Кола

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

lz2arn написа:
ablood написа:"Форсираш" 1" назад, после 2" напред, после 3" назад... докато излезеш.
Трябва мнооого търпение, прегрява двигателя, но е почти сигурно измъкване. десетки пъти ми се е слъчвало в БГ. Тук с ВАН със зимни гуми лесно се излиза отвсякъде.
На мен ми се случи веднаж след минаване на снегорина докато бях спрял при пълна липса на ... лопата в багажника.
Упс, снегоринът понякога хвърля над метър сняг. Лопатата е по-задължителна и от зимните гуми.

Някои от съседите ми имат снегомобили, но са предимно за забавление. Нямат право да ги карат по улиците.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

IFF написа:Един съвет-никога не форсирайте в пряспа или кал,излиза се бавно с малко газ.При форсиране си копаеш една дупка и се оставаш там.
Ако си имате одеалце в колата, можете да си го подложите върху леда.
Сиренето е безплатно само в капана.
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:44 am, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Моторно масло винаги съм сменял на 10,000км и в България и тук и другаде. Винаги съм питал майсторите - как е - много ли е мръсно, а те са отговаряли - не бе - нормално.
Също смятам, че ако човек кара бавно по градски улици, дори и заснежени такива не му трябват зимни гуми. Последното не са празни приказки, проверено :)
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

optics написа: Също смятам, че ако човек кара бавно по градски улици, дори и заснежени такива не му трябват зимни гуми. Последното не са празни приказки, проверено :)
Можеби в Ванкувар, ама в Монреал си трябват. Разликата е чуствителна, когато трябва да се измакнеш от някаде. А и много обичам някой с 30 -40 км/ч да ми се макне отпред. Как да е , от тази година зимните гуми тук са задалжителни.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:45 am, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Май честотата на смяната на маслото е право-пропорционална на километрите и. За какво да си губиш времето на всеки 5К ако караш кола на 200К, която и без това скоро ще се разпадне.
Спорна е "златната среда" - 100-150К, когато колата е хем стара, хем има още много живот в нея.
Колкото до зимните гуми, едва ли има човек който да е икономисал от тях дългосрочно. Рано или късно икономията му излиза през носа. Да не говорим за комфорта.
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:46 am, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 200 000 км

Мнение от ablood »

marinero написа:... тук хората поне не въртят километражи...
В кой свят живееш?
Няма диълър, който да не превърта. Ако някой не превърта, конкуренцията го изяжда.
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:47 am, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Яаааа... все още имало хорица, вярващи на автоджамбазите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

dartcherniat написа:
optics написа: Също смятам, че ако човек кара бавно по градски улици, дори и заснежени такива не му трябват зимни гуми. Последното не са празни приказки, проверено :)
Можеби в Ванкувар, ама в Монреал си трябват. Разликата е чуствителна, когато трябва да се измакнеш от някаде. А и много обичам някой с 30 -40 км/ч да ми се макне отпред. Как да е , от тази година зимните гуми тук са задалжителни.
В Кингстън, Онтарио - две зими с летни гуми и една зима (всеки ден!) с колело. И да имаше сняг. Същественото в изказването ми беше не толкова отричането на зимните гуми въобще, колкото за малки разстояния в малък град. С кола (лятно) 9 минути, с колело 15-тина.

С други думи - да не абсолютизираме.
:)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: живея в Алберта

Мнение от myhata II »

marinero написа:живея в Алберта а тука хората все още са честни и не го правят.
Когато купиш от частник и той първи собственик или най много 2ри
нещата са много по добре. Все пак аз намекнах че бай Ганио ги върти километражите, а това е в Кебек и Онтарио където има много от нашите тарикати. Тук когато купих мойта кола си поговорих с канадеца, като разбра за какво става дума каза че може да отиде в затвора ако го направи, така че между търговците от автосалоните има и моженници, има и честни. Но пък ако ще купуваш от автосалон те хората ти дават 3 мес гаранция, какъв е проблема. Кой друг по света ще ти даде 3 мес гаранция за 2ра употреба кола за 2000$?
:lol:
Това е по закон,дильра е дльжен да ти даде ,а че льже за нещо си то се знае продава ти 2 ра рька кошница
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

optics написа:
dartcherniat написа:
optics написа: Също смятам, че ако човек кара бавно по градски улици, дори и заснежени такива не му трябват зимни гуми. Последното не са празни приказки, проверено :)
Можеби в Ванкувар, ама в Монреал си трябват. Разликата е чуствителна, когато трябва да се измакнеш от някаде. А и много обичам някой с 30 -40 км/ч да ми се макне отпред. Как да е , от тази година зимните гуми тук са задалжителни.
В Кингстън, Онтарио - две зими с летни гуми и една зима (всеки ден!) с колело. И да имаше сняг. Същественото в изказването ми беше не толкова отричането на зимните гуми въобще, колкото за малки разстояния в малък град. С кола (лятно) 9 минути, с колело 15-тина.

С други думи - да не абсолютизираме.
:)
Не бьди крьгьл като този на ника ти ,спирал ли си в сукрашица и когато има трафик ,карал ли си по трамвайните релси ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

От зимни гуми не се губи, само се печели комфорт и сигурност. Щото не са много по-скъпи от другите, ако с един комплект всесезонни караш примерно 3 години, с още 1 комплект зимни ще караш двойно повече. Е, ако се стискаш за всеки цент, значи работата е зле отвсякъде и всеки разход отгоре е трагедия.

Оптикс, във Виктория има ли сняг или лед изобщо или още не знаеш?
Embrace your climate change!
Публикувай отговор