Плащане на такси за Виена с дебитна карта Visa Electron???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Плащане на такси за Виена с дебитна карта Visa Electron???

Мнение от vankata_vd »

Здрасти на всички!
Възможно ли да заплатя таксата за DCS с Международна дебитна карта Visa Electron???
Видях,че на официалният сайт го има като вариант,има даже и формуляр http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html
Но на формуляра пише VISA кредитна,а моята е Visa Electron дебитна?!?
Някои плащал ли е с международна дебитна карта?

Благодаря за отговорите!
Успешен Ден!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Възможно е. Във формуляра пиши само VISA. Не би трябвало да има значение каква е картата, така както няма значение като плащаш по елетронен път.
Обаче не ти препоръчвам да го правиш, макар че има хора които са плащали така и не е имало проблем. В случай че тази информация попадне в не когото трябва могат да ти издърпат парите.
Най-добре е с сертифициран чек. Иди в ЦКБ, те ги правят - в случай че размислиш ;)
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Нямаш никакъв проблем да платиш с дебитната си VISA. По принцип картата ти е кредитна, това че не ти разрешават да имаш отрицателно салдо по сметката си е политика на банката в която ти е картата. И в Канада в началото може да ти поискат депозит по кредитната карта, защото никой не те знае кой си и нямаш кредитна история. След 1 година обикновено ти връщат депозита и картата ти става "истинска".

По принцип бързо се свиква с плащането по интернет, защото има много изгодни неща. Когато се пазарува от фирма по интернет има по-голям риск, но от правителствен сайт забрави някой да ти копне номера.
thebull написа:. В случай че тази информация попадне в не когото трябва могат да ти издърпат парите.
Най-добре е с сертифициран чек. Иди в ЦКБ, те ги правят - в случай че размислиш ;)
Свиквай с мисълта че повечето плащания, прехвърляния от сметка в сметка и други тук стават по интернет. И аз се шашках в началото но бързо се свиква.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Така е mouse, да платиш по интернет не е проблем. Нещата са доста сигурни стига да нямаш някоя гадна програмка на компютъра или някой да те "слуша" по мрежата, ма това което го казвам е малко преувеличено и ще ме обвинят че гледам много филми :D :D :D :D :D

Проблема поради който аз не бих си платил с карта таксата до Виена, е че се попълва едно формулярче с всички данни на картата. Забележи че не плащаш online и да ти се присвои ншкакъв референтен номер който да напишеш, а си прехвърляш картата на формуляр, така че те да изтеглят парите. Демек оторизираш ги да изтеглят еди колко си пари им даваш всичките си данни. Откъде знаеш че след като си свършат работата ще унищожат тези данни и те няма да попаднат не където трябва. Не казвам че във Виена са еди какви си и не си гледат работата, а само описвам от какво аз бих се притеснявал и защо не бих го направил.
Пак казвам до сега не е имало проблеми и това си е мое лично мнение. Аз също исках да платя така но не се реших поради това че си предоставям данните, а на тема карти съм много чувствителен (Варна и измамите с карти преди време). Това е.
to&ro
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 9:12 am

Мнение от to&ro »

Sat Oct 18 19:54:01 2008]:[FW] **Port Scan Detected** 79.132.12.106 -> 79.132.1.30
[Sat Oct 18 19:54:01 2008]:[FW] **Port Scan Detected** 79.132.12.106 -> 79.132.1.30
[Sat Oct 18 19:54:01 2008]:[FW] **Port Scan Detected** 79.132.12.106 -> 79.132.1.30
[Sat Oct 18 19:54:01 2008]:[FW] **Port Scan Detected** 79.132.12.106 -> 79.132.1.30
[Sat Oct 18 19:54:01 2008]:[FW] **Port Scan Detected** 79.132.12.106 -> 79.132.1.30

Това е малка част от лога на рутера ми. Ако постна всяко ИП което ме е сканирало за портове през последната седмица може и да ми стигнат 20 листа. Живея все още в Бг. Тук много се използват кракнати програми и виндоси. Правете си изводи сами, но аз съм леко притеснен от перспективата за интернет банкиране поне от Бг. Нека пишат мнение и спецовете, които живеят в Канада. Поне аз имам нужда от мнението на специалист, живеещ в Канада.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

абе хора! вземете се в ръце.

ето едно доказателство колко подвеждащ може да бъде форума, когато давате съвети без въобще да сте наясно:

vankata_vd, с Visa electron НЕ МОЖЕШ да платиш, там където ти искат само Visa. Разликата между двете е като разликата между Колумбия и Британска Колумбия.
:D :D :D

Извади си българска кредитна карта Visa ili Mastercard, може да ти е много нужна първите дни като пристигнеш

По въпроса дали е удачно да си даваш номера на кредитната карта - ако те е страх, по-добре не идвай в Канада.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

becks, не ги обвинявай хората, те не са виновни. Просто в такава среда живеят и така са научени. В България се оцелява по-добре именно като приемеш, че всички наоколо са разбойници и мошеници, които само гледат как де те прекарат, окрадат, изнасилят и т.н. Допускаш ли обратното, само проблеми си навличаш на главата. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

becks написа: Разликата между двете е като разликата между Колумбия и Британска Колумбия....
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Разликата е че в Колумбия не ти искат френски като кандидатстваш за държавна работа !
:evil: :evil: :evil:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

becks написа: По въпроса дали е удачно да си даваш номера на кредитната карта - ако те е страх, по-добре не идвай в Канада.
:)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

optics написа:
becks написа: Разликата между двете е като разликата между Колумбия и Британска Колумбия....
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Разликата е че в Колумбия не ти искат френски като кандидатстваш за държавна работа !
:evil: :evil: :evil:
че в Колумбия изобщо може ли да се кандидатства за държавна работа :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Апропо за Британска Колумбия/Квебек и "държавната работа": що за дискриминация! франкофоните като кандидастват за държавна работа, им искат английски :evil: :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

Благодаря на всички за мненията!
Стигнах до извода,че е най-удачно да платя със сертифициран банков чек.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

с Visa electron НЕ МОЖЕШ да платиш, там където ти искат само Visa
Странна работа, becks сигурен ли си. Щом пишат VISA не значи ли всички видове? :shock:
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Мнение от demococcus »

thebull, моят и на няколко други приятелчета опит сочи че ако някъде пише Виза и не пише Виза електрон, то плащането няма да може да стане с Виза електрон.
Дори ако пише изрично че се приема Виза електрон, то пак може да имаш проблеми - тези Визи електрон, издадени от Пощенска банка например.
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

Колеги,
проверих и с VISA Electron не става ,трябва си VISA!
Затова платих с чек от ОББ-то.................екстра работа !!!

Поздрави,ВАНКАТА
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Публикувай отговор