Списък с неща за багажа

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

......взе ми ъкъла :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Звучи нелепо, но след множество експерименти установих първо с изненада, после със сигурност, че розовата доларамска пяна бръсне доста по-добре от всички Walmart-ски Gillet пяни. Разбира се, не могат да се сравняват с гела за бръснене на Gillet, но него го изпръсквам за отрицателно време и ми се връзва 20-пъти по-скъпо.
Това говори доста лошо за Walmart, или бъркам?
danielle

Re: Списък с неща за багажа

Мнение от danielle »

aligator написа: 12/Щипки за пране :shock:
13/Въженце за простор :shock:
14/Прах за пране(малка опаковка) :shock:
15/Сапун за пране :shock:
16/Веро(малка опаковка) :shock:
22/Омекотител за пране(малка опаковка) :shock:
aligator, :lol: абе кви са тия щипки и телове. Тва да не ти е БГ-то. Започвай да свикваш, че тук прането не се простира по терасите. За целта cи купете един сушилник и ... дамой, my friend или cлед пране използвайте сушилня.
Относно #14,15,16, 22... от списъка ти... Ей, стига бе..не се намираме в третия свят. И тук има веро, прах , сапун и омекотител, на приемливи цени.:wink: Лекарства и билки си вземете, пък за прането не берете грижа.:idea:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

army написа: ОПА?- "Оптикс" - Говорим за "паста за бръснене".......нали?
Оффф, аз говорех за пяна за бръснене бе.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Много от нещата от списъка са наистина излишни, но всеки си решава за себе си какво точно му е необходимо! :wink:

Моят съвет е за хората с мигрена да си донесат лекарствата, които наистина им помагат, защото от тукашните на мен лично нищо не ми помага!

На вас може и да ви помагат, но докато разберете, кое точно е вашето лекарство, може и да мине доста време. А да не говорим, че наистина помагащите лекарства се продават само с рецепта от лекар, който вие ще имате след третия месец! :wink:
Аватар
NetiK
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 2:10 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от NetiK »

Преди се чудех кое по-напред ще сложа в куфарите :D сега се чудя какво да слагам :roll: :D , документите, пари, малко лекарства, някой друг справочник, мед.книги (имам си ги), дрехите които носим, малко тоалетни принадлежности... :roll: :roll: ракийка :wink: :roll: :roll: ами другоо...ще видим.
Давайте съвет(тези, които са минали по пътя вече), идеята на темата е чудесна, всеки чете и прави списък за себе си :) :thumbsup:
08.07.08 - Док. Б-щ
06.08.08 - Баркодове
20.08.08 - МФ
02.09.08 - Направени
15.10.08 - Покана за визи
06.11.08 - Визи
Общо процедура: 10 м. и 10 дни

Повярвай и ще стане!
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Списък с неща за багажа

Мнение от aligator »

danielle написа: aligator, :lol: абе кви са тия щипки и телове. Тва да не ти е БГ-то. Започвай да свикваш, че тук прането не се простира по терасите. За целта cи купете един сушилник и ... дамой, my friend или cлед пране използвайте сушилня.
Относно #14,15,16, 22... от списъка ти... Ей, стига бе..не се намираме в третия свят. И тук има веро, прах , сапун и омекотител, на приемливи цени.:wink: Лекарства и билки си вземете, пък за прането не берете грижа.:idea:
Разбира се,че в Канада всичко има.И даже е по-евтино отколкото в България.Само че има хора примерно,дето нямат познати в Канада,нямат кола,не знаят кои автобуси и метра до къде ходят,няма да има кой да ги закара още същия ден до магазина и да им посочва кое къде е и как се казва и дали да го купуват,щото е някое менте и може да им навреди,вместо да им свърши работа,или пък са уморени от пътуването и не им се обикаля из огромния град още първия ден.

Та има хора,дето ще искат да си изперат някоя смръдлива дрешка от пътуването и да си я простнат някъде,докато си купят сушилня или научат къде има обществена такава.Или пък да пият едно кафе със захар преди да тръгнат по широкия канадски свят,след 12-13 часовото пътуване и неадаптирани към часовата разлика.

Ясно,че на установените вече там това им изглежда смешно,но за нас-незапознати с условията си е шок и знаем,че ще мине известно време докато си набавим всичко ,което ни е необходимо,а пък през това време трябва да живеем някакси и ще ни трябват неща от първа необходимост.

Мога ли да не си изпера смрадливите чорапи,тениска и дънки след пътуването.Ам те ще осмърдят блока.Една кутийка прах за пране от 300-400 грама за 3-членно семейство би ми дошла добре за първите 1-2 дена.
А иначе знаем,че в Канада има всичко.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Мнение от hoyden »

Хахахахаха, много се смях :D :D :D
Браво, Алигаторе, хубава тема си пуснал!
Поне вече в общи линии ми просветна какво НЕ трябва да нося в Канадско :lol:
И в същия дух ми дойде идеята - откъде аджаба да намеря големи куфари, в които да събера всичко необходимо, и в същото време да не тежат много. И се сетих :idea: !!! На Илиенци продават едни гигантски карирани чанти. Има избор на десена дори - сини и червени. Пък и не струват кой знае колко - мисля, че под 5 лв бяха. Ако се спазариш с мангала, който ти ги продава, може дори да вземеш 5 бр. за 10лв.

Ако имате други идеи, споделяйте!

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
danielle

Мнение от danielle »

aligator,
Не слушай старило, ами - патило. Кат ти казвам, че прането не е първата ти тревога значи не е... Не му се претрисай. :lol: ; някой път и 300-400 грама са важни на митницата...ша знaеш. Имай готовност да вадиш праха за пране...че ракийката е по-важна в такива ситуации :beer:
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

33/ Кръстата отверка
34/ Права отвeрка
35/ Клещи
36/ Ножица
37/ Изолир-Банд
Защо тези неща са много полезни и трябва винаги да са с нас:

Когато ви се разхлаби болчето на пъпа е сигурен знак че гъзо ви може да падне. Ето къде идват на помощ кръстатите или правите отверки. На кръстата се вика philips, а на другата screw driver. Защо два вида: защото различни хора - различни болчета. Клещите служат когато болчето вече много се е разхлабило да го придърпате и завиете както трябва. Ножицата е за красота - вие къде сте виждали ножица без отверки в Канада, а? Изолир-Банда е полезен когато въпросното болче се развие той да го замести.

Моля не се обиждайте - всеки с проблемите си. Благодаря за разбирането :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

hoyden написа:Хахахахаха, много се смях :D :D :D
Браво, Алигаторе, хубава тема си пуснал!
Поне вече в общи линии ми просветна какво НЕ трябва да нося в Канадско :lol:
И в същия дух ми дойде идеята - откъде аджаба да намеря големи куфари, в които да събера всичко необходимо, и в същото време да не тежат много. И се сетих :idea: !!! На Илиенци продават едни гигантски карирани чанти. Има избор на десена дори - сини и червени. Пък и не струват кой знае колко - мисля, че под 5 лв бяха. Ако се спазариш с мангала, който ти ги продава, може дори да вземеш 5 бр. за 10лв.

Ако имате други идеи, споделяйте!
Радвам се,че съм ти бил от полза.Да знам за тези чанти.Те идват при вас от нашия Димитровградски Пазар.При нас са по 2 лева бройката.

Ама ако държиш на тях е добре да им подсилиш дъното,като олепиш дъното им с широколентово тиксо.Така,ако ти се наложи някъде можеш и да сурнеш чантите по пода,без опастност да ти се скъса дъното.Така съм виждал да правят хората на пазара,а те знаят от опит.Иначе ние си взехме от тези сакове с колелца и дръжка,която се прибира и се скрива с цип.Взехме ги за по 20 лева единия.Тежат по 2,5 килограма,но са удобни за пътуването.

Иначе тия чанти на каретата стават - за еднократна употреба.Ама то за повече не ти и трябват.Леки са,здрави са и после не им мислиш место в квартирата.Хвърляш ги и готово.Само дето искат мъкнене-нямат колелца.Ама ти си решаваш.

Дано да съм ти помогнал.
Последно промяна от aligator на Пет Окт 10, 2008 1:30 pm, променено общо 2 пъти.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
danielle

Мнение от danielle »

Ако Ви трябва някаква специализирана или професионална литература...вземете я... за сметка на нещо, което можете да си купите веднага, след пристигането. Аз вече съжалявам, че домъкнах чинийки...чашки...и прочие, вместо това. Ако живот и здраве си отида до БГ, ще си я взема. Дори и да ми коства цял куфар. :wink:
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

hoyden написа:На Илиенци продават едни гигантски карирани чанти. Има избор на десена дори - сини и червени. Пък и не струват кой знае колко - мисля, че под 5 лв бяха. Ако се спазариш с мангала, който ти ги продава, може дори да вземеш 5 бр. за 10лв.

!
Това с чантите от Илиенци може да звучи смешно но си е много добра идея. Не тежат и не се губят килограми и без това сега вече са 23 кг на човек. Ние преди години си донесохме багажа в едни големи сакове по 10 лева от Илиенци, само ги опаковахме във фолио на аерогарата. Ако бяха куфари с тези тесни гардероби не знам къде щях да ги завирам :lol:

1. Речници малък формат - френски английски - Габеров или нещо подобно, като сте на улицата, на училище или на работа, няма компютър под ръка. Желателно е да има за всеки от семейството за да не се карате :lol:

2. Надуваеми дюшеци - малко тежат но е по-добре от спането директно на пода. (може и олекотен вариант - плажни :lol:, ще издържат за първите десетина дена )

3. Любимите играчки на децата - така се чувстват по спокойни - колкото повече толкова по-добре.

4. Снимки
Сиренето е безплатно само в капана.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Това за речниците е вярно!
...............
Виж :тамян, свещи и кандило -няма смисъл!?
-щото ритуала по погребването на "българската мечта" може да си го извършите предната /безсънна/нощ-преди заминаването :wink: :D
Ако се притеснявате от полета- поръчвайте си уиски!
- е няма да го съкрати, но пък няма да ви пука! :D :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

отверките (пише се отвертка, ама звучи изчанчено), клещите и всякакви други могат да се намерят в доларамите за по 1$. А тежат много. Със сигурност ще ви потрябват чак след като сте посетили въпросната доларама.
Химикали, моливи, тиксо, тетрадки, лепило, и прочее канцеларски материали, са също доста по-евтини пак във въпросната доларама. Там има и закачалки за дрехите.
Будилници и всякакви домашни часовници, също.

Има една верига магазини тук Фармапри (Pharmaprix). От тях може да си напазарувате сапуни, пяни за бръснене, стикове, парфюми, кондоми, тоал. хартия, хартиени кърпички и тн. всичко подобно. Мисля няма да е чак такова пресилване да се посети тоя магазин на 1я ден, или 2я. Има такъв (или няколко) във всеки квартал.

Аблода за дрехите е прав, тука якетата са други, но виж за хубави (летни) дамски и мъжки обувки може да се огледате в бг. Колани също. Изобщо всичко, дето е направено от кожа - кожени якета, обувки, колани, тука е малко (даже доста) по-скъпо. Златото също ...
:lol:

Към лекарствата може да прибавим
Оксикорт - спрей за рани (тука няма такова)
а също и Виру-мерц - мазило за херпес (също няма такова).
Фервекс (незнам беше ли в листа)

Бакпулвер наистина е далавера да се вземе, ако е свестен
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор