Моля за съвет относно кой да е водещият кандидат

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Моля за съвет относно кой да е водещият кандидат

Мнение от elk »

Привет съфорумци,
При нас нещата са на кантар. Пояснявам, от една страна, мъжът ми е с по-добро образование- магистър икономист + електротехникум и с 8 г солиден стаж, но езиците нещо не му се отдават, а аз- с бакалавър туризъм и езикова- немски, но с точките за стаж и образование хич ме няма (имам добър стаж, който е в друга сфера). Губим точки от език в случай, че той е водещ, а ако аз- от образование и стаж. Ако все пак заявя по-високо ниво на език за себе си, а той е водещ? Кого ще разпъват на кръст на интервюто?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: Моля за съвет относно кой да е водещият кандидат

Мнение от mouse »

elk написа:Привет съфорумци,
При нас нещата са на кантар. Пояснявам, от една страна, мъжът ми е с по-добро образование- магистър икономист + електротехникум и с 8 г солиден стаж, но езиците нещо не му се отдават, а аз- с бакалавър туризъм и езикова- немски, но с точките за стаж и образование хич ме няма (имам добър стаж, който е в друга сфера). Губим точки от език в случай, че той е водещ, а ако аз- от образование и стаж. Ако все пак заявя по-високо ниво на език за себе си, а той е водещ? Кого ще разпъват на кръст на интервюто?
Има случаи когато след като се подадат документите, обработващите ги преценяват че втория кандидат събира точките и ги разменят.
Така че ако съпругът ти има стажа и образованието и само френският не му е на ниво е по-добре да е той водещия. На интервюто ще говорите и двамата най-вероятно. Ако се каните да идвате в Квебек без френски ще ви е трудно.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

мдаа ама доколкото си спомням на последната сесия имаше и случай когато двойката разбра за тая рокада на самото интервю - неприятно нали ?

иначе по отношение на това кои да е водещ
най-добро становище ще даде онлайн теста

направете го и при двата варианта и пробвайте няколко пъти с различни нива на езиците
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Лоша работа, чувствам се така объркана :? . Все пак си мисля, че с неговото образование и стаж точките са ни по-сигурни. А да не говорим, че двамата ходим заедно на частен учител. Дано на интервюто обърнат еднакво внимание и на двама ни, след като заявим еднакво владеене на френски.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

няма какво да се чудиш и маеш :)
всичко е точкова система и зависи кои от двама ви събира повече точки, а това не винаги е пропорционално на логиката ;)
така че си сметнете точките по таблицата

прочети тук
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=80 за онлайн теста

после тук http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=110 и тук http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=111 за да разбереш критериите за селекция и точкуването на отделните фактори

ако има нещо питай

чао и успех
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Значи само ако стажът ми е в категория "D" не се зачита и не носи точки (в останалите случаи получавам съответните точки за стаж), но ако стажът е НЕ по специалността и не попада в категория "D", то тогава носи ли ми точки все пак?
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

веднъж получаваш точки за стаж независимо дали попада в търсените специалности
и вече втори път получаваш точки за търсена специалност АКО специалноста ти е от търсените
т.е. ако твоята специалност е от кат.Д ще получиш точки за стаж но не и за търсена специалност
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Публикувай отговор