Само за Емигранти !!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Искате ли отделяне на Кебек от Канада ?!?

ДА
22
35%
НЕ
41
65%
 
Общо гласове: 63
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

дреме ми на шмайзера дали ще се разцепват и отцепват ,важното за мен е Съни Бийч и Златни Пясъци да са ми на един шмайзер разстояние докато вие тука си чешите острилките и кукате с големите мотики на 6 месеца зима :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Твърдо Да !

Айсиктир !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

WoW,що така бе Братчед :o
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

optics написа:Твърдо Да !

Айсиктир !
още един Батарей загрижен за данъците си :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Трябвяше дя я разделиш анкетата на две! В едната поданкета да гласуват само живеещите в Квебек, а в другата всички, намиращи се в останалите провинции! :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Па аз да ти кажа под секрет, докато гласувах (до преди около 10 години) винаги съм гласувал за ПК (с изключение на един път когато гласувах за Стокуел Дей) ...
На референдума гласувах за ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Жени написа:Трябвяше дя я разделиш анкетата на две! В едната поданкета да гласуват само живеещите в Квебек, а в другата всички, намиращи се в останалите провинции! :wink:
Хе ми то е Ясно като пял ден ,кьде ще гласуват хрантуниците :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Сепаратизмът винаги е означавал икономически срив за държавата и яко лапане за някои политици и тяхните семейни фирми. Те за това така ви надъхват :twisted:
Помните ли какво стана със Словакия, като се отдели от Чехия? Основните центрове на администрация, отбрана, производство и подобни трябваше да се строят на ново. Увиснана със зверски дълг. Добре, че бачкат здраво, та инвестиции не липсват.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа:
poumpy написа:
не знам на кое се пулиш, но на линка, който си дал се вижда, че в кебешко сумата е най-малка на глава от населението
Ти си зле с матеатиката и с държавното устройство на Canada. :D Провинциите на Canada са 10, а не 6 колкото с в таблицата и 4 получават нула на глава от населението, което е определено по-малко от това, което получава QB. :beer:
Това не променя ФАКТА, че в дадената от теб таблица, в Кебек сумата е най-ниска. Няма никакъв смисъл да сравняваме получаващите с неполучаващите, защото така в богатите провинции сумата не е нула, а даже е и отрицателна. От друга страна от къде събира федералното правителство парите, които преразпределя - само от богатите 4 или от всичките 10+3 ?
По твоята логика, сега остава 4 богати провинции да отделят 6 по-бедни и шапка на тояга. Само дето Кебек е между основателките на Канада, а от "богатите" 4 само Онтарио е била там тогава ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

poumpy написа: Това не променя ФАКТА, че в дадената от теб таблица, в Кебек сумата е най-ниска. Няма никакъв смисъл да сравняваме получаващите с неполучаващите, защото така в богатите провинции сумата не е нула, а даже е и отрицателна. От друга страна от къде събира федералното правителство парите, които преразпределя - само от богатите 4 или от всичките 10+3 ?
По твоята логика, сега остава 4 богати провинции да отделят 6 по-бедни и шапка на тояга. Само дето Кебек е между основателките на Канада, а от "богатите" 4 само Онтарио е била там тогава ;)
Ми там е работата че не е отрицателна, а е нула. Щото таблицaта е за това какво получават., а 4-те получават нула и затова не са включени в таблицата.
Нема такава моя логика. Нема делене. Бедните да стават по-бедни, а богатите по-богати. Както при основаването на Canada.
:D :beer:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Е убо де ама ако се отдели Кебекот на ко ще мяза? Суверенна държава ли ще е или департамен отре мер на Франция или ко?
Требе и собствени кинти да се печатат или ша минем на юро?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бе кво ти дреме ???
Първо действаме, после мислиме :-)
Кой е ял, пак ше яде :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Rall написа:Е убо де ама ако се отдели Кебекот на ко ще мяза? Суверенна държава ли ще е или департамен отре мер на Франция или ко?
Требе и собствени кинти да се печатат или ша минем на юро?
Този въпрос вече го уточнихме в другата тема. Отделите ли се ставатае щат. #29 на Индия. Това определя и паричната единица - индийска рупия. Същевременно ще трибва да въведете и English като втори език и хинди като първи. Индийците не са като канадците да ви търпят. Ако искате паничка ориз - хинди или английски моля.
:D
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

:beer: :beer: Стана ми интересно щото скоро четох една фантастика.
Ла мезон руж - значи 2000 и незнам кояси година Китайците нападат УСА и Канада и ги помитат за 48 часа с некви мноо секретни технологии. Кебек обаче по тва време е в европеиския съюз а китаиците не искат да се карат с европа и го пощадяват :beer: :D
Та после американците тука организираха партизански лагери да се борят с нашествениците. Главната база на съпротивата беше в Троа Ривиер. :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

krimon написа:
optics написа:Твърдо Да !

Айсиктир !
още един Батарей загрижен за данъците си :lol:

Не съм загрижен за данъците.
Загрижен съм затова че франтетата са обърнали дискриминацията и в момента цяла Канада е дискриминирана да изкупува стари грехове към тях.

Навсякъде всичко на два езика, документи, пътни табели, ръководства за експлоатация на каквото и да било, само в Кебек - не. Те са над федералните закони. Табелите - само на френски. Думата Канада - мръсна дума. В училище като казват "парламентЪТ" нямат предвид парламетът на Канада в Отава.. О, неее. Нали казах, че думата Канада въобще трябва да се избягва.
ОК, който иска да оспорва. То ако беше само това, пак не е големо чудо.
Но да изискват на хиляди километри от френската провинция държавните служители да знаят френски, е те това вече е извращение с памука.

Тук се отваря златна възможност на по-умните форумци да запеят в единен строй - "еее, ми така е брато, като не знаеш френски, ние си знаем всякакви езици и си неаме проблеми никъде".

Нещата са стигнали такива размери, че у нас мислят че едва ли не Канада е разполовена през средата и има Френска Канада и Английска Канада. Разбира се не без активната роля на Кебекските емисари обикалящи България и охотно подпомагани от национална и други по-малки телевизии.

Въобще не казвам че Кебекарите са кофти хора, щото доят нашите данъци и прочие. Не е виновен който яде зелката. Аз и не вземам страна колко и каква зелка ядат. Не ме интересува това. Да си получат независимост, никой в тяхната страна да не ги мъчи на английски, да са щастливи че най-сетне не са "подтиснати". Нас пък да не ни мъчат на френски и всички да сме си приятели.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор