Реконтра на пропагандата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

joro написа:
Silistra написа: но както някои каЗват , тогава може да 4оплиме семки в Банско.
Що си мислите, че в Банско чоплим семки?
Това сьс семките и кьЩата ми хареса , не те подигравам .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Честно казано, нямам време да чета постинги по 5 страници, обаче е смешно да се твърди, че в БГ-то е по-хубаво от Канада... Канада не е раят на земята, обаче определено може да се каже, че е раят за емигранта. Къде другаде по света ще те посрещнат така както те посрещат тука?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Re: Швейцария е много подредена страна, но..

Мнение от Silistra »

eiliev написа: А за постинга за Монте Карло ще кажа че това е каймака на кинтите в европата и такъв пример е неудачен да не кажа неуместен.

ПП:Готиното място е там където не си в момента
ИЗобЩо не сравнявам Монако с Канада, и каймака на кинтите ?
В Монако братле пих кафе с кекс и мин. вода ЗА 1.90 евро / München - min. 2.80 / БенЗина беШе кьм 10 цента по скьп , zигарите по4ти сьЩите цени, сувенирите и дрьнкулките бяха по евтини от Франция,храните бяха на много поносими цени. Това 4е вси4ко блести и е много подредено не оЗна4ав по скьпо. Да паркираШ в центьра на München струва мин. 3 евро на 4ас , в Монако беШе по малко от 2 евро. Скьпо е в хотелите или в каЗината , не Заблуждавай хората.
Обиколих Швейцария преЗ 1995 /ЛоЗана, Берн, Женева, Цурих / не е кой Знай какво , особено френската 4аст , беШе доста по миЗерно и мрьсно от немската, имаШе доста каки от Занаята по улиците и надрусани наркомани по спирките, което не видях в немската 4аст.
Ха сьс Здраве и пиШи обективно !
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Швейцария е много подредена страна, но..

Мнение от Pepon »

