Търся съдействие за намиране на работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
danielle

Мнение от danielle »

balbi написа:
Нали знаеш, че безплатен обяд никъде няма?
Да, обяд може и да няма безплатен, но кyрcове по Английски се намират. :wink:
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

danielle написа:delisted_2, извинявай да те питам, след като изкара този 3 седмичен курс и евентуално инструкторите ти помогнаха да си напишеш резюмето и да направиш research, би ли ми казал/а намери ли си работа и каква е? full time? какво е заплащането?:)
Ами това беше доста отдавна, преди 7-8 години но мисля че и сега важи защото една позната наскоро го изкара и каза че няма много разлика от това което си спомням.

Колкото до заплатата - започнах на 14$, тогава това беше малко под средната заплата за Квебек. Но не това е най-важното. Научават се доста полезни неща които помагат по-късно да се намери по-хубава работа. Поне за мен беше така.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

ОК, хора - всичко това е много хубаво, но аз съм притеснен от времето, което, както знаем струва пари. Работа ми трябва от вчера!
Всички идеи, които ми давате аз оперативно проверявам...
danielle

Мнение от danielle »

здрасти, след като си зорлия, мисля че ще е добра идея да попиташ съпругата на аблоод за някаква възможност. Тя все пак работи в трудова агенция, нали?:wink:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

бибко,

след като си имал смелостта да пуснеш този постинг, ще намериш смелост и кураж да си намериш и нова работа.

другарите от монреал да не се побутват, ами някой поне с езика да помогне. предполагам че бибко след 5-годишен престой вече няма право на безплатен курс.
успех!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

E kak някой да помогне с езика? :shock:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

да бе 5 години да си във френско говоряща канада и да не знаеш бъкел френски това би трябвало да означава нещо.
аз съм ходил само един месец на френско училище ,но за 5 год.научих достатъчно за да не остана гладен,знам как да си поискам хляб ,п...а и вода. :D
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Друже CFS, и аз за 5 години понаучих много "френски", без да съм ходил на никакъв езиков курс. Но считам, че това не е достатъчно за прилична работа, където изискват този език. Пиша френски в кавички, поради някои мои виждания относно приликата и разликата на този език тук с онзи отвъд океана...Но това е друга тема :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Селски.
Кво стаа с оная обява която ти дадох, има ли далавера ???
:beer: :beer: :beer:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Пуснах CV, засега няма отзвук...
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

друже Бибко,да не се засегнеш от моето изказване ,не търси в него нищо лично,аз само за пореден път намеквам на незнаещите да не се успиват и да си мислят ,че тука к..а е в кавички. :lol:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

и аз предлагам на Бибко да не се засяга от нечии изказзвания :wink:

ееееее, ако бяхме всичките толкоз контактни.... :beer: :)

това за езика го оставете.познавам хора в онтарио, повече от 5 години които твърде слабо разбират инглиш, което не им пречи да си имат бизнес... а дали вКвебек ще научиш френски, това е съвсем друга тема :wink:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Приятели, аз не се засягам от ничии изказвания. Когато съм пускал постинга, съм бил наясно, че рискувам да бъде разпъван. Това са дреболии..
Но за мен мнението на всеки от вас е ценно, защото в обърканата ми в момента глава, може и да настъпи някакво просветление.
Добрата новина е, че не съм паднал духом и съм пълен с желание да се боря - за новата си работа, за къщата и просперитета на семейството ми!
Надявам се да продължите да ме подкрепяте и да ми давате своите съвети и предложения.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

bibco написа:Приятели, аз не се засягам от ничии изказвания. Когато съм пускал постинга, съм бил наясно, че рискувам да бъде разпъван. Това са дреболии..
Значи спокойно мога да ти кажа, че ако наистина искаше да си намериш работа, щеше да си го направил още миналата седмица.
Явно не си чак такъв зорлия :wink:
Работа в Монреал колкото искаш.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Е къде е тая работа в Мтл.,работа има с лопата да я ринеш за 5 кинта и голямата мотика ,обаче човека търси нещо прилично поне за 15 .Във вашата агенция имате ли такива предложения ,ако да и аз бих се възползвал с удоволствие ,отказваме се от 25те на час които търсех и съм склонен на 15 ,ама да е нещо дето по цял ден да си клатя краката,така и така няма какво да правя по цял ден,защо да не заработя някой лев.
Очаквам предложения доказващи твърдението ,че работа има колкото си искаш. :D
Публикувай отговор