Идване от Америка в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Идване от Америка в Канада

Мнение от mima++ »

Моля за малко информация, как може някой да дойде да живее от Америка тук в Канада, след като е взел американско гражданство вече? Има ли нещо по специално или е нужна нормалната процедура/ федерална или за френската част/ независимо,че са с американски паспорти? :?: Знам,че има търсачка и може би е писано вече по въпроса, но аз нищо не открих
:oops:
Ако някой иска може и ЛС, но тук биха го прочели и други ако се интересуват, мерси :beer:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Процедурата е същата.В бизнес категориите отнема по малко от три месеца.Може още и с work permit/company sponsorship.После има условия по получаване на статут ,но не е трудно.Work permit отнема по малко от 40 дена. :wink:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Sunny boy написа:Процедурата е същата.В бизнес категориите отнема по малко от три месеца.Може още и с work permit/company sponsorship.После има условия по получаване на статут ,но не е трудно.Work permit отнема по малко от 40 дена. :wink:
Ами ясно ми е ,че това е разрешително за работа но нищо повече не ми говори. Знаеш ли нещо повече- ще могат ли да живеят в канада и по късно да подадат док. за резиденти или какво? Мерси все пак за тази информация :beer2:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

mima++ написа:
Sunny boy написа:Процедурата е същата.В бизнес категориите отнема по малко от три месеца.Може още и с work permit/company sponsorship.После има условия по получаване на статут ,но не е трудно.Work permit отнема по малко от 40 дена. :wink:
Ами ясно ми е ,че това е разрешително за работа но нищо повече не ми говори. Знаеш ли нещо повече- ще могат ли да живеят в канада и по късно да подадат док. за резиденти или какво? Мерси все пак за тази информация :beer2:
Да.Това казвам.Ще могат да живеят и работят.Процедурата по установяване на статута изцяло зависи от условията по наемане /спонсориране/на фирмата работодател.За всяка провинция е различно :wink:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Само че този некой требва да се откаже от едното си гражданство
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

myhata II написа:Само че този некой требва да се откаже от едното си гражданство
Ами щом трябва,може и това да стане, но те ще си решат.Сега да видим какви са възможностите,пък решението си е тяхно.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

mima++ написа:
myhata II написа:Само че този некой требва да се откаже от едното си гражданство
Ами щом трябва,може и това да стане, но те ще си решат.Сега да видим какви са възможностите,пък решението си е тяхно.
Сьмнява ме ,никой не бега от Щатско или Бьлгарско :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

myhata II написа:Само че този некой требва да се откаже от едното си гражданство
Мухата много компетентен... :lol: както и в други теми.Можеш да живееш в Канада като перманент резидент без да ти е нужно да ставаш Канадец по паспорт :wink:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Много благодаря на всички които ми писаха с информация/тук и на лични/, ще предам инфото пък ще видим какво ще стане.
Лека седмица на всички :beer: :beer:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Sunny boy написа:
myhata II написа:Само че този некой требва да се откаже от едното си гражданство
Мухата много компетентен... :lol: както и в други теми.Можеш да живееш в Канада като перманент резидент без да ти е нужно да ставаш Канадец по паспорт :wink:
А бе шлько нали като кадидатстваш пишеш какво гражданство имаш :lol:
По Бг закони не можеш да имаш повече от 2
Ако искат да са рефюджита е друг вьпрос :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Едвали ще седят бежанци, има време ще си преценят кое гражданство да вземат и кое не. Мерси на всички. :beer:
chuinard

Мнение от chuinard »

Има странни хора, обикновено здравото, правото и нормалното се движи към САЩ, ама нали всеки си има право да си прави квото си ще, да си прави.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

myhata II написа:
Sunny boy написа:
myhata II написа:Само че този некой требва да се откаже от едното си гражданство
Мухата много компетентен... :lol: както и в други теми.Можеш да живееш в Канада като перманент резидент без да ти е нужно да ставаш Канадец по паспорт :wink:
А бе шлько нали като кадидатстваш пишеш какво гражданство имаш :lol:
По Бг закони не можеш да имаш повече от 2 Ако искат да са рефюджита е друг вьпрос :D
Виж бе Мухата :lol: Аз БГ закони не зная,ама ти си учил смятане във www.ofce.com със сигурност :lol: Ако хората имат Американско=1+1Българско е=на 2 :lol: Ако искат да останат Канадски резиденти до края на живота си никой не им пречи тука :wink: И как омеси кандидатстване от Америка с Бълг.закони само ти можеш да обясниш ,защо като четеш не ти се отдава и да помислиш какво си прочел :wink:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

chuinard написа:Има странни хора, обикновено здравото, правото и нормалното се движи към САЩ, ама нали всеки си има право да си прави квото си ще, да си прави.
Ако ти стоиш тука :shock: в канадско, в коя категория влизаш от тия горните дето си изброил :lol: Хм.. и аз тъй мислех.Някъде си явно инвалид :lol:
Rinko

Мнение от Rinko »

Извинявам се обаче на тоя цитат вече 15 мин. се смея с гъза си.
Явно авторът е много неориентиран за да излезе от устата му подобна глупост.
Аз в Америка бих отишъл единственно ,ако ме депортират от тук. :D
Заключено