Silistra написа: Това 4е вси4ко блести и е много подредено не оЗна4ав по скьпо.
Razbira se, che e taka. Naprimer tuk /v Ottawa/ naema v centura e 28CAD/sq.foot mesechno, koeto e poveche dori ot Downtown Toronto, vapreki che izglejda dosta po-mizernichko.
Na prav pogled niama niakava logika, no tuk naematel e Federal Government, koito plashta s parite na danakoplateca. Sreshtu 10% komisionna /tova ne e BG patent/ chinovnika v PWGS /Public Works & Government Services/ shte razpishe kakavto dogovor mu podnesat. A v Toronto naemite gi plashta osnovno businessa i toi si pravi mnogo po-dobre smetkata.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Lub0 написа:Честно казано, нямам време да чета постинги по 5 страници, обаче е смешно да се твърди, че в БГ-то е по-хубаво от Канада... Канада не е раят на земята, обаче определено може да се каже, че е раят за емигранта. Къде другаде по света ще те посрещнат така както те посрещат тука?
Absolyutno! Podpisvam se pod dumite na Luybo! Tochno tova e problemat, Silistra. Neshtata ne opirat samo do arhitektura i kolko charshafi jiveyat v Canada. Mejdu drugoto vav vseki golyam grad na Zapadna Evropa jiveyat desetki, a v nyakoi i stotici hilyadi charshafi. Let's get real, no problemat ne e v tova. Problemat e, che v Evropa si vinagi chujdenec. Zapadnoevropeycite sa kato bulgarite v tova otnoshenie, prosto diskriminirat otrkito imigrantite po vsevazmojni nachini, chakash po-dalgo za grajdanstvo i dori i kato go poluchish vseki shte ti se hili ako kajesh "az sam francuzin" ili az sam germanec, za tyah si ostavame chujdenci. A, v Canada, kato kajesh "I am Canadian" znachi si Canadian!
No, veche zavisi koy kakvo iska. Az ne sam kazal, che Canada e nay-dobroto myasto za vseki! Az kazvam, che Canada e nay-dobroto myasto za men lichno! Az obicham da patuvam i sigurno shte obikolya edin den Evropa, no nakraya vinagi iskam da se vrshtam v moya dom- v Canada!
Good luck na vsichki! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Silistra написа:Вси4ки раzправяте , 4е имало голяма пропаганда zа Qebec в Франция. Имах 4еста да посетя преди 3 седмици COTE D'AZUR ( NICE, MONACO, CANNES ) а сьЩо и всеиЗвестното St. Tropes , та дори и SAN REMO. Бях с моя поЗната , която преди 2 години беШе За кратко в Торонто, 2 седмици. Та от ли4ен опит ТЯ ми каЗа 4е Канада е ниЩо в сравнение с Франция. Ница е неЩо неописуемо, дьлго Promenade ,палми навсякьде, тогава беШе 20 градуса , практи4ески няма Зима, весели усмихнати хора , вси4ко супер културно и 4исто . Мисьлта ми беШе 4е никой нормален француЗин Няма да остави това райско местенце да емигрира в Канада при пакитата ,ориЗите и там както му викате, и да се набута на 9 месеца Зима , ако мога сте ка4а снимки да видите COTE D'AZUR За да направите сравнение и да раЗберете ЗАЩО има толкова голяма пропаганда. НЕ винете никой 4е иска да напусне Канада ,/ има доста по хубави места/, както хората каЗват За всеки влак си има пьтници. Не е дльжно на вси4ки да им харесва, не Забравяите , 4е ние сме от Европа все пак. Мое ли4но мнение е , 4е Канада е СУПЕР zа емигрантите от ТРЕТИЯ СВЯТ. Нека Canuk да посети Италия,Франция,Германия,Австрия,Швейцария та да види 4е природта е навсякяде супер и Канада не блести с ниЩо особено. Догодина сьм планирал 3 седмици Канада по трасе Монтреал Ванкувар да видим прехвалената Земя. И след вси4ко това което писах , си приЗнавам 4е искам да емигрирам В Канада , но пьрво сте направя една екскурЗия да видя как е , става или не . Според мен там е бьдеЩето , след 20 години Ще бьде по добре от ЕС, но както някои каЗват , тогава може да 4оплиме семки в Банско.
Не бъркай имиграцията с екскурзията.
Тук има специален режим за французи имигранти и повярвай ми те са много и много нормални!
Когато от Канада почнат да се изнасят на тумби към други страни (без САЩ), както се изнасят към Канада тогава може да си говорим.
За 2 седмици не знам какво е видяла твойта позната и какво си видял ти, но генерални изжоди със сигурност не може да правите!
Аз съм обиколил централна и южна Европа, но както и Канука казва с нетърпение чакам да се прибера в моя дом (било то БГ, САЩ, а сега Канада).
Независимо дали пътищата са добри, лекарите се чакат, данъците са високи, твоя дом е там където се чувстваш у дома си!
Смятам, че е ясно че не можеш да се чувстваш у дома си на място на което си живял 2 седмици, 2 месеца, та дори и година.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

MechoPuh написа:Za chovek koito se chudi kak da si plati parnoto nai-vajnia moment sa parite, no kogato uspeesh da se razkarash ot BG-ia i zapochnesh da izkarvash izvednaj razbirash che ne sa samo parite....daje ne sa i na 2-ro miasto. Imam dosta priateli iz Evropa. Vsichkite sa nedovolni i to ne ot parite, ne ot arhitekturata i klimata. Ot drebni choveshki neshta kato shefa ti da ti kaje bravo kogato si svarshish rabotata, da te povishi kogato go zaslujavash ( i da te napravi shef da rechem na niakolko kebekari, koito ne zaslujavat)...kogato niakoi te pita (poradi aktsenta ti) ot kade si i kajesh BG-ia vmesto da te pogledne smrashteno da se usmihne i da kaje...aaa a az sam ot edi-kade si. Chuval sam za BG-ia (a nai-veroiatno ne e). Kogato vsichki sa kato tebe i te uvajavat takav kakavto si...bih se primiril i s po-malkata zaplata.
Canada spored mene moje da sipravi kakvato reklama si iska. Vie shto i viarvate. Nali za tova sa tia forumi i siatove...chete, mislete a ne uprekvaite niakoi che vi e dal shansa da probvate. Ne ot vsiako darvo stava imigrant :wink:
sorry mecho ama ako niakoi mi kaje - chuval sam za Balgaria napravo shte mu se izsmeia
edin normalen chovek bi triabvalo da e "chuval" za vsichki strani na sveta (bez estestveno albania, eritrea, i razni drugi takiva vashki :-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

А аз пък смятам, че човекът е написал хубав постинг, и има право на собствено мнение. А и доста истини е написал. Тези неща ги е преживял или видял сам. Или си мислете че само вашето мнение е меродавно. Само вашата любов или омраза са от значение и той няма право силно да люби и мрази...

Струва ми се че доста хора в този форум съвсем се самозабравят и се изживяват като велики диригенти на форума ли, какво ли... Някакви големи разбирачи нещо са се навъдили напоследък. Та аз точно от такива исках да избягам. Същото съм го чувала и от много други БГ-ри. Така че оставете хората да си кажат какво мислят, без да ги съдим...

От всички изказани мнения най-обективни според мен, без да се опитат да се направят на по-големи парчета мая отколкото са, а простичко да кажат гледната си точка бяха Пламен, Роси, Linko и bgmontreal. Сори ако съм пропуснала някой. Защото те са направили добър анализ на думите на човека. Анализи, от които четящите в БГ могат да си направят съответните изводи.

И смятам че подобни теми са от полза за новопристигащите, за да са подготвени за това което ги чака в началото, защото наистина не е чак толкова розово. Познавам много хора вече тук, някои от тях се върнаха, други обмислят връщане, и то от тези с които бяхме в една мигрантска сесия, така да се каже.

Така че, стига нападайте хора с друга гледна точка.

Аз съм благодарна на всички, които са писали такива теми преди да дойда и като тръгвах бях подготвена и горе-долу знаех какво да очаквам, така че разочарованията ми са сравнително малко. И точно най-надъханите и мислещи че тук е Обетованата земя изживяха най-големия шок. Благодарна съм на всички, които изказаха разочарованията си и споделиха проблемите си. Защото това са подводните камъни които трябва да се знаят за да се заобикалят.

Идеални места няма.

Така че, харесвайте или обичайте Канада, гледайки я от БГ като място да започнете всичко НАНОВО, но трябва да сте наясно че не е рай и си има същите проблеми като повечето пак прехвалени от вас страни - САЩ, Франтсия, Италия или Германия.

И Европа си е Европа, кой каквото ще да казва. Просто няма място за сравнение. лично мнение... Класа, стил... има в пъти по-висока класа...И ако имах избор бих се върнала да живея там - Швейтсария или Германия... Но там винаги ще си мръсният гаден имигрант. А имигратсията не е туризъм. И точно франтсузите ги дават за най-гадните ... и най-противно отношение към имигрантите. Това го знам от много близки хора, ЖИВЯлИ, не ходили на екскурзия, много години там.


Тук няма да се отнасят с вас гадно и пренебрежително като в Европа. Ако седнете и поучите някоя и друга година и вземете местна диплома, после от вас зависи дали ще се променят нещата. Но бъдете готови за разочарования, това няма да ви се размине.

Както каза един приятел, стискай зъби първият месетс, мине ли - оттам нататъка вече ще си наясно със всичко и приемеш ли го като даденост, живота ще ти бъде по-лек.


И ако толкова много имате енергия, вместо да се нападате, помагайте на имащите нужда.
Alina
Botzo

Мнение от Botzo »

Леле не мога да повярвам ....... тая тема станала цял роман.
Еми да се разбберем на кратко: в Канада е зле, я в БГ е добре защото там са ни прородните красоти и сме родом от там.
Край вече ...... всички които седят в Канада са мазохисти а тия дето искат да идат са зле информирани глупаци. Надяваме се ще тука (във форума) има достатъчно хора прозряли "истината която боли" да ги убедят да не пътуват и да си чопят семки до края на живота си.

Направо ми дойде до гуша вече!
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

bgmontreal написа:
Не бъркай имиграцията с екскурзията.
Тук има специален режим за французи имигранти и повярвай ми те са много и много нормални!
Когато от Канада почнат да се изнасят на тумби към други страни (без САЩ), както се изнасят към Канада тогава може да си говорим.
За 2 седмици не знам какво е видяла твойта позната и какво си видял ти, но генерални изжоди със сигурност не може да правите!
Аз съм обиколил централна и южна Европа, но както и Канука казва с нетърпение чакам да се прибера в моя дом (било то БГ, САЩ, а сега Канада).
Независимо дали пътищата са добри, лекарите се чакат, данъците са високи, твоя дом е там където се чувстваш у дома си!
Смятам, че е ясно че не можеш да се чувстваш у дома си на място на което си живял 2 седмици, 2 месеца, та дори и година.


Eeeee,
Веднъж и аз да се съглася с теб 100% Много си прав!
Защо отново се генерализира и не се взема под внимание фактора психология???? Хората са различни и макар всички да сме българи си имаме своите особености. Аз имам приятелка живееща в Париж, която НИКОГА няма да е щастлива в Канада, дори и да е добре осигурена материално. Докато аз не бих живяла в Париж. Въпрос на манталитет. Съвсем нормално е да има много доволни, малко по-малко доволни, доволни, недоволни и много недоволни от Канада. Както всеки статистически показател и този се подчинява на кривата на Гаус-Лаплас.
Rosi

Мнение от Rosi »

Silistra написа: Мисьлта ми беШе 4е никой нормален француЗин Няма да остави това райско местенце да емигрира в Канада при пакитата ,ориЗите и там както му викате, и да се набута на 9 месеца Зима .
Zavisi ti kakvo razbira6 pod "normalen franzuzin".Avanturistite kum nenormalnite li gi slaga6? 6toto ima mnogo "normalni" hora spored moite kriterii koito sa izbrali Canada zaradi spokoistvieto i niskata prestupnost(ne6ta s koito France ne moje da se pohvali za sujalenie) i predpo4itat da hodiat na spomenatite ot teb mesta prez vakanziite,i jivota tuk im haresva.Drugi idvat za6toto tuk e po-lesno da si kupiat sobstveno jili6te.Mnogo ot tiah estestveno ostavat razo4arovani, za6toto deistvitelnostta ne otgovaria na o4akvaniata im, taka kakto i na mnogo bulgari, no tova e normalno.Vsu6tnost te sa v po-izgodna pozizia ot nas, za6toto predi da se nagurbiat s imigrazionna prozedura, mogat da doidat i da vidiat za razlika ot 99% ot bulgarite.
Ta takiva mi ti raboti.Generaliziraneto na "normalni" i "nenormalni" na "uspeli"i "neuspeli" i vsiakakvi ot tozi rod po otno6enie na izbora na emigrantsvoto i haresvaneto na Canada e mnogo povurhnostno.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

laura написа: Eeeee,
Веднъж и аз да се съглася с теб 100% Много си прав!
Много съм любопитен да разбера с кое мое мнение не си съгласна?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Две неща, които ми идват наум докато чета:
  • по едно време парижките шофьори на градския транспорт стачкуваха и отказваха да карат в разни китни парижки квартали, щото имаше няколко инцидента с "чаршафи". Париж е и също така също толкова мръсен колкото и Монреал. Поне беше, когато аз ходих там ... хммм ... 2002-ра. Дори и по Шан-з-Елизе беше кочина, бяха махнали всички кошчета за боклук заради инциденти с бомби в кочетата :shock: Та по "най-хубавата улица за разходки в света" гордо се развяваха 'артишки от МакДоналдс. За артистичния Монмартр пък изобщо няма какво да приказваме.
  • запознах се с една дама от Брит. Колумбия, която живее сега в Монреал, има 6 деца и си мечтае да се установи в Китай, където е живяла две години. Уви, мъжът й иска да се установят в Африка, където той е живял три години.
Свят - народ, шашкъни - всякакви ;) и аз се присъединявам към мнението "кой както си го направи", идеално място няма.

Но наистина според мен е хубаво хората да си споделят лошите впечатления. Така остава по-малко място за разочарования, дори може да има и приятни изненади. Пресен случай - в описанието на Годис на летище Дорвал - човека толкова лоши неща чел във форума, че очаквал да види нещо с интериорния дизайн на шкембеджийница :lol: :lol: И останал приятно изненадан ;)
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

Хора , това е мое мнение . Мисля 4е трябва да За4итате мненията на вси4ки сьфорумници,неЗависимо дали ги смятате За правилни или греШни , нали това е основата на демокрацията - свобода на словото и пе4ата , с това край.
Мои поЗнати след 4г. Торонто се вьрнаха обратно в Германия , споделиха сьЩо , 4е Европа е Европа и никога не смятат да се вьрнат обратно в Канада./поне Засега/
Тук да си имигрант не е както преди , по последни данни тук в München живеят около 1 200 000 жители , от които 24% са 4ужденци / броят се само адресно регистрираните / , бьлгарите са кьм 2900 дуШи , НО има поне оЩе минимум 5 % на 4ерно , и поне оЩе 5% които са сьс немски паспорти / предимно турци и сьрби / , или кьм 30 до 33 % 4ужденци , та гледката става с те4ение на годините по раЗли4на . АЗ ли4но не сьм имал проблеми никьде досега. Ако работиШ , не се правиШ на тарикат , спаЗваШ обЩоприетите норми и Закони ти гарантирам 4е нямаШ проблеми.
Гледат накриво предимно теЗи , които говорят еЗика много лоШо , обли4ат гадни стари дрехи и смьрдят на Чурка или .....
Нали Знаете `´ по дрехите посреЩат , по акьла ИЗПРАЩАТ´
А хората идват кьм Канада , ЗАЩОТО НЯМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА.
АЗ сьм сигурен 4е ако Германия и Канада имаха една и сьЩа тоЧкова система , то 70% ЩЯХА ДА ПРЕДПОЧИТАТ ГЕРМАНИЯ , ако не вярвате можем да пуснем една анкета вьв форума.
И накрая искам да кажа , ЧЕ искренно се радвам ЗА CANUCK , дето си е намерил своето ВКЬЩИ. От това по хубаво няма.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Всеки път който се върнеме с жена ми от някоя екскурзия почваме да гледаме в интернет за това какви са условията за живот там.
Много ни харесват тези места, но след седмица две страстите утихват и разбираме великото правило:
"Емиграцията е едно, а екскурзията друго".

Разбира се, че в началото е трудно, но пилците се броят на есен. Изчакайте поне 2-3 години!
Ако Ви домъчнее за БГ елате на купоните на дружеството, на кино, на църква, на мача който организираме всяка неделя.
Спомням си след дълга пауза без БГ мероприятия имаше купон на дружеството, там се видяхме с Ева и аз я помолих да ми намери билет за 45 дни да отида в БГ, че ми е домъчняло. Тя ми каза, че няма добри специали за над 30 дни и ми стана кофти защото ми се искаше да "побългарувам" повече дни.
Накрая на купона отидох при нея и и казах давай специала за 30 дни.
Просто вече доста неща са ми чужди и едва ли ще издържа 45 дни в полемики за политика, медицина, лошото положение в БГ и т.н.

След време се променяме и много неща са ни далечни, а най-вече започват да ни харесват различни неща и да се радваме на други.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено