Работа за ИТ специалист

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
vincent
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 9:32 am

Работа за ИТ специалист

Мнение от vincent »

Привет на всички,
Изпаднал съм в голяма чуденка и търся информация по форума, но засега безуспешно.
Трябва да реша къде в Канада да отида със семейството си и изборът ми се свежда до Монреал, Ванкувър и Торонто ( мобе би и Отава ).
От 7 години съм системен администратор, вече с доста опит, стаж в големи фирми ( вярно повечето български ), с известен опит и в програмирането, но не професионално.с доста добър английски, но не перфектен и със скромен на този етап френски.
Търся мнение от хора в IT бранша към кой град да се насоча. Къде има добра реализация за тази професия? Ако отидем в Монреал, доколко е възможно да намеря работа в началото с по-скромен френски, отколкото английски, но в IT областта?
Моля за конкретни и обосновани препоръки и благодаря предварително!

Да уточня: жена ми е с дълъг опит в областта на микроелектрониката, тестови системи. Има ли в Канада такива фирми или всичко е преместено в Китай вече?
Последно промяна от vincent на Вто Сеп 09, 2008 12:24 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

НАВСЯКАДЕ можеш да си намериш работа в тая насока, дори и в някое село да отидеш.
Та изтрий чуденката и това като проблем го забрави.
А препоръки не знам какви да ти дам, обосновавам се на факта че дори и на мене, 47-годишната гюдерия без стаж (само със завършено образование) ми предложиха работа в наше село ...

Чао и успехи.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Аз съм с подобна чоденка и в близък бранш, но бих прегледал в сайтовете за работа. Навремето добри хора от този форум дадоха: http://www.workopolis.com/work.aspx?act ... theme=work
Тук гледай къде какво и колко има.
Успех!

Най ме кефи Маргинал. Радвам се, че си се съвзел след катастрофата, драги.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Кво да се прави семеен, англичаните са го казали: "Ако не те убие може само да те направи по-як". Мене не ме уби :-)
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Само гледай да не те е направила прекалено як, че един познат казваше: "Як като бик и почти толкова умен" :dent:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Гледаш къде какви обяви има, заплататите са еднакви из цяла Канада
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

semeen написа:Само гледай да не те е направила прекалено як, че един познат казваше: "Як като бик и почти толкова умен" :dent:
Е, за ума не претендирам, феминистите са по-умни :-)
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Работа за ИТ специалист

Мнение от Kiwi »

vincent написа:Привет на всички,
Изпаднал съм в голяма чуденка и търся информация по форума, но засега безуспешно.
Трябва да реша къде в Канада да отида със семейството си и изборът ми се свежда до Монреал, Ванкувър и Торонто ( мобе би и Отава ).
От 7 години съм системен администратор, вече с доста опит, стаж в големи фирми ( вярно повечето български ), с известен опит и в програмирането, но не професионално.с доста добър английски, но не перфектен и със скромен на този етап френски.
Търся мнение от хора в IT бранша към кой град да се насоча. Къде има добра реализация за тази професия? Ако отидем в Монреал, доколко е възможно да намеря работа в началото с по-скромен френски, отколкото английски, но в IT областта?
Моля за конкретни и обосновани препоръки и благодаря предварително!

Да уточня: жена ми е с дълъг опит в областта на микроелектрониката, тестови системи. Има ли в Канада такива фирми или всичко е преместено в Китай вече?
Привер Винсънт. По мои наблюдения има най-много ИТ работа в Торонто, после Монтреал. Има доста шортидж навсякъде и във Ванкувър и Калгари. Торонто има най-много възможности. Но и съответно най-голяма конкуренция. Заплатите са почти еднакви с изключение на източните провинции и Монтреал, където са 20% по-ниски (с риск Квебеката да ме шамардосат).

Просто реши къде искаш да живееш. Ако си добър в това което правиш няма да имаш проблеми с намирането на работа където и да е. Лек път и добре дошъл в Канада.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Забрави чуденката, щом си с англииски отивай в Торонто.
Работа има навсякаде.
Ако обаче не ти се нрави студеното канадско време, хвани за Ванкувър.
Там е топло.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Работа за ИТ специалист

Мнение от Lub0 »

Kiwi написа:Заплатите са почти еднакви с изключение на източните провинции и Монтреал, където са 20% по-ниски.
Това твърдение не е вярно, вярно е обаче, че цените на недвижимите имоти са в пъти по-високи в Торонто, Ванкувър и Калгари в сравнение с Монтреал...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Работа за ИТ специалист

Мнение от Kiwi »

Lub0 написа:
Kiwi написа:Заплатите са почти еднакви с изключение на източните провинции и Монтреал, където са 20% по-ниски.
Това твърдение не е вярно, вярно е обаче, че цените на недвижимите имоти са в пъти по-високи в Торонто, Ванкувър и Калгари в сравнение с Монтреал...
Явно има причина имотите да са по-скъпи. и то в пъти.
Marginal39

Re: Работа за ИТ специалист

Мнение от Marginal39 »

Kiwi написа:Явно има причина имотите да са по-скъпи. и то в пъти.
Причината е че вие сте по тарикати от нас :D :D :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Добре де Наско , Ванкувър - красиво , спор няма , да погледнем нещата конкретно .Приемаме , че заплатите в даден сектор са 20% по-ниски в Мтл и имотите в пъти по-евтини. Е кое е по добре заплата в Мтл 80к и къща за 300к или заплата в западна провинция 100к и аналогична къща 900к или 1 200 000 :roll: ?
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Странджата написа:Добре де Наско , Ванкувър - красиво , спор няма , да погледнем нещата конкретно .Приемаме , че заплатите в даден сектор са 20% по-ниски в Мтл и имотите в пъти по-евтини. Е кое е по добре заплата в Мтл 80к и къща за 300к или заплата в западна провинция 100к и аналогична къща 900к или 1 200 000 :roll: ?
За всеки истината е различна. Моите причини са Монтреал не ми хресва поради причина А, Б, В и т.н. И вместо да мрънкам цял живот хванах багажа си и се преместих. Те парите не са всичко знаеш. Аз и в БГ щях да живея като цар, но причините да се махна от БГ са точно толкова близки поради които се преместих и от Квебек. Със здраве.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kiwi написа:Аз и в БГ щях да живея като цар, но причините да се махна от БГ са точно толкова близки поради които се преместих и от Квебек. Със здраве.
Що не ни светнеш кои са те?
Публикувай отговор