачкали, тва че тебе не са те мачкали не значи че няма други такива, също не значи че и тебе един ден няма да те мачкат, никой не е застрахован срещу тва ...
:beer: :beer: :beer:
Е кой ги е мачкал толкова? Какво лощо има за един мангал да е таксиметров шофьор? Бил PhD от университета в Бейрут, ами да ходи да развива наука в някой бежански лагер тогава, не стига, че са го посрешнали в Канада като бял човек и не е живял на палатка ами и недоволен, че не са го направили директор още от летището...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми мръсните феминистки са ги начкали, не става въпрос за оня дето не могъл да стане доктор ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ти пък, Маргинал, с тези феминистки стана направо патетичен :lol:
Какво са ти направили чак толкова и въобще къде ги видя ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е кво да се прави, патетичен или не, тва си е ...
Ми горе долу съшото което са ми направили комунистите, ма в по-малка степен (в смисъл че мога да лая и то пред повече от 1-2 души и че не ме държат на сила в страната ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

smotan написа:Като си наумя нещо, най-обичам да ми се обяснява как няма да стане. :)
:D :D Що направо не ни разкажеш как стават нещата? Позитивно в смисъл... :beer:

Тя тая тема е за мамини синчета, не за нас, гърмяни и мачкани, че вече и претръпнали от сякъде... Ти кво пиеш в момента... :wink:
Embrace your climate change!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Абе глей ся!
То начи, ако имаше Канада по туй време, Умник Гюро с умници Юнаци да е дошъл тук, а не на мечката в дупката дето му отхапала главата и после булята се чудила дали е имал глава или не! :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Нещата не винаги изглеждат, каквито са... :D :D
Изображение
:beer:
Embrace your climate change!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Най-големият проблем на мигранта е липсата на мрежа от познати и роднини, които да му помогнат да се адаптира и/или интегрира в новата културна среда. Това е добре известно на всеки средно интелигентен Канадец. Най-успешният имигрант е онзи, който е получил помощ от Канадци. Канадците, обаче, не помагат по-задължение, а само доброволно - ако искат ...

Държавата може да помогне, като изгради инфраструктура и разпредели малко средства, но не може да фаворизира едни хора за сметка на други, особено в области, където няма ясни критерии за равенство - като например: Стойността на формалното образование в страната А и Канада или умението да вършиш добре някаква квалифицирана работа. За последното решителната дума има бизнесът, ако ти се довери и наеме - добре, ако ли не - лошо ...

Иначе Европа си е поставяла и отговаряла на подобни въпроси отдавна. Малко повече приятно развлечение по-темата - емиграция от "бедна" страна (Италия) в "богата" (Швейцария):

Bread and Chocolate (1973)

Starring: Nino Manfredi, Johnny Dorelli
Director: Franco Brusati
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:
Marginal39 написа:
Lub0 написа:Абе айде стига с тези, дето друг им е виновен, мачкали ги били, незнам какво си...
Мачкали са ги, та са ги мачкали, тва че тебе не са те мачкали не значи че няма други такива, също не значи че и тебе един ден няма да те мачкат, никой не е застрахован срещу тва ...
:beer: :beer: :beer:
Е кой ги е мачкал толкова? Какво лощо има за един мангал да е таксиметров шофьор? Бил PhD от университета в Бейрут, ами да ходи да развива наука в някой бежански лагер тогава, не стига, че са го посрешнали в Канада като бял човек и не е живял на палатка ами и недоволен, че не са го направили директор още от летището...
Ами този "мангал" може да е много по-квалифициран от някой снежнобял не знам си кое поколение канадец.

Значи посрещат го в Канада като бял човек въпреки, че е "мангал" а той вместо да е благодарен за това и да си кара доволно таксито взел да се оплаква.Каква наглост !

Не мисля, че расистките изказвания се приемат добре в Канада. А във Форума ????
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Във форума са добре дошли.

Трябва да има и някакъв отдушник, все пак.

Така са построени всички теории за контрол на масите. Иначе ще търпим ще търпим, та не се знае къде ще избие.



По същата причина и отвреме на време се появява някой, като Волен, дето да олаби мерака на масите за национализъм, та да се кротнат и да идат обратно при БКП-то.

Аз едно време се чудех що го оставят жив, а то било щото е тяхна фигура. :wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор