А по въпроса за кризата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Rigor
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 5:17 am

А по въпроса за кризата?

Мнение от Rigor »

Вчера се чухме по Скйп с приятели, които са в Монтреал от 6 години и те ми споделиха, че в момента положението там е ужасно- съкращават хора, намалят заплати и много от българите са тръгнали да се връщат. Е ли е вярно това?
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

там е ужасно- съкращават хора, намалят заплати и много от българите са тръгнали да се връщат.
Такава апокалиптична картина си изрисувал с толкова малко думи, че не може да спомена че ми прилича все едно гледам цитат от в. 24 часа. Аз ще разбера след три месеца дали е вярно това. Имам приятел и аз там, но не говори такива неща.
Има една статия във в. Капитал която се отнасяше за ситуацията сред българската общност в Чикаго. http://www.capital.bg/show.php?storyid=562839

Прочети внимателно. После пак ще говорим.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Пълни глупости! Цената на бензина пада (вчера напълних на $1.03), заплатите си се движат плавно надоре (минимум 2% годишно, колкото инфлацията) и всичко си е ОК
Има разни непрокопсаници, които винаги ги хваща криза, дискриминират ги, попадат на кофти шефове и т. н. Пази дистанция от такива хора!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

ablood ;) Човека се притеснява. Обяснете му.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

btw ablood прочети статията ако имаш време. Иначе това което казваш го чувам и аз подобно. Инфото си е инфо, но трябва добре да се филтрира и в края на краищата човек вярва в каквото си поиска. Най-важното е да нема стархливи копелета и да сме здрави. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Rigor
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 5:17 am

Мнение от Rigor »

По въпроса със страхливите копелета... Ще задам по-конкретно въпроса заслужава ли си да загуби човек работа в България със заплата ~2500 лв. А пък бензина ако се заинтересуваш пада и в България- то е логично. Да не е като отидем там да се чудим кво да правим!
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Моето мнение е, че за повечето кандидати за емиграция недостатъчната заплатата не е водещият мотив, за да се махнат от БГ. Ако при теб е единственият мотив, ти си решаваш какво да правиш.
Последно промяна от zenman на Чет Окт 16, 2008 10:09 am, променено общо 1 път.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Ако говорим само за "пари"/при заплатата която имаш/-НЕ -не си струва!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Al_Wonder
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 9:22 am
Местоположение: Монтреал
Обратна връзка:

Мнение от Al_Wonder »

Ако парите са мотива ти за заминаване, тогава по - добре си остани в България.
Аз все още съм само кандидат имигрант, и не знам какво е там - в Канада, но знам че никой не ме чака с отворена шефска позиция и хиляди долари заплата. Ако смяташ, че там те чакат планини от пари мисля, че си се объркал жестоко.
Заминаването ти трябва да е подковано и обоснавано с други мотиви, в противен случай ще се прибереш на 2рия месец. По-добре си отговори на въпроса какво търсиш и какво очакваш да получиш, в случай че единствения ти отговор са пари, стой си тук.

Поздрави и Успех.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Ако парите са мотива ти за заминаване, тогава по - добре си остани в България.
Взе ми думите от клавиатурата :D :D :D :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Rigor по въпроса за заплатата, вземах повече от тази която споменаваш и то в долари. Е в момента съм безработен.
Има смисъл да знаеш.

Поздрави
Rigor
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 5:17 am

Мнение от Rigor »

Слушайте сега, не искам компплексарси размисли по темата. То е ясно, че парите не са движещия мотив, иначе щях да се насоча към някоя друга държава, т.е. който го твърди е меко казано тъп! Ясно е, че който очаква да стне ДИРЕКТОР е още по ТЪП! Въпроса е по скоро дали там е благоприятно в момента за акостиране, щот където и да си без пари си никой. Извинявам се ако моя въпрос ви е прозвучал ТЪПО!!!
Rigor
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 5:17 am

Мнение от Rigor »

Т.е. по друг начин казано, някои от тези които познавам в Канада са отишли единствено заради това, че не са вземали достатъчно (по мои наблюдения 80% са заради това- некадърността, която води до комплексарство). Та искам правилно да ме разберете, най-вероятно ще отида с мако стинки. Дали ще успея да се захапя???
Rigor
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 5:17 am

Мнение от Rigor »

Хайде, некам бъдем и реалисти :D
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: А по въпроса за кризата?

Мнение от mouse »

Rigor написа:Вчера се чухме по Скйп с приятели, които са в Монтреал от 6 години и те ми споделиха, че в момента положението там е ужасно- съкращават хора, намалят заплати и много от българите са тръгнали да се връщат. Е ли е вярно това?
За многото българи които се връщат е вярно, но на фона на тези които пристигат не са голяма част, а и много се местят към Онтарио и Алберта от Квебек, поне за сега.

Много е важно в коя сфера искаш да работиш и колко си късметлия. А добре платена и сигурна работа според мен никъде няма. Днес я има утре може и да я няма :lol: Важното е да си щастлив.
Сиренето е безплатно само в капана.
Публикувай отговор