Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Linko написа:Харесва ми как да не ми харесва. Дори е малко да се каже, че го харесвам, направо си го обичам, обожовам го даже.

До момента в който се преместя на ново място. Тогава ще го презирам и всички онези, които продължават да живеят в него.
А като стана горд собственик на къща (кондо) направо ще го намразя и всичко което ми напомня дори и малко за него.

Познах ли? ;)
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Мдааа... Това лято чувствата са по-малко топли. Миналата година имаше вълни от гняв, при споменаването на дума срещу CDN и NDG.
Явно тази година или нещата са се влошили още повече, или по-малко българи ги избират са първоначална дестинация.
mborodin написа:Както е казàл народа: "Пази боже сляпо да прогледа!" :wink:
Ден след пристигането ми осъзнах къде са ме набутали моите близки. Затова крещя на всички новопристигащи: "В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НА НЯКОЙ ДА ВИ ИЗБИРА КВАРТИРА, ПРЕДИ ИДВАНЕТО ВИ! Елате, огледайте и си изберете според вашите изисквания и степенн на търпимост!"
Знам, че в някой случай е трудно. Съжалявам, но лесното понякога се оказва кафяво и миришешто.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ablood, твоите близки вързан ли те закараха в тоя имигрантски квартал или все пак си дал съгласие?
И защо мислиш, че всички които живеят в подобен квартал го правят по неволя? Защото не им достигат средства за да се преместят в по-скъп, тузарски, снобски или какъвто и да е район от подобен род. Или пък смяташ, че всички са загубеняци?

Ти си се махнал от там и това те прави много горд и щастлив, добре. Ама що ми се струва, че нещо те гризе отвътре и не можеш да се отдадеш напълно на щастието си? Вместо да общуваш със своите богати и преуспели съседи, с тях да обменяш мнения за коли, за ремонти на къщата и т.н. ти търсиш тези от които си избягал. Че и карта с местоживеенето на всеки един започна да правиш.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Никой не ме е завел вързан, доверих се и направих грешка! Опитвам се да предпазя някой от повтарянето и.
Не разбирам какво общо има смяната на вкартала със недостига на средства? Да не би CDN/NDG да са евтини? Напротив! Скъпи квартали, скъпо паркиране...
Всеки го тегли леко назад, но едно е да обменяш приказки с емигранти, друго е да живееш сред такива, нали?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

ablood, Канада е емигрантска държава и това е заложено в конституцията й. Няма такова нещо като "емигрантски" квартали, има по-хубави и по-лоши квартали според твоя вкус, както и има по-богати и по-бедни квартали като цяло, има райони с повече престъпност. Въобще цялото ти определение за емигрантски квартал е абсурдно, защото и ти си такъв и по твойта логика, премествайки се в "не емигрански" квартал той става емигрантски и съседите ти би трябвало да почнат да си говорят: "тоя мрръсен емигрант пък сега откъде се взе?" :lol:
А относно новопристигналите, не познавам много хора, които могат да си позволят от летището да отидат да живеят в някой от по-скъпите и спокойни квартали, тъй като това обикновено означава повече раходи, по-голямо разстояние до центъра на съответния град или не се дава нищо под наем там и т.н., пък и в крайна сметка всички се местим след година-две, за толкова всичко се преживява, не е биг дийл, просто трябва да се избягват най-лошите райони с престъпност, които всеки град има, другото си е част от процеса на емиграцията.
Бе въобще много тъпа тема, която не само не помага на никой, напротив - току виж хорта почнат стресирано да питат за "емигрантски" квартали, за да ги избягват, а такова животно няма. :wink:
Let it go...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ivet написа:Въобще цялото ти определение за емигрантски квартал е абсурдно
Дай ти такова!
Вярно е, че в северна Америка има много емигранти, но в някой квартали са мизерно малцинство.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ablood написа:...едно е да обменяш приказки с емигранти, друго е да живееш сред такива, нали?
Би ли пояснил? Ако искаш да се изтръгнеш от определена среда, то би трябвало да преустановиш всякакви контакти с нея.
Какво те прави по-различен от имигрантската общност, след като търсиш контакти с нея и продължаваш да общуваш с тези хора. Това, че си купил къща на 18-то авеню в Лавал достатъчно ли е?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Linko написа:
ablood написа:...едно е да обменяш приказки с емигранти, друго е да живееш сред такива, нали?
Би ли пояснил? Ако искаш да се изтръгнеш от определена среда, то би трябвало да преустановиш всякакви контакти с нея.
Какво те прави по-различен от имигрантската общност, след като търсиш контакти с нея и продължаваш да общуваш с тези хора. Това, че си купил къща на 18-то авеню в Лавал достатъчно ли е?
Защо пък "всякакъв контакт"? Откъде на къде? 90% от емигрантите дори и до БГ си ходят. К'во пречи да обменим по някоя приказка с българин? Не е като да жевееш сред такива!
Трябва да ти напомням правилата на форума ли? Защото това си е доста грубо нарушаване, нали?

Точка 2 от правилата на форума: Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ablood написа:
Linko написа:
ablood написа:...едно е да обменяш приказки с емигранти, друго е да живееш сред такива, нали?
Би ли пояснил? Ако искаш да се изтръгнеш от определена среда, то би трябвало да преустановиш всякакви контакти с нея.
Какво те прави по-различен от имигрантската общност, след като търсиш контакти с нея и продължаваш да общуваш с тези хора. Това, че си купил къща на 18-то авеню в Лавал достатъчно ли е?
Трябва да ти напомням правилата на форума ли? Защото това си е доста грубо нарушаване, нали?

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Преди известно време ти сам си беше дал точния адрес,продължителността на ипотеката ти(всички разбрахме,че е само за 5 години,но можеш дори да плащаш и по-големи вноски),работиш по 4 часа,но ти плащат като за 40,жена ти има две висше-та и т. н.Всички дружно ахнахме пред този интелект,адаптивност и просперитет.Явно тихо сме ахнали,защото продължаваш с опитите да ни впечатлиш.Всичко е ОК,ама можеш да впечатлош само някой,който все още живее в България и работи за 200 лева,но и това не е сигурно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Така ли? И къде точно във форума 18-то авеню Лавал е свързвано с Аблъд? Досега естествено.
И едва ли съм писал, че рабптя 4 часа седмично, защото е доста тъти повече. Както и ипотеката ми не е за 5 години. Консултирай се преди да пишеш глупости!
Последно промяна от ablood на Нед Окт 05, 2008 11:30 am, променено общо 1 път.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

ablood написа:
Ivet написа:Въобще цялото ти определение за емигрантски квартал е абсурдно
Дай ти такова!
Веднага ти давам:
НЕ СЪЩЕСТВУВА ТАКОВА НЕЩО КАТО "ЕМИГРАНТСКИ КВАРТАЛ"
поради простата причина, че цялата държава е емигрантска, тоест във ВСИЧКИ квартали, без изключение има емигранти. :lol:

ablood написа:Така ли? И къде точно във форума 18-то авеню Лавал е свързвано с Аблъд? Досега естествено.
И едва ли съм писал, че рабптя 4 часа седмично, защото е доста тъти повече. Както и ипотеката ми не е за 5 години. Консултирай се преди да пишеш глупости!
Само ЕГН-то не си си дал :rotfl:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... %EB#345173
ablood написа:Бягаща пътечка CADENCE 927
Почти неизползвана. Стои в ъгъла от сума време (чудесна закачалка).
Цена $400 (може и с транспорт, ако не сте далеч). Платена $799+такс
Възможности:

- Adjustable Speed
- Pulse Counter
- Time Counter
- Calory Counter
- Distance Counter
- Speed Counter
- Heart Rate Training Zones Diagram
- Emergency Stopper

Микровълнова GOLDSTAR GMS-1120TB на 2 години. Няма даже и драскотина. Перфектна. Цена - $40

Адрес: 1045 18E Avenue, Laval, H7R4P5
или
2350 Thiemens boul Montreal H4R2L7 (или Place Vertu, което е до него)

514-823-4582 Emil
Последно промяна от Ivet на Нед Окт 05, 2008 11:34 am, променено общо 1 път.
Let it go...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ablood написа:Така ли? И къде точно във форума 18-то авеню Лавал е свързвано с Аблъд? Досега естествено.
И едва ли съм писал, че рабптя 4 часа седмично, защото е доста тъти повече. Както и ипотеката ми не е за 5 години. Консултирай се преди да пишеш глупости!
Бягаща пътечка CADENCE 927
Почти неизползвана. Стои в ъгъла от сума време (чудесна закачалка).
Цена $400 (може и с транспорт, ако не сте далеч). Платена $799+такс
Възможности:

- Adjustable Speed
- Pulse Counter
- Time Counter
- Calory Counter
- Distance Counter
- Speed Counter
- Heart Rate Training Zones Diagram
- Emergency Stopper

Микровълнова GOLDSTAR GMS-1120TB на 2 години. Няма даже и драскотина. Перфектна. Цена - $40

Адрес: 1045 18E Avenue, Laval, H7R4P5
или
2350 Thiemens boul Montreal H4R2L7 (или Place Vertu, което е до него)

514-823-4582 Emil

Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Мен много ми кефи Лавал.

Малко е далеч е от Монреал (и рядко ходя там), но какво пък, и там живеят хора, ... и то бели !!!

.. бъзик, бе ! :lol:

хора разни, вкусове разни, казало кучето и ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ха, обявите, наистина :D
Печелите, и получавате моите извинения. Искрени!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Страшна тема, явно автора и може да проследи произхода си директно до Жак Картие.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено