Колко се чака от първите документи до интервюто?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Колко се чака от първите документи до интервюто?

Мнение от Betty L. »

Колко време минава от първите документи до Виена до интервюто? Като гледам на повечето хора данните - около 6 месеца. Но има и такива, при които минават 2. Питам защото ако сега септември-октомври пратя документите има някакъв шанс интервюто да бъде декември. Това е нещо, което искам да избегна. Интервюто ни трябва да бъде по-нататък - юни-юли да речем. Съответно ако пък пусна документите ноември-декември - няма ли да бъде късно за интервю през юни?
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Всичко е относително, както е казал Айнщайн ;) Виж моите дати, пуснах докс на 20.03. и дори нямах акюзе, когато на 14.05. ми се обадиха по телефона да ме питат дали искам да съм на интервю на 03.06.
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

...

Мнение от efirna »

Определено е много относително, наистина!
Моето мнение е, че има голям шанс да получите покана за декември, при евентуално подаване на документите сега...
Чисто и просто елементарна логика! Пояснявам защо: На информационната сесия във Варна запитах за сроковете и сесиите, тъй като бяха определили една сесия за август тази година, която не се състоя... Това ми и отговориха, че един вид нямат нужната бройка одобрени кандидатури за да се сформира лятна сесия... Което, обаче не означава, че в последствие много хора не са си подали молбите! Така или иначе, ако няма достатъчен брой кандидатури, може и по-рано да ви поканят... в рамките на тези 3 - 4 месеца. Така, че добре си преценете ситуацията!
Успех!
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
annie77
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 1:37 pm
Местоположение: София

Мнение от annie77 »

Аз подадох документи 08.2007, но не бях поканена на миналогодишната зимна сесия, а на 10.06.2008, без да ми искат допълнителни документи и други "забавящи' процедурата неща..просто чаааакане. По мои наблюдения, хората получаващи относително по-бързо дати за интервю, са с добри познания по френски..подкрепени със съответните документи де... Но след като подадете документи, бъдете готови за всякакви изненади - може да ви извикат и зимата. Успех!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Всичко е относително, както е казал Айнщайн
Точно :)

Средно отнема 6 месеца.
Обаче ако сте декларирали добри нива по френски и английски може да ви се ускорят нещата. Да речем освен това имате и едно, две или три деца. Тогава е почти сигурно че ще ви извикат по-рано стига да има мисия.

Внимание: Преценете си добре нещата. Често е по-добре да напреднете с френския и английския и да изчакате малко отколкото да се бърза.

По-прицип мисиите са пролетта (Април), лятото (Юни, Юли), зимата (Ноември, Декември). Това е ориентировъчно. И са subject to change any time. Става обаче човек да си направи някаква груба сметка.

Сега ще има мисия Октомври и дори да подадете документи сега малко вероятно е да се класирате, но стават чудеса.

Ето ориентировъчно за какво става въпрос:

Подаване на документи до Виена: Х
Получаване на акюзе: Х + 2седмици (Ако почне да закъснява пишете веднага до Виена)

Чакане до получаване на поканата за интервю. В този период е възможно да ви поискат допълнителни документи. Дори и да ви поискат е малко вероятно да се забавите стига да не е нещо съществено. Например сертификати за владеене на език, ако точките ви за владеене на език са определящи. Ако не искат документи не пращайте нищо. Ако има някакъв update ще ги информирате на интервюто.

Покана за интервю: 8 седмици преди датата.
Естествено варира може и да са 6 мове и да са 7. Хората обаче се стараят да си пазят сроковете. Въпрос на организация, която е много добра.

Като получите покана пратете известие по факс и e-mail.

После е интервюто, което естествено всички ще минете.
Документите за Букурещ е друга тема вече.

Успех на всички

Запомнете: Тези хора във Виена и човека на интервюто не е там да ви къса и да ви създава проблеми. Те искат да ви вземат, но трябва да проверят информацията която предоставяте. Това става на интервюто. Никой от тях не иска да стоите тук.
--------------------------------------------------------------------------------
Всичко написано горе е лично мое мнение! Процедурата принципно е много индивидуална!
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Мнение от Der Meister »

Аз си пуснах документите за Виена на 18 ти март и ми се обадиха на 13 ти май да ме попитат, дали желая да се явя на интервю през юни или през есенно - зимната сесия, която ще е ноември - декември.
Казах им, че предпочитам през есента, защото искам да си повиша още нивото на френския.
Според мене, колко време ще мине от подаването на документите до интервюто зависи основно от следните фактори:
1. Наред ли са ви документите и отговаряте ли според тях на изискванията(ако се наложи да ви искат допълнителни такива това ще забави процедурата);
2. Кога са им датите за интервюта по програма. За 2008 можете да ги видите тук:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... sions.html
3. Колко кандидати са подали документи и чакат за следващата сесия т.е. дали ще има място за вас или ще ви отложат за по-следващата.
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Много благодаря на всички за отговорите. Така и аз виждам нещата. Май реших да си събирам спокойно документите до средата на октомври, след което да ги изпратя. Така няма да има време до декември за интервю. Обнадеждаващо звучи и това, че някои от вас са ги питали "искате ли интервю на тази и тази дата" - тоест има момент на избор. Явно не е било фатално да се избере и по-късната дата.
kalatamar
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 8:26 am

Страхотен форум

Мнение от kalatamar »

Здравейте, съфорумци,

Благодаря Ви за бързите отговори относно, дали е задължително да прикрепя към документите за Виена сертификати за език.
Започнах да уча френски.Мисля, че аз съм водещия кандидат в нащата кандидатура за виза.

Имаме едно дете, на 6 месеца, аз съм с професия Магистър Инженер Биотехнолог и съм PhD student. Знам английски , но нямам сертификат, съпругът ми има сертификат от Oxford, който му дава право да работи в англоговорящи държави. Бил е в Америка.


Бихте ли ми казали мнението си, дали сме подходящи кандидати за виза за Канада и къде имаме повече шансове - Кебек или федералната част? А така също как се успява със сигурност и какво е нужно, за да успеем със сигурност да получим виза и колко бързо може да се стигне до интервю?

Минахме online теста.

Знам руски, английски и започнах да уча френски.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

kalatamar ще успете.

Процедурата за федерална канада е по-скъпа, но да речем с еднаква продължителност като квебекарската.
За федералната част ви трябват сертификати и IELTS е един от тези които признават. Иска се банкова гаранция, но няма интервю. При квебек нещата са по добре откъм финансова гледна точка. Недостатък е че има интервю и то е на френски. Както се забелязва много хора се справят, така че недостък е силно казано.
Бихте ли ми казали мнението си, дали сме подходящи кандидати за виза за Канада и къде имаме повече шансове - Кебек или федералната част?
Приемете че шансовете и по двете програми е еднакъв.
А така също как се успява със сигурност
Млади хора до 35 год с търсещи професии и деца ще успеят със сигурност.

какво е нужно, за да успеем със сигурност да получим виза и колко бързо може да се стигне до интервю?
Първо нужно ви е спокойствие. Второ да не ви пука кой какво ви говори, а да сте твърдо решени.
Ако документите които предоставите са правилно попълнени и окомплектовани, значи със сигурнст ще ви викнат на интервю ако не тази то следващата мисия. Ако имате докумени за владеене на език какъвто и да е той - пращайте. Не пестете документи.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

thebull написа:
Бихте ли ми казали мнението си, дали сме подходящи кандидати за виза за Канада и къде имаме повече шансове - Кебек или федералната част?
Приемете че шансовете и по двете програми е еднакъв.
Ами това не е точно така
Все пак става дума за точкови системи
а двете системи са конкретни и имат разлики
Например има кандидатури които не минават по едната а минават по другата!


Успех :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Публикувай отговор